Utorok, 24. november, 2020 | Meniny má EmíliaKrížovkyKrížovky

Ľubičania po ďalšom domácom víťazstve prezimujú na špici

V. LIGA rasterZÁBORSKÉ MALÝ LIPNÍK 4:0 (1:0) rasterMalolipníčania nastúpili na stretnutie bez troch hráčov základnej zostavy. V úvodnej

V. LIGA raster

ZÁBORSKÉ MALÝ LIPNÍK 4:0 (1:0) raster

Malolipníčania nastúpili na stretnutie bez troch hráčov základnej zostavy. V úvodnej polhodine to však na ich hre nebolo badať. Boli lepším mužstvom, v 25. minúte Markovič z priameho kopu tvrdo vystrelil, domáci brankár nestihol na strelu zareagovať, no tá od jeho ramena skončila tesne nad bránou. V 29. minúte Grajzinger z hranice šestnástky trafil len pravú žrď a o minútu nato prešiel Markovič cez štyroch domácich hráčov, no trafil len do vybiehajúceho brankára. V 36. minúte prišiel za nepremenené šance zákonite trest a domáci po centri z ľavej strany sa ujali vedenia. Po zmene strán hostitelia v prvých desiatich minútach ešte viac pritvrdili, niektoré ich zákroky boli z kategórie zákerných, ba až likvidačných. Hostia, vedomí si toho, že za týchto okolností nezabodujú, poľavili, čo hostitelia využili na strelenie ďalších gólov.

Góly: 36. a 52. Kušnír, 59. Feňuško, 77. Kolivoška. Pred 200 divákmi rozhodoval Ruščanský, ŽK: Mihók, Kolivoška Pavlišin, Markovič. M. LIPNÍK: Majdák Pavlišin, Dufala, Virostko, T. Pjaták (55. Kovaľ) Kolčák (75. F. Pjaták), Grajzinger, Drobňák, Ilčišák Markovič, Martínek.

ST. ĽUBOVŇA B KRUŽĽOV 5:1 (3:0) raster

Predohrávka jarného kola sa hrala v príjemnom jesennom počasí, čo sa odzrkadlilo aj na výkone domáceho kolektívu. Prvý polčas vyznel jasne v jeho prospech, keď najprv Lelák a Plichta zaznamenali gólové úspechy. Súper z Kružľova pôsobil dosť odovzdane a skóre mohlo byť oveľa vyššie. Domáci predvádzali peknú kombinačnú hru a diváci odmeňovali ich snahu neraz potleskom. Polčas skončil 3:0. V druhom dejstve sa hostitelia uspokojili a hra sa vyrovnala, pretože súper nedonútil Ľubovňanov k väčšej aktivite.

Góly: Lelák a Plichta po 2, Lipčák Mochnacký. Pred 250 divákmi rozhodoval Kolek, ŽK: Hudák Maňko. ST. ĽUBOVŇA B: Ščerbák Turlík, Lelák, Plichta, Sivuľka Hudák, Knapík, Lipčák, Pepich Folvarčík, Škovrán, striedal: Konkoľ.

OSIKOV PLAVEČ 1:1 (0:1) raster

Stretnutie začali hostia aktívne a v úvodnej štvrťhodine si dokázali vytvoriť niekoľko sľubných gólových príležitostí. V 17. minúte sa ujali vedenia, keď Kolesár našiel výborne postaveného Mačeka, ktorý poslal loptu za chrbát bezmocného brankára domácich. Aj v ďalších minútach mali Plavčania hru pod kontrolou. Hostitelia sa do šancí dostávali iba ojedinelo. V 35. minúte mali výhodu diskutabilného pokutového kopu, ale brankár domácich prestrelil. Po zmene strán mali hostia naďalej hru pevne pod kontrolou. Neraz nebezpečne pohrozili domácej defenzívne, no v koncovke im šťastena nepriala aj zásluhou sporných verdiktov hlavného rozhodcu. Domáci dokázali vyrovnať v 70. minúte po štandartnej situácii. V závere duelu na ťažkom teréne sa snažili hostia strhnúť víťazstvo na svoju stranu, ale príležitosti Zajaca, Mačeka a Ščerbáka ostali nevyužité.

Góly: 70. Olšavský 17. Maček. Pred 150 divákmi rozhodoval Kovaľ, ŽK: Nemergut, Šima, Kolesár, Vybíral (všetci Plaveč). PLAVEČ: Sudimák Nemergut, Šima, Dufala, Vybíral Zajac (70. Ščerbák), Troščák, Tomčo (85. Štempa), Pekár Maček, Kolesár.

ŠTRBA Š. DRAVCE 3:0 (2:0) raster

V úvodných minútach sa domáci zamerali na pozornú defenzívu a hostí za celý prvý polčas nepustili do jedinej gólovej príležitosti. V 14. minúte sa Štrbanom podarilo otvoriť gólový účet stretnutia, keď P. Kroták z bieleho bodu rozvlnil sieť. Podtatranci sa po tomto momente osmelili a v 30. minúte po centri Ľ. Levockého Kavka pridal druhú gólovú poistku. V druhom polčase hostitelia otvorili hru a do šancí sa dostávali už aj hostia. Dokázali si vytvoriť dve nebezpečné gólové situácie, ale spoľahlivý domáci brankár Marušák ich s prehľadom zneškodnil. Domáci produkovali oku lahodiaci futbal a peknými akciami potešili svojich priaznivcov. V 87. minúte korunoval svoj výborný výkon v zápase Ľ. Levocký tretím gólom, čím uzavrel gólový účet stretnutia.

Góly: 14. P. Kroták (z 11 m), 30. Kavka, 87. Ľ. Levocký. Pred 150 divákmi rozhodoval Saxa, ŽK: Jackovič Haborák, S. Šuhaj. ŠTRBA: Marušák Otčenáš, Petras, Macko, Milan P. Kroták (66. Záleš), Jackovič, Omasta (56. Hyriak), Badzik Kavka (88. M. Levocký), Ľ. Levocký.

HRANOVNICA MIKLUŠOVCE 0:0 raster

Podtatranci odohrali nešťastné stretnutie, v ktorom pykali za nepremenené gólové príležitosti. Hostia sa na domácu polovicu ihriska dostávali len sporadicky, a tak nemal brankár Justh veľa práce. Naopak, hosťujúci gólman sa poriadne zapotil a neraz pri ňom stála povestná športová šťastena. V 20. minúte korunovali Hranovničania svoju streleckú nemohúcnosť nepremeneným pokutovým kopom. Tutovky mali na kopačkách aj Ondruš a Martin Palguta, ale trestuhodne ich zahodili. Ani v druhom polčase sa domáci v koncovke nezlepšili. Zmeniť skóre mohli Dziviak s Michalom Palgutom, ale loptu, ktorá poskakovala na bránkovej čiare, nedostali do siete ani z päťky. Podtatrancom v tomto zápase nebolo súdené zvíťaziť, a tak sa so súperom o body podelili.

Pred 100 divákmi rozhodoval Pavlovský, ŽK: bez kariet. HRANOVNICA: Justh Oravec (85. Milan Liptaj), Gajan, Dziviak, Olexa Šavel (60. Husár), Martin Palguta, Ondruš, Knižka (70. Michal Palguta) Michlík, Pačan.

ĽUBICA Š. MICHAĽANY 3:0 (1:0) raster

Hostia prišli pod Tatry s úmyslom uhrať čo najlepší výsledok. Od úvodných minút sa zamerali predovšetkým na pozorné bránenie. Domáci sa dlho trápili a nevedeli sa proti zhustenej obrane súpera presadiť. Ľubičania sa navyše prispôsobili hre hostí, a tak sa dlho nebolo na čo pozerať. Až v 28. minúte po centri Pavla Ramsa z pravej strany L. Kaprál trafil priamo do šibenice a bolo 1:0. Do prestávky sa už skóre nezmenilo. V druhom polčase sa obraz hry výraznejšie nezmenil. V 65. minúte po prieniku Drugača a faule v šestnástke zvýšil Pavol Rams z jedenástky náskok hostiteľov. Domáci sa po tomto okamihu ukľudnili a zápas dohrávali v pohode. Štvrťhodinu pred koncom naservíroval L. Kaprál loptu voľnému Drugačovi a ten do opustenej brány uzavrel gólový účet duelu. Ľubičania po ďalšom víťazstve prezimujú na špici tabuľky.

Góly: 28. L. Kaprál, 65. Pavol Rams (z 11 m), 76. Drugač. Pred 150 divákmi rozhodoval Dubovecký, ŽK: bez kariet. ĽUBICA: Hájovský Gelata, Lábus, Krempaský, Pavol Rams Peter Rams, Barnáš (75. Oravec), L. Kaprál, Drugač M. Kaprál, Dziak (46. Vojtánek).

SP. BYSTRÉ RASLAVICE 4:1 (3:1) raster

Domáci mali raketový úvod a už v 2. minúte viedli dvojgólovým rozdielom. Najprv sa peknou strelou prezentoval mladý Pekarčík a vzápätí Petruľa poistil náskok hostiteľov. Kubašania boli pri chuti a naďalej sa tlačili pred pokutové územie svojho súpera. V 10. minúte sa však dopustili chyby v obrane, ktorú Raslavice využili a vrátili sa späť do stretnutia. V 37. minúte však Pekarčík svojím druhým presným zásahom v zápase zvýšil vedenie domáceho kolektívu. Ani po obrátke sa obraz hry na ihrisku nezmenil. Domáci boli pri chuti a brankár hostí sa mal čo obracať. Na začiatku záverečnej štvrťhodiny sa Podtatrancom podarilo prikrášliť svoje víťazstvo štvrtým presným zásahom, keď kanonier Pitoňák dosiahol už svoj sedemnásty gól v prebiehajúcom ročníku a jasne tak kraľuje na špici najlepších strelcov súťaže. Stretnutie sa odohralo v priateľskej atmosfére a hralo sa veľmi slušne na oboch stranách. Nespomenúť nemožno ani kvalitný výkon hlavného rozhodcu, ktorú nemusel udeliť žiadnu kartu.

Góly: 2. a 37. Petruľa, 1. Pekarčík, 75. Pitoňák 10. Novák. Pred 200 divákmi rozhodoval Pekár, ŽK: bez kariet. SP. BYSTRÉ: Bendik Poracký, Vitko, Pavol Orolín, Herák Pospíšil, Lopúch, Michlík (87. Mezovský) Pekarčík (75. Peter Orolín), Petruľa (85. Šimonovič), Pitoňák.

Text k foto 1: Štrbania sa v domácom prostredí proti Šarišským Dravciam vypli k výbornému výkonu, ktorý korunovali hladkým víťazstvom (3:0).