Štvrtok, 3. december, 2020 | Meniny má OldrichKrížovkyKrížovky

Prekvapenie sa zrodilo v Betliari

Peter PODOLINSKÝ, Karol CSOBÁDIRožňava - Predohrávané jarné kolo prinieslo snáď najväčšie prekvapenie v sezóne, keď posledný Betliar začal odvetnú

Peter PODOLINSKÝ, Karol CSOBÁDI

Rožňava - Predohrávané jarné kolo prinieslo snáď najväčšie prekvapenie v sezóne, keď posledný Betliar začal odvetnú časť víťazstvom nad prvými Dedinkami. Jediná remíza sa zrodila v súboji Brzotína s Dobšinou. V ostatných zápasoch dominovali domáce mužstvá. Okrem Gemerskej Hôrky každé z nich vyhralo vyšším rozdielom. Za pozornosť stojí šnúra Krh. Dlhej Lúky, ktorá v posledných siedmych zápasoch neprehrala a je suverénne najlepším nováčikom.

Betliar - Dedinky

2:1 (2:0)

G: Poťmák, Ján Gonos - Mačejovský, ŽK: 0 - Ľ. Pamula, Majerčák 2, ČK: Plačko - Majerčák, R: Palacko, DZ: J. Antal, D: 110

Betliar: Návoj - Mir. Schvarz, Plačko, Ivanko, M. Árvay, Jar. Gonos, Kováč, Ján Gonos, Ľ. Árvay, Poťmák, Demko, striedal Ciberaj

Dedinky: M. Ogurčák - Majerčák, Smrek, P. Ogurčák, Novák, J. Pamula, Mačejovský, Varga, Ľ. Pamula, Brnčík, M. Chabada

V prvom zápase prehrali Betliarčania na Dedinkách 5:0. V odvete však začali lepšie a v 10. min. viedli. Po peknej kombinácii Ján Gonos priťukol Poťmákovi na šestnástku a ten strelou k tyči skóroval. Aj druhý gólový zásah patril domácim. V 21. min. sa po aute M. Árvaya dobre uvoľnil Ján Gonos a Betliar viedol o dva góly. Hostia kombinovali dobre v poli, ale viazlo im zakončenie. Nevychádzala im ich silná stránka, streľba zo strednej vzdialenosti. V dobrom svetle sa v tomto stretnutí ukázal P. Ogurčák, ktorý bol najlepším hráčom hostí. Zo svojho miesta v obrane sa vydával na nebezpečné výlety. Po jednom z nich vyrazil Návoj jeho strelu len do brvna, ale Chabadova dorážka skončila v rukách domáceho brankára. Neskôr unikol po krídle znova Chabada, ale jeho strela skončila v bočnej sieti. Na druhej strane dobre unikal Ľ. Árvay, jeho centre však spoluhráči nedokázali presne zakončiť. Aj po zmene strán sa hralo v dobrom tempe. Iniciatívu hneď od úvodu prevzali hostia a v 48. min. znížili. Varga dobre rozohral trestný kop a Mačejovský, na ktorého domáci zabudli, hlavičkou rozvlnil sieť Návojovej brány. Domáci dvadsaťminútový tlak hostí vydržali bez ďalšieho inkasovaného gólu. V 65. min. videl po dvoch žltých kartách červenú hosťujúci Majerčák. O päť minút sa však sily vyrovnali, keď za škaredý faul na Vargu predčasne opustil ihrisko Plačko. V závere mohli domáci prikrášliť výsledok, ale keď ani na trikrát nedokázali dostať loptu do brány, skončilo stretnutie výsledkom 2:1. Domáci tak potešili predsedu klubu Gejzu Čižmára, ktorý sa vrátil zo zahraničia. Obe mužstvá hrali s nasedením. My sme sa chceli hrať profesorsky, ale domáci bojovali a do hry dávali srdce, povedal predseda Dediniek Peter Revay.

Brzotín - Dobšiná

2:2 (2:1)

G: Krága, Kočiš (11 m) - Hrnčiar, Záhoranský, ŽK: R. Dókuš - Záhoranský, Hrnčiar, Rupp, R: Fabian, DZ: Šofranko, D: 70

Brzotín: Lenkey - A. Labina, Kočiš, R. Dókuš, Krištóf, Bacso, Krága, Konya, G. Labina, G. Dókuš, Kováč, striedali Lázok, Fábián

Dobšiná: T. Lipták - Klausman, Strelka, Valentko, Surovský, F. Jakubčo, Záhoranský, Rupp, Barnák, Fabian, Hrnčiar, striedali Faltín, M. Jakubčo

Stretnutie sa začalo opatrne z oboch strán. Hostia sa mohli vedenia v 10. min. Po ruke R. Dókuša v šestnástke však Záhoranský nariadenú penaltu zahodil. Potom sa slova ujali domáci. V 15. min. si Krága narazil loptu s Kováčom a jeho strela znamenala prvý gól v sieti Dobšinej. V týchto chvíľach mali viac z hry domáci. O desať minút fauloval prenikajúceho G. Dókuša v šestnástke Strelka. Loptu si na značku pokutového kopu postavil Kočiš a domáci už viedli o dva góly. Nasledovala šanca G. Dókuša, ktorý si však zle spracoval loptu a nepresadil sa. Hra sa vyrovnala a hostia začali byť čoraz nebezpečnejší. V 35. min. vhodil Strelka dlhý aut a dorastenec Hrnčiar skóroval. Bol to jeho prvý gól za áčko. V závere polčasu dvakrát zaúradoval Lenkey. Najprv chytil strelu Ruppa spoza šestnástky a v poslednej minúte neuspeli proti nemu Strelka s Valentkom. Druhý polčas domáci zatlačili. No po piatich minútach prevzali hostia réžiu hry a hralo sa prevažne na polovici Brzotína. V 50. min. sa po priamom kope Strelku ocitol vo vyloženej šanci Záhoranský, ale prestrelil. O štyri minúty si Fabian narazil s Ruppom, ale Lenkey chytil jeho strelu na bránkovej čiare. Potom sa do šance dostal Hrnčiar, ale proti domácemu gólmanovi neuspel. Vytúženého gólu sa hostia dočkali v 70. min. Znovu stál pri jeho zrode Strelka. Po jeho dlhom aute si domáci Kočiš a Konya nerozumeli, čo využil Záhoranský a prekonal Lenkeya. Päť minút pred koncom sa po centri Barnáka ocitol sám pred brankárom Hrnčiar, ale znova sa nepresadil. Hoci boli hostia najmä v druhom polčase lepší a zaslúžili si vyhrať, zahodili viacero vyložených šancí a body sa nakoniec delili.

Dlhá Ves - Rudná

4:0 (2:0)

G: R. Ferdinand 2, Arp. Pomaj, N. Pomaj, ŽK: Máté - 0, R: Gallo, DZ: Bobrík, D: 80

Dlhá Ves: Paulínyi - Dusza, T. Segyo, Csotó, Orel, Arp. Pomaj, Blatník, V. Ferdinand, Máté, Péntek, R. Ferdinand, striedali A. Novák, V. Segyo, N. Pomaj

Domáci začali zápas veľmi dobre. Už v 3. min. z skórovali z prvej akcie. Hosťom ušiel domáci Arp. Pomaj, dobre odcentroval na R. Ferdinanda a ten sa nemýlil. Domáci pokračovali v tlaku, kým hráči Rudnej ohrozovali súpera len z brejkov. Po jednom z nich sa k strele dostal Šalamon, ale mieril vedľa. Po rohu Pénteka mieril Orel len do tyče. Gólu sa domáci dočkali v 35. min., keď sa individuálne presadil po druhýkrát R. Ferdinand. Po zmene strán sa obraz hry veľmi nezmenil. Hostia sa len bránili a domáci pridali ešte dva góly. V 57. min. unikol Arp. Pomaj a prekonal vybiehajúceho gólmana hostí. Na konečných 4:0 upravil dve minúty pred koncom striedajúci N. Pomaj, ktorý sa najlepšie zorientoval v skrumáži.

Lipovník - Kružná

7:1 (4:0)

G: Klinko 3, Barczi, Grecmacher, Fabian, Tóth (11 m) - J. Rusznyák, ŽK: Korintuš - Konkoly, R: Bakoš, DZ: Šmelko, D: 80

Lipovník: Tóth - Kováč, Barczi, Szucs, Korintuš, Szabó, M. Podracký, Fábián, Orosz, Klinko, Dubovan, striedal Grecmacher

Kružná: Salai - Parditka, Mezei, Szabó, Rusznyák, Kováč, Lizoň, Krága, Viola, Sendi, Imre, striedal Konkoly

V úvodných minútach sa hralo opatrne, ale potom sa čoraz viac začali presadzovať domáci. V 5. min. zlikvidoval Salai strelu Szabóa. Nasledovala akcia Klinka, ktorý hladko prešiel obranou. Jeho strelu k tyči však brankár kryl. O päť minút nastrelil Orosz z dvadsiatich piatich metrov brvno, odrazenú loptu hlavičkoval Klinko znova do brvna a potom už obrana Kružnej dostala loptu do bezpečia. Najlepší strelec jesennej časti bol však pri chuti a pokračoval v dobíjaní súperovej brány. V 17. min. si narazil loptu s Fábiánom a strelou po zemi k pravej tyči otvoril skóre. O pár minút prenikol po ľavej strane Orosz, nahral Klinkovi a bolo 2:0. V 24. min. sa vyznamenal Salai. Najprv vyrazil Fábiánovu strelu a následnú Szabóovu dorážku odvrátil na roh. Na konci prvej polhodiny hry po centri Fábiána skončila Dubovanova akrobatická hlavička v rukách Salaia. Potom unikol Klinko, ale Dubovan sa v čistej šancu znova nepresadil. Ďalšie góly prišli až v závere polčasu. Minútu pred koncom centroval Barczi z ľavej strany, Dubovan priťukol Klinko a ten uzavrel svoj čistý hetrik. V poslednej minúte sa do streleckej listiny zapísal aj domáci brankár Tóth. Po faule na prenikajúceho Klinka bez problémov premenil nariadený pokutový kop. V úvodnej dvadsaťminútovke druhého polčasu pôsobili domáci mierne zaspato. Hostia to využili na strelenie čestného gólu. V 56. min. po chybe v obrane skóroval Rusznyák. Domáci sa však znova chopili iniciatívy, keď v 62. min. mohol prekonať Salaia po priamom kope Fábián. Našťastie obrana tečovala strelu a lopta preletela tesne nad bránou. O tri minúty po Fábiánovom rohu už Grecmacher krížnou strelou Salaia prestrelil. O chvíľu na to Klinko elegantne pustil loptu Barczi, ktorý sa ocitol sám pred bránou a pohodlne zvýšil na 6:1. Pätnásť minút pred koncom sa zaskvel Salai, ktorý Fábiánovu nebezpečnú strelu z tridsiatich metrov bravúrne vyrazil na roh. Posledné slovo mali domáci, keď sa v 83. min. presadil v skrumáži Fábián. Sedmička tak bola tentoraz šťastná pre Lipovník.

Krh. Dlhá Lúka - Slavošovce

5:1 (4:1)

G: Gebe 3, Parditka 2 - O. Varga, ŽK: T. Ambrúž, Tóth - E. Varga 2, ČK: E. Varga (Slavošovce), R: P. Repaský, DZ: A. Kerekeš, D: 100

Krh. Dlhá Lúka: Roxer - Papcún, Šoltés, Ambrúž, Csobádi, Bernáth, Rigó, Parditka, Mar. Péči, Tóth, Gebe, striedali Mir. Péči, Pančuchár, J. Anna

V derby stretnutí nováčikov súťaže si domáci víťazstvo poistili už do polčasu. Skóre otvoril v 7. min. strelou z priameho kopu Parditka. V priebehu niekoľkých minút dvakrát skóroval Gebe a domáci viedli rozdielom triedy. Po jednej z ojedinelých akcií hostia znížili po hlavičke kanoniera O. Vargu. Domáci naďalej útočili, dvakrát gólmana hostí zachránila tyč a polčasový výsledok stanovil autor úvodného gólu Parditka. V 38. min. po druhej žltej karte arbiter vylúčil hráča hostí E. Vargu a Slavošovčania dohrávali stretnutie o desiatich. Po prestávke hostia aj v oslabení hru vyrovnali a domácich zatlačili. Šance, ktoré si vytvorili však nedokázali úspešne zakončiť. Domáci sa až v závere chopili opäť príležitosti .Výsledok pečatil hetrikom Gebe, ktorý po strele Papcúna odrazenú loptu od brvna poslal hlavou za chrbát hosťujúceho brankára. Bol som prekvapený dobrou kolektívnou hrou, ktorú sme produkovali hlavne do polčasu. Súper i napriek oslabeniu bojoval, ale body zaslúžene ostali doma, uviedol po stretnutí tajomník Krh. Dlhej Lúky Ladislav Bernáth.

Vlachovo - Vyšná Slaná

4:1 (2:0)

G: M. Hajdúk 2 (2 z 11 m), Hronec 2 - Hric, ŽK: R. Jakab - A. Rogos, Hadar 2, ČK: Hadar (Vyšná Slaná), R: J. Danko, DZ: J. Šalamon, D: 150

Vlachovo: V. Hajdúk - Ondrejčík, Hricko, Sklenár, M. Hajdúk, Jakab, Z. Gecelovský, Šimon, Gunda, J. Lipták st., Hronec, striedal Petruš

Vyšná Slaná: Lindák - P. Vido, Vysoký, Hric, A. Rogos, P. Rogos, Hadar, Mich. Ambrúž, Lipták, M. Vido, Valko Krišťák, striedali J. Ambrúž, Korfanta

V susedskom derby sa do polčasu hra sústreďovala prevážne v strede poľa . Domáci boli útočnejší , ale na vedúci gól si museli počkať až do 20. min. stretnutia. Po strele Hronca zahral v pokutovom území rukou kapitán hostí P. Rogos a exekútor penált Hajduk sa z bieleho bodu nemýlil. O desať minút neskôr sa zoči - voči gólmanovi hostí ocitol Hronec a Lindák zachraňoval nohou. Skórovať nedokázal po prihrávke Jakaba ani Gunda, ktorý v rozhodujúcom okamihu loptu minul. Jednogólové vedenie sa domácim podarilo poistiť až v záverečnej minúte polčasu. Po peknej kombinačnej akcii krížnou strelou k vzdialenejšej tyči skóroval Hronec. Po prestávke sa do šance ako prví dostali hostia. Zo skrumáže pred domácou bránou mohol ťažiť M. Ambrúž, ale jeho strela končila iba na tyči. V 52. min. si hráč hostí Hadar vyslúžil druhé napomínanie žltou kartou a po následnej červenej predčasne odišiel pod sprchy. O šesť minút neskôr fauloval v pokutovom území J. Liptáka st. hosťujúci Rogos a domáci mali výhodu druhej penalty, ktorú opäť bezpečne premenil M. Hajdúk. Vlachovčania sa uspokojili vedomí si trojgólového vedenia a hostia i o desiatich podnikali ojedinelé, nebezpečné brejky. Po jednom z nich znížil strelou z voleja Hric. V ďalšej šanci sa ocitol Vido ,ale gólman domácich jeho strelu kryl. V závere sa domáci prebrali a z územnej prevahy pramenilo niekoľko vyložených šancí, ktoré však Hronec už nedokázal vyjadriť ďalšími gólmi. Domáci boli herne lepší, nám zlyhala hlavne obranná činnosť. Zaslúžene zvíťazili, povedal po derby predseda V. Slanej Ján Krupár. Myslím si, že vyhralo lepšie mužstvo. Počas stretnutia sme mali viac gólových príležitostí. V závere to však vyzeralo tak, ako keby domáci už viac gólov streliť nechceli, povedal hovorca vlachovského mužstva Ján Gecelovský.

Gemerská Hôrka - Gemerská Poloma

3:2 (1:2)

G: Kövesdi, A. Izák, Zsóri - Greško 2, R: A. Farkaš, DZ: J. Krzák, D: 90

Gemerská Hôrka: Breuer - A. Izák, Szabó Dosza, Ádám, Sz. Danielis, Zs. Danielis, A. Danielis, Tóth, Lovaš, Kövesdi, Zsóri, striedali R. Gočaltovský, T. Balász

Úvodná dvadsaťminútovka patrila domácim futbalistom, ktorí diktovali tempo hry. Už v 3. min. sa ujali vedenia, keď z takmer dvadsiatich metrov krížnou strelou k vzdialenejšej tyči prekonal Chanasa v bráne hostí Kövesdi. Hostia v druhej časti polčasu postupne preberali iniciatívu a po chybe v obrannej činnosti po samostatnej akcii vyrovnali Greškom, ktorý prestrelil domáceho gólmana. V 36. min. domáci pohrozili tvrdou strelou v podaní Gočaltovského z priameho kopu, ale Chanas bol tentoraz pozorný. V závere polčasu sa Polomčanom podarilo streliť vedúci gól, keď Greško vyšachoval domáceho brankára a pohodlne skóroval. Po obrátke mali viac z hry domáci a podarilo sa im po druhýkrát zrovnať stav zápasu po hlavičke A. Izáka. Dvakrát pekne vystrelil ešte Gočaltovský, ale Chanas stačil nebezpečenstvo odvrátiť. Víťazný gól vsietil v 82. min. Zsóri, keď jeho tvrdá strela vymietla pavučinu hosťujúcej brány. V samotnom závere mal hetrik na dosah hosťujúci Greško, ale jeho strelu Breuer bravúrne vyrazil. Víťazstvo sme si plne zaslúžili nakoľko sa častejšie hralo v našej réžii. Škoda zaváhania v závere prvého polčasu, keď boli hostia aktívnejší a dvakrát skórovali, povedal predseda Gemerskej Hôrky Karol Kardoš.