Mintál po druhom hetriku najlepším strelcom bundesligy

Sportnet|8. nov 2004 o 00:00

Karhan sa len prizeralNorimberg (TASR) - Slovenský futbalový reprezentant Marek Mintál v službách nemeckého bundesligového nováčika 1. FC Norimberg

Karhan sa len prizeral

Norimberg (TASR) - Slovenský futbalový reprezentant Marek Mintál v službách nemeckého bundesligového nováčika 1. FC Norimberg zaznamenal v sobotňajšom stretnutí proti lídrovi súťaže VfL Wolfsburg ďalší hetrik a rozhodujúcou mierou sa zaslúžil o víťazstvo domácich 4:0. Bývalý kapitán trojnásobného slovenského šampióna MŠK Žilina sa s deviatimi presnými zásahmi zároveň dostal na čelo tabuľky strelcov nemeckej bundesligy. Mintál otvoril gólový účet stretnutia proti Wolfsburgu, ktorého dres oblieka aj Miroslav Karhan, už v 58. sekunde zápasu po vzornej spolupráci s reprezentačným kolegom Róbertom Vittekom. V 28. minúte zvýšil kreatívny stredopoliar na 2:0, v 49. minúte po úspešnej dorážke stanovil svojím tretím gólom skóre na konečných 4:0. Hostia dohrávali od 8. minúty bez vylúčeného Andresa DďAlessandra. Mintál i Vittek absolvovali stretnutie, v 74. minúte sa dostal na ihrisko aj tretí zo slovenských legionárov v drese Norimbergu Samuel Slovák. V drese hostí odohral Karhan celý zápas a dostal žltú kartu. Mintál dosiahol v dueli proti Wolfsburgu už svoj druhý hetrik v tejto sezóne. Rovnaký kúsok sa mu podaril aj v Hamburgu, no vtedy jeho unikátny zápis nestačil čo i len na zisk bodu.

Domov»Sportnet na východe»Mintál po druhom hetriku najlepším strelcom bundesligy