Štvrtok, 3. december, 2020 | Meniny má OldrichKrížovkyKrížovky

Nevydarené vykročenie na Nemeckom pohári

HOKEJ Slovensko - Švajčiarsko 2:4 (1:2, 1:1, 0:1)Hannover (TASR+SITA) - Slovenskí hokejoví reprezentanti prehrali včera v prvom zo série štyroch

HOKEJ Slovensko - Švajčiarsko 2:4 (1:2, 1:1, 0:1)

Hannover (TASR+SITA) - Slovenskí hokejoví reprezentanti prehrali včera v prvom zo série štyroch zápasov na 15. ročníku Nemeckého pohára so Švajčiarskom 2:4. Dnes o 15.45 odohrajú v Hannoveri druhý zápas proti Kanade. Oba tímy vyrukovali so sviežim prejavom, bez výraznejšej túžby po bezbrehej defenzíve. V prvých striedaniach sa tak dobre dýchalo najmä prvej slovenskej formácii, ktorá svoju aktivitu zavŕšila na konci tretej minúty gólom po vtipnej akcii. Lenže kombinačne nezaostávali ani Švajčiari, podarilo sa im vyrovnať a z pribúdajúcej tvrdosti vyťažili početné výhody. Po jednom zo zbytočných vylúčení slovenského hráča ich poslal do vedenia v presilovke Vauclair. Slováci aj v druhej tretine usilovne korčuľovali, ale do výraznejšej prevahy sa nedostali, lebo naďalej sa nechali vylučovať. Navyše Staňa dostal tretí gól, ktorý patril k tým lacnejším v jeho kariére. Pred záverečným dejstvom vliala nádej do slovenských žíl využitá presilovka, keď šéf najlepšieho útoku Kukumberg využil Štrbákovu a Bartekovu spoluprácu na jeden dotyk. V poslednej tretine si Slováci predsa vypracovali prevahu, šance však nevyužili a opäť doplatili na fauly. Pri vylúčení Štrbáka rozhodol o triumfe Švajčiarov Lemm.

Góly: 3. Bartečko (Kukumberg, Bartek), 38. Kukumberg (Bartek, Štrbák) - 4. Jeannin, 6. Vauclair, 26. Streit, 54. Lemm. Rozhodca: Reicher (Nem.), vylúčení: 8:5 na 2 min., presilovky: 1:2, oslabenia: 0:0, 304 divákov. SR: Staňa - Harant, Štrbák, Obšut, Graňák, Smrek, Mezei, Stehlík, Starosta - Bartek, Kukumberg, Bartečko - Zálešák, Cibák, Marcel Hossa - Kuľha, Hujsa, Čiernik - Štefanka, Faith, Fabuš. Švajčiarsko: Aebischer - Kobach, Steinegger, Keller, Streit, Vauclair, Bezina, Geyer, Helbling - Paterlini, Ziegler, Rüthemann - Della Rossa, Plüss, Conne - Jeannin, Steiner, Fischer - Wirz, Ambühl, Lemm.

Ďalší výsledok - streda: Nemecko - USA 1:5 (1:2, 0:1, 0:2), góly: 9. Hecht - 9., 10. a 57. Gionta, 37. Tanabe, 46. Preissing.

František Hossa (tréner SR): "Dnes sme urobili veľa

individuálnych chýb, ktoré rozhodli o našej prehre. Chýb sa dopustili viacerí jednotlivci a súper ich náležite potrestal. Dôležité boli aj naše zbytočné vylúčenia, veď dva góly sme dostali pri oslabeniach, aj keď sme dvakrát prežili presilovku súpera o dvoch hráčov. Začali sme dobre, potom sme však urobili chyby. Od niektorých hráčov sme čakali viac. Je však ešte len začiatok turnaja. Musíme analyzovať prvý zápas, poučiť sa z chýb a vytvoriť útočné formácie, ktoré sa presadia."

Ralph Krueger (tréner Švajčiarska): "Naša pozorná obrana podporená výborným brankárom Aebischerom slávila úspech. Som spokojný aj s ofenzívou. Pri hre piatich proti piatim sme strelili dva góly a jeden inkasovali, v presilovkách to bolo rovnaké. Je to pre nás dôležité víťazstvo, Slovensko nebolo ľahkým súperom. Sme radi, že máme tento zápas za sebou."

Roman Kukumberg (útočník SR): "Začali sme dobre a ujali sa vedenia. Škoda inkasovaných gólov. Urobili sme individuálne chyby, nechali sme sa často vylučovať. Švajčiari navyše výborne ďbetónovaliď a ťažko sa nám presadzovalo. V kabíne nebol po zápase veľký krik. Teraz sa musíme sústrediť na ďalšie duely."

Marcel Hossa (útočník SR): "Nie sme veľmi spokojní s

rozhodcom. Niektoré vylúčenia boli smiešne. Musíme sa

koncentrovať na našu hru a dať sa pred ďalším duelom dokopy. Zápas s Kanadou bude ešte ťažší, snaď sa poučíme z našich chýb. Pri mojej šanci v záverečnej tretine som netrafil poriadne puk. Dnes sme málo strieľali, musíme častejšie ohrozovať súperovho brankára. V úvode nás súper zatlačil, potom sme sa prebrali a mali aj šance. Zabrala nám prvá lajna, ostatní sme mohli hrať aj lepšie. Musíme sa ešte viac

zohrať. Škoda, že sa z nášho útoku zranil Zálešák, ktorý dostal ďkoňaraď."

Rastislav Staňa (brankár SR): "Odohrali sme celkom dobré stretnutie, len keby sme sa viac tlačili pred súperovu bránku. Zápas rozhodli individuálne chyby, my sme ich spravili viac. Vylúčenia, ktorých bolo veľa, nám tiež neprospeli. Počas prvej prestávky sme si povedali, že sa ich už nedopustíme. Potom sme ich však opäť spravili. Švajčiari toho veľa v ofenzíve nespravili. Myslím si, že sme mali viac z hry."