Východniari bodovali naplno

Sportnet|8. nov 2004 o 00:00

Košice - Basketbalová extraliga mužov mala na programe 6. kolo. Program 7. kola (sobota): Košice - Sp. N. Ves, Komárno - Nitra, Inter - Svit, Žilina

- Handlová, Lučenec - Levice.

Nitra - Košice 77:91 (15:19, 35:43, 59:65)

Košičania v Nitre potvrdili svoje vedúce postavenie v lige. Od úvodu si vypracovali náskok, ktorý Nitra aj napriek aktívnemu presingu nedokázala zmazať.

Najviac bodov: Fapšo 23, Tomek, Vojtek a Seman po 11 - Mišinský 27, Bučák 23, Zabavník 19, TH: 16/12 - 29/24, fauly: 25-20, trojky: 7-8, rozhodovali: L. Janáč a Ženiš, 500 divákov.(sita)

Svit Žilina 83:49 (38:25)

Svit Posledný celok tabuľky pricestoval pod Tatry len s ôsmimi hráčmi, a tak v stretnutí prakticky nebolo čo riešiť. Domáci si už v úvodnej desaťminútovke vytvorili potrebný náskok (26:13) a hoci ten do polčasu už nezveľadili, bolo jasné, že v druhom polčase to už bude iba otázka výšky skóre. Na palubovku sa postupne dostali všetci hráči z lavičky a s výnimkou Kmetoniho sa aj všetci zapísali do streleckej listiny. Bodovo sa najviac darilo pivotom Znancovi a Gavranovi, ktorý pridal i jedno efektné zakončenie. V hosťujúcom družstve zaujal autor pätnástich bodov Orolín. V záverečnej štvrtine oživil inak až príliš pokojný priebeh stretnutia mladý Sedmák, ktorý sa blysol dvoma pôsobivými i efektívnymi blokmi, ktoré potešili oko každého basketbalového labužníka. Žilinčania nakoniec odišli domov s celkom prijateľnou prehrou.

CHEMOSVIT: Znanec a Gavran po 18, Stojanovič 12, Holúbek (1 trojka) 11, Milošević 6, Čeman (1) a Krajčo (1) po 5, Suja (1) 3, Kováčik a Bilík po 2, Sedmák 1. VÁHOSTAV: Orolín (2) 15, Tucakovič 12, Pribanovič 8, Minovski 6, Miš a Závodný po 4. TH: 10/7 8/5, fauly: 19 16, trojky: 4 2, rozhodovali: T. Lukáč, Černušák, 500 divákov, štvrtiny: 26:13, 12:12, 27:15, 18:9.

Richard HUDEČEK

Sp. Nová Ves - Inter 88:65 (25:28, 51:35, 68:48)

Spišská Nová Ves - Na Spiši opäť vypredaná športová hala videla basketbal hodný prívlastku extraligový. Rešpekt a určité obavy pred súperom zvučného mena trval u Novovešťanov len v prvej štvrtine. Bratislavčania začali lepšie udržiavali si bodový odstup. Kým hosťom výborne vychádzal streľba, domáci sa rozbiehali veľmi pomaly. V prvej štvrtine to bol z ich strany rozháraný basketbal, ale aj tak sa dokázali priblížiť k Interu po úvodnej desaťminútovke na rozdiel troch bodov.

Od začiatku druhej štvrtiny sa konečne Spišiakom začalo dariť a postupne prevzali réžiu zápasu do svojich rúk. Nielen hra, ale aj skóre sa vyrovnalo a konto domácich na radosť skvelého publika postupne narastalo. Po prvom polčase viedli domáci 51:35 a už málokto veril v zvrat v tomto stretnutí.

Výborný výkon zverencov trénera Černického, podporovaný neustále povzbudzujúcim publikom, gradoval v druhom polčase. Zápas sa zmenil na basketbalovú šou v podaní domácich a bolo len otázne, s akým veľkým bodovým náskokom Spišská Nová Ves zvíťazí. Po záverečnej siréne na ukazovateli skóre svietilo 88:65 - rozdiel 23 bodov asi hovorí za všetko.

SP. NOVÁ VES: Lajčák, Novotný, Pešta 15, Kucharek 9, La Rosa 3, Demečko 10, Kragič 11, Czako 14, Myrda 2, Žlebčík 9, Bečarik 11. Najviac bodov za INTER BRATISLAVA: Bratič 15, Kuznecov 13, Matický 7, TH: 35/17 - 31/23, fauly: 27-27, trojky: 5-4, rozhodovali: Brziak a Gabara, 900 divákov (vypredané).J. PETRUŠKA

Levice - Komárno 81:72 (22:13, 48:33, 63:54), najviac bodov: Lutovský 13, Sýkora a Michálik po 12 - Riecky 18, Kablár 16, Jurík 13.

Handlová - Lučenec 69:74 (22:23, 40:41, 57:58), najviac bodov: Štefánik 20 (6 trojok), Golian 19 (3), Kopunecz 9 - Szilvasy 18, Kruljac 18, Klarič 14.