LIST ČITATEĽA

Sportnet|6. nov 2004 o 00:00

Vážený pán dopisovateľ z Harichoviec!Nemal som v úmysle reagovať na váš komentár zo zápasu Harichovce - Sp. Vlachy, ale po prečítaní komentára zo

Vážený pán dopisovateľ z Harichoviec!

Nemal som v úmysle reagovať na váš komentár zo zápasu Harichovce - Sp. Vlachy, ale po prečítaní komentára zo zápasu V. Opátske - Harichovce som zmenil názor. Nebol som na tomto zápase (V. Opátske - Harichovce), takže nemôžem posúdiť váš komentár, ale verím, že ste napísali pravdu. Dopodrobna ste opísali, aká krivda bola spáchaná na vašom mužstve.

Ale bol som na zápase Harichovce - Sp. Vlachy, takže si dovolím tvrdiť, že komentár bol napísaný veľmi jednostranne. Zabudli ste tam uviesť dosť podstatné veci, ktoré dovolím si povedať, ovplyvnili výsledok zápasu. Hneď na začiatku druhého polčasu vám rozhodca daroval trestný kop z hranice šestnástky, ktorý nebol (hráč sa pošmykol) a týmto gólom vás rozhodca vrátil do zápasu. Vzápätí odpískal pokutový kop (za stavu 1:2 sa taký pre domácich píska) a za minútu bolo 2:2 (polčas hostia viedli 2:0). Za stavu 3:2 pre domácich domáci stopér (myslím, že č. 10) pred šestnástkou zozadu nemilosrdne skopol hráča hostí č. 11, ktorý mu ušiel a mal pred sebou už len brankára. Za tento zákrok mala byť jednoznačne červená karta, ale rozhodca váhal a dal len žltú. Ďalej to bolo kopnutie bez lopty hráča č. 11. Ďalej ešte v prvom polčase (pred očami AR2) sotenie od kapitána domácich do hráča hostí (kapitán tam pribehol z polovice ihriska). Keby zákroky boli urobili hostia, nebolo by to ocenené žltou, ale rozhodne červenou. Treba ešte povedať, že hostia svojím výkonom v druhom polčase sklamali a dosť sa pričinili o to, že stratili náskok 2:0 z prvého polčasu. Dúfam, že nabudúce budete písať viac objektívnejšie o domácich zápasoch, a nie ako tento.

Neviem kto dával informácie p. Girbovi zo zápasu Sp. Vlachy - Smižany, lebo komentár bol dosť strohý a nevystihoval dianie a priebeh zápasu. Lebo domáci podali v prvom polčase najlepší výkon jesene a zaslúžene ho vyhrali 3:0. V druhom polčase výkonom trochu sklamali, ale aj tak trestuhodne zahodili najmenej päť vyložených šancí. Takže kľudne mohlo byť aj 7:2. Hostia dali svoje góly po sporných momentoch. Prvému predchádzal neodmávaný ofsajd a následný gól. Taktiež rozhodca netrestal dosť tvrdú hru hostí, najmä na Mareka Žigu, ale sa vyžíval v diskusiách s hráčmi obidvoch mužstiev, ktorým potom odmeňoval žltými kartami za rečnenie. A nakoniec musím pochváliť domáceho hráča č. 7 (Mišura), ktorý podal najmä v prvom polčase vynikajúci výkon.

Viliam Baloga.

Pozn.: Tento príspevok je názorom čitateľa, redakcia s jeho názorom a obsahom nemusí stotožňovať.