Nováčik z Brna Košičanov príliš nepotrápil

Sportnet|8. nov 2004 o 00:00

Po predohrávaných stretnutiach 11. kola Bardejov - Karviná 15:25 a Prešov - Hranice 42:15 pokračovala spoločná hádzanárska súťaž mužov počas víkendu

zostávajúcimi duelmi. Z dvojice východniarov nevyužili domáce prostredie sečovskí policajti, ktorí po dobrom začiatku prenechali iniciatívu súperovi, ktorí to dokonale využil. V prvom polčase získal rozhodujúci náskok a v druhom síce domáci mysleli na zvrat, ale hostia boli iného názoru a dobre rozohraný zápas nepustili z rúk. Lepšie si počínali pred vlastným obecenstvom Košičania, ktorí nedali nováčikovi veľa priestoru a po dobrom výkone zaslúžene vyhrali. Škoda, že záver už vypustili, pretože viedli rozdielom ôsmich gólov a dovolili Brňanom nepriaznivé skóre skorigovať. Na palubovke pražskej Dukly neuspeli N. Zámky a v bratislavské ŠKP podľahlo vicemajstrovi o gól. Program 12. kola streda: Karviná - Kostelec, Zubří -, Prešov, Bardejov - 1. MHK Košice, Pov. Bystrica - Sečovce, Brno - Dukla, N. Zámky - Fr.-Místek, Hranice - ŠKP Bratislava.

1. MHK KOŠICE - BRNO 35:32 (13:10)

Košičania po predchádzajúcej prehre začali proti nováčikovi dobre a na nováčika z Moravy sa veľmi dobre pripravili. Od začiatku mali hru pevne vo svojej moci. Na úvodný gól Faitha odpovedal Buriánek, ale postupne si domáci vypracovali nepatrný náskok, ktorý sa súperovi podarilo zlikvidovať na začiatku dvadsiatej minúty, keď vyrovnal na 6:6. Neskôr sa ujali aj vedenia, ale hostitelia lepšie zvládli záver polčasu a získali trojgólové vedenie. V ňom sa darilo obom brankárom, Olejárovi v domácej bránke a Struhalovi na opačnej. Aj po zmene strán boli aktívnejší domáci, ktorí postupne získali až osemgólový náskok. Obe družstvá sa snažili hrať rýchlo, pričom zabúdali na obranu, za ktorou sa už tak nedarilo brankárom. Aj preto skóre narastalo v prospech Košíc, ktoré v 55. Minúte vyhrávali osemgólovým rozdielom 33:25. Práve pod dojmom tohto vedenia v závere ubrali s pozornosti, v útoku urobili niekoľko zbytočných chýb v rozohrávke, čím sa súper dostával do rýchlych protiútokov. V domácom drese zaujal výkon na spojke Vikartovský a strelecky dominoval Justus, ktorý zaznamenal 11 gólov. Na druhej strane sa presadil pivot Piskač, autor desiatich gólov.

1. MHK: Olejár, Paul, Barbarič - Kočík, Faith 5, Nuber 1, Farkašovský 2, Kolesár 1, Kraus, Strapko 6, Cibere 2, Justus 11/2, Vikartovský 3, Miženko 4. Najviac gólov hostí: Piskač 10/2, Zvěřina 6, Motl 5, vylúčení: 6:4, 7 m hody: 3/3 - 2/2, rozhodovali: Karlubík, Struhár, 400 divákov.

(glo)

DUKLA PRAHA - NOVÉ ZÁMKY 24:20 (14:11)

Dukla si od začiatku zápasu vytvorila mierny náskok, ktorý udržiavala v priebehu celého zápasu. Hostia sa síce snažili, ale náskok domácich sa im znížiť nepodarilo.

Najviac gólov: D. Krempa, Rams, Král po 5 - Stráňovský 11/4, pok. hody: 4/2 - 4/4, vylúčení: 8 - 7, ČK: Brabec (Dukla) za tri vylúčenia, rozhodovali: Bauer a Tvrdoň (obaja ČR), 500 divákov.

SEČOVCE - KOSTELEC 24:31 (11:16)

Sečovskí policajti držali krok so súperom viac ako polovicu prvého polčasu, no potom sa dopustili viacerých zbytočných chýb, ktoré súper využil do šatní odchádzal s päťgólovým náskokom. Po zmene strán sečovskí policajti pridali na dôraze, podarilo sa im nepriaznivý stav skorigovať, vyrovnali, no opäť doplatili na slabú koncovku. Nepremenili nielen dve sedmičky, ale viaceré šanca a ponúkli súperovi možnosť získať dva body. Ten to aj využil a zaslúžene vyhral rozdielom siedmich gólov.

Najviac gólov: Gamrát 8/1, Korytko 5, O. Meluš, Hrinda po 4 - Chripák 6, Kuzo 5, Veselý 4/2, pok. hody: 3/1 - 3/3, vylúčení: 5 - 5, rozhodovali: Baďura a Dvorský (obaja SR), 350 divákov. (glo)

ŠKP BRATISLAVA - P. BYSTRICA 24:25 (12:12)

V bojovnom a dramatickom stretnutí veľmi dobrej úrovne sa družstvá striedali vo vedení. Záver lepšie zvládli hostia, ktorí dali víťazný gól 5 sekúnd pred koncom stretnutia.

Najviac gólov: Kozák 5/1, Kozlov 5/3, Tarhai, Mikuš po 3 - Tůma 9/1, Vicena 4, Mažár 4, pok. hody: 4/4 - 2/1, vylúčení: 1 - 7, ČK: Trabelssie (P. Bystrica) za tri vylúčenia, rozhodovali: Podlucký a Sabol (obaja SR), 300 divákov.

FR.-MÍSTEK - ZUBŘÍ 37:24 (20:12)

Domáci sa na zápas dobre pripravili. Výrazný rozdiel v zakončení i výkonoch brankárov bol hlavným dôvodom hladkej prehry hosťujúceho tímu.

Najviac gólov: Krahulík a Lančí po 8, Sklenák 6/1 - Řezníček 9, Kulišťák 7/2, pok. hody: 3/2 - 2/2, vylúčení: 7 - 3, rozhodovali: Haščík a Oťapka (obaja SR), 520 divákov. (SITA)