Sobota, 16. január, 2021 | Meniny má KristínaKrížovkyKrížovky

Podtatranské derby vo Vysokých Tatrách zmierlivo

VYSOKÉ TATRY KEŽMAROK 2:2 (1:1) rasterDomáci nastúpili na podtatranské derby s tromi zranenými hráčmi (Hatok, Renner, Buc), čo výrazne ovplyvnilo

VYSOKÉ TATRY KEŽMAROK 2:2 (1:1) raster

Domáci nastúpili na podtatranské derby s tromi zranenými hráčmi (Hatok, Renner, Buc), čo výrazne ovplyvnilo ich výkon na ihrisku. Napriek tomu si v prvom polčase vypracovali štyri vyložené gólové príležitosti. Najväčšie z nich spálili Fridman a Buc, ktorí opečiatkovali žrď hosťujúcej svätyne. Hostitelia sa dočkali v 20. minúte, keď Renner konečne našiel recept na hosťujúceho brankára. Kežmarčania však hrali oduševnene a s nasadením a päť minút pred odchodom do kabín sa im podarilo po brejkovom úniku Haniska vyrovnať. Do druhého polčasu nastúpili domáci s cieľom strhnúť víťazstvo na svoju stranu. Opäť sa však predbiehali v zahadzovaní gólových príležitostí. Po hodine hry sa opäť presadil strelecky disponovaný Renner. Onedlho mohli Tatranci poistiť svoje vedenie, keď sa Krišanda rútil sám na Tokarčíka, ale ten jeho úmysel vystihol. Hostia museli po vylúčení Šupalu dohrávať stretnutie v početnom oslabení. Mužstvo sa však ešte viac zomklo a čoraz viac nebezpečne podkurovalo domácej obrane rýchlymi kontrami. V 75. minúte rýchlonohý Bednarčík obišiel všetko, čo mu stálo v ceste a vyrovnal. V závere sa už skóre nezmenilo, aj keď šance na strelenie víťazného zásahu mali oba kolektívy.

Góly: 20. a 60. Renner 40. Hanisko, 75. Bednarčík. Pred 200 divákmi rozhodoval Kuspan, ŽK: Buc, Šefc, Kaprál, Hanišák Šupala 2, Dolanský, Bednarčík, Čečot, ČK: Šupala (Kežmarok). V. TATRY: Okregľag Kožuch, Legát, Kaprál, Šefc Fridman, Krišanda, Buc (55. Oprondek), Hanišák (80. Podhorský) Renner, Hatok (80. Vernarský). KEŽMAROK: Tokarčík Kalafut, Tkáč, Šoltýs, Regitko (46. V. Novák) Šupala, Štefany, Dolanský, Hanisko (87. Pieger) Čečot, Bednarčík.

POPRAD BREKOV 4:0 (2:0) raster

V záverečnom domácom stretnutí jesene privítali Popradčania mužstvo zo špice tabuľky, ktoré svojim výkonom vôbec nepresvedčilo. Už od úvodu začali hostitelia bez rešpektu a útočnou, nátlakovou hrou zaskočili súpera. V 7. minúte sa ocitol v sľubnej príležitosti Gallovič, ale hlavou sám pred brankárom nenamieril presne. Základy vysokého víťazstva položili domáci po prvej štvrťhodine duelu. V 17. minúte sa podarilo Kovalčíkovi po prvýkrát rozvlniť sieť hosťujúcej brány po výbornom centri Kubička. O necelé dve minúty kapituloval súper zo Zemplína po druhýkrát, keď Diviak nezištnou prihrávkou našiel Galloviča, ktorý prízemnou strelou zvýšil vedenie hostiteľov. Tieto okamihy boli pre hostí studenou sprchou a na ich kopačky sa vkradla nervozita. V 22. minúte mohol po skrumáži v pokutovom území pridať ďalší gól Kšenzakovič, ale v zakončení neuspel. Aj v ďalších minútach kontrolovali vývoj na ihrisku domáci a Brekovčanov nepustili do žiadnej vyloženej príležitosti. Svoju efektivitu v ofenzívnej činnosti mohol využiť ešte pred odchodom do kabín Maličký, ktorý namieril iba do brankára a odrazenú loptu poslal Hudáč do tyče. Po zmene strán vystupňovali domáci tempo hry a v 50. minúte po peknej kombinačnej akcii na jeden dotyk Diviak s Gallovičom zvýšili náskok Popradu. V ostatných chvíľach sa k ojedinelým šanciam dostali aj hostia, ale v koncovke ostali bezzubí. V 64. minúte mal ďalší gól na kopačke Kovalčík, ale brankár jeho úmysel vystihol. Popradčania boli naďalej pri chuti a v 77. minúte pridal štvrtý presný zásah za chrbát bezmocného brankára hostí Bajtoš. Deprimovaní hostia mohli odchádzať domov s ešte väčším prídelom, ale v 84. minúte za faul na Galloviča Kubičko nepremenil pokutový kop.

Góly: 19. a 50. Gallovič, 17. Kovalčík, 77. Bajtoš. Pred 250 divákmi rozhodoval Vlčej, ŽK: Šuster Karas. POPRAD: Daniš Šimšaj, Kubičko, Diviak, Polakovič Kovalčík, M. Maličký, Kšenzakovič, Samsely (70. Šuster) Hudáč (76. Bajtoš), Gallovič.

Text k foto 3: Popradčania sa so svojimi priaznivcami rozlúčili proti Brekovu kvalitným výkonom a vysokým víťazstvom (4:0).