Prešovčania sa po výhrach na Považí dostali na čelo extraligy

Sportnet|8. nov 2004 o 00:00

Extraliga volejbalistov mala na programe 5. kolo. Pozornosť sa v sobotu sústredila najmä do Nového Mesta nad Váhom, kde v súboji lídrov hostili

domáci Prešov. Východniari zvládli ťažký zápas lepšie a po prvej polovici základne časti sa vyšvihli na čelo súťaže s jedinou prehrou. Odvety základnej časti sa začnú o dva týždne.

VK Cityfarma Nové Mesto - VK PU Prešov 2:3 (-28, -13, 22, 21, -8)

Šláger kola zaplnil novomestskú halu, diváci však v prvých dvoch setoch videli najmä dobrú hru hostí. Tí zvládli ťažký prvý set, keď v koncovke uhrali dôležité lopty a v druhom dejstve jasne dominovali. Potom však nastal zvrat, ambiciózni domáci uhrali koncovky tretieho a štvrtého setu a hral sa tajbrejk. Po korekciách v zostave si vysokoškoláci vybudovali náskok 8:3 a ten po dobre zvládnutom taktickom výkone už nepustili. Udržali si tak neporaziteľnosť na ihriskách súperov a po polovici základnej časti sa dostali na čelo tabuľky.

PU: Soták, Červeň, Škvarek, Sopko st., Ondrušek, Tholt (libero Váhovský, Gešperík, Sopko ml.). Hralo sa 116 minút, rozhodovali Lisá a Daruľa, 600 divákov.

(maj)

VŠK Púchov - VK Chemes Humenné 2:3 (21, -23, -11, 18, -10)

Domáci nezvládli koncovky setov. Priebeh stretnutia bol vyrovnaný, tajbrejk sa však hral v réžii Humenného. Chemes dosiahol cenné víťazstvo a potvrdil, že by v tomto ročníku mohol ašpirovať na umiestnenie v prvom kvartete ligy.

Hralo sa 103 minút, rozhodovali Sňahničan a Vaško, 300 divákov.

(SITA)

VK Ekonóm SPU Nitra - VKM Pienstav Stará Ľubovňa 3:0 (20, 20, 13)

Jednoznačný zápas pre domácich. Hostia nastúpili unavení po predchádzajúcich ťažkých zápasoch s VKP Bratislava a Zvolenom a na výraznejší odpor sa nezmohli.

Hralo sa 72 minút, rozhodovali Holan a Fatrdla, 300 divákov.

(SITA)

Sumár ostatných zápasov 5. kola: Piatok: VŠK Púchov - VK PU Prešov 1:3 (-23, 22, -20, -20), VK Ekonóm SPU Nitra - Žilina 3:2 (-26, 16, -20, 14, 11), MVK Lokomotíva Zvolen - VKM Pienstav Stará Ľubovňa 3:0 (24, 16, 23), VK Cityfarma Nové Mesto nad Váhom - VK Chemes Humenné 3:2 (22, 19, -16, -23, 28). Sobota: VKP Bratislava - TJ Strojár Malacky 3:0 (19, 15, 18), MVK Lokomotíva Zvolen - VKM Žilina 3:0 (14, 22, 25).