Piatok, 27. november, 2020 | Meniny má MilanKrížovkyKrížovky

Harichovce - Plešivec

3:0 (0:0)(pp)G: Hrušovský (11 m), Dževerga, Tatarko, ŽK: Kaščák - Skokan, Horváth, ČK: Bartuš (Plešivec), R: Weiss, D: 63Harichovce: Lipták -

3:0 (0:0)

(pp)

Harichovce: Lipták - Kupčík, Suchý, Keller, Kaščák, P. Hudáček, Pukluš, Kašický, B. Hudáček, Hrušovský, Tatarko, striedali Džerenga, Soták

Plešivec: Skokan - Pástor, Macho, Bartuš ,Horváth, Szaniszló, A. Kováč, Poštár, N. Kubík, V. Kováč, Lipták, striedal Pulen

V uzimenom počasí sa v komornej atmosfére hral obojstranne slabý piatoligový zápas. Domáci od úvodných minút zatlačili hostí pred šestnástku. Prvú a jedinú vyloženú šancu si domáci v prvom polčase vytvoril už v 5.min. Tatarko ale neprekonal dobre vybehujúceho Skokana. Hráči Harichoviec ohrozovali Skokana iba strelami z diaľky, ktoré mu väčšie problémy nenarobili. Hostia mohli udrieť po centroch zo štandardiek, ktoré však zahrávali väčšinou z polovice ihriska. Po jednej z nich sa po priťuknutí Kubíka ocitol V. Kováč sám pred brankárom domácich, ale sám sa zľakol šance a z piatich metrov hlavičkoval do jeho náručia. V prvom polčase ocenil rozhodca Horvátha žltou kartou za odkopnutie lopty. Aký to bol dôležitý moment sa ukázal až v závere zápasu. Domáci padali v šestnástke hostí ako lístie na jeseň, no za tieto predstavenia neboli patrične odmenení. Do 60.min. sa hral futbal podobného scenára ako v prvom polčase. Strely domácich z diaľky končili buď to v náručí Skokana alebo mimo brány. V 60. min. nariadil do tej chvíle dobre rozhodujúci hlavný arbiter penaltu za údajný faul Bartuša, ktorý stačil vypichnúť loptu prenikajúcemu B. Hudáčkovi. Arbiter na počudovanie vytiahol žltú kartu a následne mu ukázal červenú. Penaltu Hrušovský bezpečne premenil a upokojil domáce mužstvo až natoľko, že o desiatich hrajúci hostia hru vyrovnali a podnikali dopredu rýchle protiútoky. Tie sa však končili zväčša pred šestnástkou. V 72. min. domáci Kaščák skosil zozadu vybehujúceho Skokana, začo si vyslúžil len žltú kartu. O päť minút nato odstavil hokejovým bodyčekom Pastora a v rozhorčení vykopol loptu z ihriska, no ostalo to bez povšimnutia . V 85. min sa ukázalo ako je dôležité v pravú chvíľu byť na pravom mieste, keď striedajúci domáci hráč Džerenga z jasného postavenia mimo hry zaznamenal druhý gól domácich. V zúfalom závere hostia hrali iba na dvoch obrancov, a to využil v poslednej minúte nastaveného času agilný Tatarko, ktorý upravil na konečný stav 3:0.

Až po podpise zápisu som sa dozvedel, že Bartuš údajne hrubo urazil hlavného arbitra. Stal som pri incidente hneď vedľa a môžem konštatovať, že je pravda, že mu vyrazil žltú kartu z ruky, ale uraziť ho neurazil. Pán Weiss mal čudný meter, ale to neospravedlňuje našu hru, a tiež neúčasť poniektorých hráčov na zápase, uviedol Adrián Szaniszló. Skypel som len pri vytiahnutí žltej karty, lebo sa dalo očakávať, že pán rozhodca čosi vymyslí, ale neurazil som ho, povedal vylúčený Arpád Bartuš.

Na záver sezóny sme mohli uhrať bod, škoda nevyšlo to. Touto cestou by som chcel ale poďakovať pánom Tóthovi a Komorovi ako i Bodnárovi, ktorí nám pomohli pri vycestovaní na posledné dva zápasy. Verím, že v jarnej časti im pripravíme viac radosti, uviedol na záver predseda klubu Ladislav Nagy. Strelci: Pulen 7, Poštár 5, R. Lipták 4, N. Kubík 2, A. Kováč, Szaniszló, Horváth po 1 góle.