Korzár logo Korzár
Sobota, 28. november, 2020 | Meniny má HenrietaKrížovkyKrížovky

Podľa trénerov kvalita súťaže z roka na rok klesá

Košice - Tretia futbalová liga sa v sezóne 2004/05 dostala do svojho polčasu, pričom mužstvá už stihli predohrať aj prvé jarné zápasy. Po

šestnástich kolách mohla zavládnuť v niektorých kluboch spokojnosť, iným nezostáva nič iné len si počas zimnej prípravy vysúkať rukávy a káder pripraviť tak, aby jarná odveta bola pre nich o niečo radostnejšia. Počas jesennej časti sa udialo na trávnikoch množstvo vecí, na ktoré budú tréneri i funkcionári častejšie spomínať, naopak na niektoré sa vynasnažia čím skôr zabudnúť. Len pár dní po záverečnom hvizde rozhodcov sme oslovili zástupcov klubov a položili im tri otázky.

1. Splnila jesenná časť súťaže vaše očakávanie, resp. ako hodnotíte vaše postavenie v tabuľke?

2. Domnievate sa, že tretia liga znesie kritériá výstavnej skrine regionálneho futbalu?

3. Je podľa vás možné predchádzať takým prejavom, aké sa udiali na ihrisku v Lipanoch?

Ján Karaffa, tréner FK Bukocel Šport Vranov

1. "Po tom čo sa u nás udialo v letných mesiacoch, keď sme nenastúpili do druhej ligy a do poslednej chvíle sme nevedeli či budeme hrať v tretej, tak áno. Konečné umiestnenie je solídne, aj keď dalo sa dosiahnuť niečo navyše."

2. "Všetko je to o ekonomike a peniazoch a náš región je v porovnaní s ostatnými časťami Slovenska pozadu. Domnievam sa, že to úzko súvisí, lebo kde nie sú prostriedky, tam sa ťažko dá robiť extra kvalitný futbal. Dovolím si však povedať, že tretia liga má svoju kvalitu."

3. "Na to je ťažká odpoveď, ale riešenie situácie hráčom bolo jednoznačne skratové. Do istej miery ho viem pochopiť, ale jeho čin ako taký odsudzujem."

Vladimír Michalko, tréner FK Sp. N. Ves

1. "Pred začiatkom sezóny sme sa trocha posilnili mladými chlapcami z okolia, aj keď typologicky nie je mužstvo dobre zložené, ale v niektorých zápasoch zvýšenou bojovnosťou nahrádzalo svoje nedostatky. V posledných kolách sme trocha prekročili náš plán, s ktorým sme vstupovali do sezóny. V tejto časti súťažného ročníka sa potvrdili moje slová v jej úvode, že súťaž výkonnostne nenapreduje. Domnievam sa, že je to zapríčinené menším objemom tréningových jednotiek. Chlapci trénujú dvakrát - trikrát do týždňa, čo je málo. Aj preto sa domnievam, že výkonnostne pôjde III. liga smerom dole. Je to podmienené aj ekonomickou situáciou na východe republiky a futbal sa v týchto podmienkach nedá robiť najlepšie."

2. "Iste je výstavnou skriňou futbalu v regióne. Má vyššiu úroveň ako štvrté či piate ligy. V porovnaní s rovnakou súťažou na strednom a západnom Slovensku výkonnostne upadáme, hoci v minulosti tomu bolo práve naopak."

3. "Asi ťažko sa dá tomu zabrániť, všetko je to na osobnosti hráča, ako sa dokáže vysporiadať niekedy aj s neobjektivitou rozhodcov. Ako hráč som mal svoje skúsenosti s arbitrami, preto si myslím, že svoj diel viny majú aj oni. Ak sa má niečo zlepšiť, tak musíme začať každý od seba a nepoukazovať len na iných."

Pavel Piršč, tréner Drustavu Svidník

1. "Predpokladal som že budem mať viac bodov, domáce stretnutia splnil moje očakávania, avšak nemôžem to povedať o našich výkonoch na súperových ihriskách. Naše postavenie v tabuľke nie je lichotivé, pretože do sezóny sme vstupovali s cieľom bojovať v strede tabuľky a po jesennej časti sme chceli figurovať okolo ôsmeho miesta."

2. "Domnievam sa, že áno. Sú v nej kvalitné mužstvá a tento prívlastok si zaslúži."

3. "Od hráčov musíme vyžadovať na ihrisku disciplínu, aby sa nezaoberali verdiktami rozhodcov. Všetci sme predsa ľudia a každý sa môže zmýliť vrátane rozhodcu. Je potrebné apelovať na hráčov, aby si aj v kritických situáciách dokázali zachovať chladnú hlavu. Niekedy je to ťažké, ale každý by mal vedeli ako sa zachovať v danej situácii."

Ján Varecha, tréner Odevy Lipany

1. "Do súťaže sme vstupovali bez veľkých posíl, iba s chlapcami z vlastnej liahne. Domnievam sa, že postavenie v tabuľke sa ešte vylepší po istých korekciách, ktoré v nej nastanú. Umiestnenie pokladám za veľmi dobré. S väčšinou stretnutí vládne v našom klubu spokojnosť, ale z mojej strany musím povedať, že sme zaváhali s Nižnou Myšľou, pretože nám chýbali dvaja hráči, a to bola príčina našej prehry. Ostatné zápasy splnili moje očakávanie."

2. "Zdá sa mi, že po predchádzajúcich rokoch jej úroveň išla trocha dole. Bol som na stretnutiach štvrtej či piatej ligy, ale jednoznačne tieto celky nedosahujú úroveň tretej ligy. V regióne jej tento prívlastok právom patrí."

3. "V každom prípade sa tomu dá predchádzať či zabrániť. Musím priznať, že aj v našom celku máme hráčov, ktorí sú po psychickej stránke labilnejší. Trocha ma mrzí, že hráči i funkcionári Starej Ľubovne sa nepozerajú na to, čo bolo hlavnou príčinou. Proti nám nenastúpili v kompletnom zložení a aj z toho pramenila ich nervozita. Škoda, že nedokázali správne reagovať. Pre ilustráciu poviem príklad, ktorý sa nám stal v Humennom. Ešte v prvom polčase som musel riešiť Guzika, ktorý je podobný typ ako Pavlišin, a rýchlo som ho striedal. Nielen my tréneri ale aj rozhodcovia poznáme tie typy hráčov, ktorí môžu niečo podobné vyprovokovať. Situácii u nás sa dalo predísť, ak by vedenie klubu i tréner reagovali trochu skôr."

František Hoholko, tréner FK Čaňa

1. "Dalo sa predpokladať, že po tom všetkom, čo sa v klube udialo, keď už jar sme dohrávali s odretými ušami a zachránili sme sa, že budeme bojovať v dolnej časti tabuľky. Počas letnej prestávky sa nič svetoborné neudialo. Po odchode niektorých hráčov sme doplnili káder mladými. Naše postavenie by som nebral tragicky, vedeli sme, do čoho ideme. Očakával som, že získame viac bodov, po letných udalostiach v klube sme herne až tak nesklamali, ale trocha horšie to bolo s bodmi. Táto časť ukázala, že mladí hráči na túto súťaž ešte nemajú."

2. "Kvalita súťaže sa odvíja od ekonomickej situácie a súčasná tretia liga stagnuje. Chýba v nej herná kvalita, pretože hráči menej trénujú, prvoradá pre nich je práca. Všetko sa sústreďuje iba na stretnutia, a to je málo."

3. "Neberme iba previnilca, ktorého čin treba odsúdiť, ale v podstate má všetko hlbšie korene. Mali by sme sa zamyslieť napr. aj nad Nižným Hrušovom, kde hrali moji dorastenci a nikto o tom nič nepísal. Je potrebné si sadnúť a pozrieť pravde do očí. Súťaž stagnuje, tréningový proces je neznámy pojem, a keď príde zápas, tak chce každý vyhrať za každú cenu. Potom nastanú aj tie spomínané situácie a padá aj ľudská stránka. Je to odsúdeniahodné. Na Spiši som Pavlišina trénoval a súhlasím s kolegom Drobňákom, že je to súťaživý typ a maximum odvádzal aj na tréningu. Jeho čin bol iste skrat, ktorý bude mať dôsledky nielen pre neho ale aj pre celý ľubovniansky futbal."

Marcel Alexander, tréner FK Barca

1. "Ak sa obzriem za jesennou časťou, môžeme byť spokojní s našou hrou i výsledkami, ktoré sme dosiahli, veď ako nováčik sme obsadili deviate miesto. V tabuľke pravdy máme mínus dva body. Našou silnou stránkou bolo domáce prostredie, kde sme stratili body s rezervou Ličartoviec, ktorá k nám prišla v plnej sile a stratili sme body po remíze s Nižnou Myšľou. Odhliadnuc od toho táto časť súťaže splnila naše očakávanie a v niektorých smeroch aj prekročila."

2. "Pre nováčika tretej lige je to ťažká otázka, ale musím povedať, že medzi treťou a štvrtou ligou je dosť veľký výkonnostný rozdiel. Nielen v kvalitnejšom zložení kádrov, ale aj taktickom myslení. Na vyššej úrovni sú aj rozhodcovia, hoci v poslednom období došlo k určitému premotivovaniu ako hráčov tak aj rozhodcov. Môžem súhlasiť s tým, že je to výstavná skriňa východoslovenského futbalu, avšak treba si všimnúť, že odchádzajú starší hráči, ktorí boli zvyknutí na iné podmienky a rovnako sa do futbalu nehrnú ani sponzori."

3. "To čo som videl v televízii do futbalu nepatrí. Arbiter už nech rozhoduje či správa sa ako chce, jeden hráč, ktorý reprezentuje klub, svoje mesto, by nemal takto reagovať. Iste mu pukli nervy, ale to nie je ospravedlnenie. Stará Ľubovňa nepatrí k mužstvám, ktoré by hrali v rukavičkách, avšak verím, že to bol prvý i posledný skrat, ktorý sa stal. Ako tomu predísť? Aj rozhodcovia majú ťažkú úlohu, lebo ani hráči nie sú na rovnakej psychickej úrovni a prenášajú si stresy z práce či rodiny do futbalu, kde to chcú istým spôsobom ventilovať. Klobúk dole pred niektorými rozhodcami, sú však aj takí, ktorí ešte na túto súťaž nedorástli."

Marián Semančík, tréner Pivovar Šariš Veľký Šariš

1. "Vychádzajúc z výkonnostných predpokladov mužstva musím povedať, že sme zo seba nedostali to, čo v nás skutočne v nás je. Na základe toho, čo sme ukázali, je naše postavenie v tabuľke adekvátne."

2. "Podľa môjho názoru áno. Poznám úroveň futbalu od päťdesiatych rokov na rôznych stupňoch, ale pravdou je aj to, že futbal na Slovensku ešte v takom útlme nebol. Z hľadiska účasti miest a klubov, keďže sú v súťaži zastúpené krajské mestá, okresné, z klubov bývalé prvoligové i druholigové mužstvá, tu ešte niečo podobné nebolo. Čo sa týka kvality, tá sa odvíja od spoločenského a ekonomického vývoja. Niečo podobné som počas svojho pôsobenia v tomto športe nezažil. Spoločenskú úroveň má táto súťaž vysokú, ale výkonnostne zaostáva."

3. "Táto otázka je v danej chvíli veľmi aktuálna a pre nás futbalistov aj trocha nepríjemná. Televízia celý prípad zmedializovala, ale dosť jednostranne, a tak sú aj rôzne reakcie. Futbal ovplyvňuje oveľa viac faktorov, nielen výkon hráčov na ihrisku a rozhodcov, ale aj trénerov a divákov. Osobne som proti takým hrubostiam a agresivite. Každé prečo však má svoje preto, a preto by všetci mali vstúpiť do seba a začať posudzovať tieto skutočnosti."

Jozef Fabián, tréner Tatrana Prešov B

1. "Už počas rozbehnutého ročníka došlo k odchodu niekoľkých hráčov, a tak sa dalo čakať, že s týmto kádrom sa môžeme pohybovať v druhej časti tabuľky. Aj preto sme si žiadne vzdušné zámky nestavali."

2. "Z hľadiska výkonnostnej úrovne áno, lebo v súťaži pôsobia v súťaži dobrí hráči, ale po incidente Pavlišina môžem povedať, že rozhodcovia devastujú futbal. K niečo takému sa odhodlal jeden človek, ale mám pocit, že 99 percent ďalších si hovorí: chvála bohu, že im niekto dal pocítiť, že takto to ďalej nejde. Môžem zopakovať, že z hľadiska výkonnosti tento prívlastok tretia liga spĺňa, ale čo sa týka úrovne a vedenia zápasov už nie."

3. "Ak sa niečo také stane, je ťažké to nejakým spôsobom ovplyvniť zo strany vedenia klubu či trénera. Je to určitý skrat, ale domnievam, že by sa dalo tomu zabrániť, ak by rozhodcovská komisia bola dôslednejšia. Hlavne v tom, aby niektorých arbitrov, ktorí ovplyvňujú stretnutia, nenominovala a tu vidím jednu z možných ciest. Ak si hráč neudrží nadhľad v zápase, to neovplyvním, ale treba s kádrom stále hovoriť v tom zmysle, aby sa nedali vyviesť z rovnováhy rozhodcom či súperovými hráčmi. Na druhej strane je to už vecou hráča, či je psychicky odolný alebo labilný, či agresívny a potom to skončí tak ako v Lipanoch."

Pavol Diňa, tréner HFC Humenné

1. "Naše očakávania sa nesplnili, pretože sme chceli skončiť po prvej časti sezóny do šiesteho miesta tabuľky. Po odchode viacerých kľúčových hráčov základnej zostavy sa nám to nepodarilo splniť. Mladým hráčom, ktorým sme dali šancu hrať, chýbajú skúsenosti na túto súťaž. Hlavne s umiestnením nie sme spokojní, no verím, že v jarnej časti sa dokážeme viac presadiť."

2. "Aj vzhľadom k tomu čo som hovoril pred začiatkom sezóny, že v lige je niekoľko dobrých celkov, ktoré to aj potvrdili a sú na popredných miestach tabuľky, má súťaž svoju kvalitu. Kvitujem, že na niektorých štadiónoch sa hrá dobrý futbal a dokázali to aj v tejto časti sezóny. Je na prospech veci, že v tejto súťaži máme také celky, ktoré napomáhajú zlepšeniu kvality celej súťaže."

3. "Na túto otázku je ťažké jednoznačne odpovedať. To čo sa stalo v Lipanoch, nemá nič spoločné s futbalom a na treťoligových štadiónoch by sa to nemalo stávať. Niekedy k tomu prispievajú aj rozhodcovia, ale hráči by mali byť rozumnejší a nemali to brať tak, ako to zobral do rúk hráč Starej Ľubovne. Takýmto kritickým momentom sa treba vyvarovať, lebo to neprospieva atmosfére na štadiónoch. Predchádzať sa tomu dá iba vtedy, ak všetci aktéri vstúpia do seba a na ihrisku sa budú k sebe správať ohľaduplne."

Mikuláš Čeč, tréner BŠK Bardejov

1. "Splnením očakávania bolo už to, že sme vôbec vstúpili do súťaže, pretože nad naším účinkovaním dlho visel otáznik. Napokon po dvojtýždňovej príprave sme vstúpili do súťaže. Máme mladý káder, ktorému pomohli starší hráči, brankár Lukáč i Kukulský či brankár Ličartoviec Putnocký. Úvodná fáza bola dobrá, mali sme v kádri hráčov, ktorým ešte nekončilo hosťovanie a získali sme dostatok bodov. Menšie sklamanie prišlo v strednej časti jesenných duelov, po odchode hráčov a nastali väčšie diery v zostave. Domnievam sa, že záver nám opäť vyšiel a posledné štyri domáce stretnutia sme vyhrali. Z hľadiska bodového som úplne spokojný, z hľadiska herného prejavu máme resty. Máme mladý kolektív a po dobrej zimnej príprave jeho futbalové umenie bude mať vzostupný charakter, herný prejav bude lepší aj na súperových ihriskách nielen doma."

2. "Domnievam sa, že z roka na rok ide táto súťaž úrovňou dole. Ak si premietnem niekoľko ročníkov dozadu, ich úroveň bola oveľa vyššia. Veľa dobrých hráčov z tretej ligy odchádza. Vlani z nášho klubu odišlo okolo päť - šesť hráčov do Nemecka hrať šieste či sedme ligy a tým pádom nie je u nás dostatok hráčov. Aspoň my to pociťujeme a hráme čím ďalej tým viac s mladšími, ktorí keď sa trocha vyhrajú, už odchádzajú preč. Aj preto sa mi zdá, že úroveň súťaže má klesajúcu tendenciu."

3. "Ak sa pozriem na danú inzultáciu, domnievam sa, že tréner nemohol zabrániť hráčovi v skrate. Hráči si musia uvedomiť, že bez rozhodcov sa nedá hrať futbal a na druhej strane aj arbitri, že bez hráčov by to bolo to isté. Verím, že ak jeden k druhému budú mať viac rešpektu, niečo podobné sa nemôže stať."

Andrej Daňko, tréner Cementár Turňa

1. "V našom kádri nastal dosť veľký pohyb, preto boli moje očakávania zmiešané, ale domnievam, sa, že sme mohli dokázať viac. Prečo sa nám to nepodarilo, to úzko súvisí s tréningovým procesom."

2. "Nechcem povedať, že výstavná skriňa, ale budem opäť opakovať svoje slová, že do tejto súťaže vstúpilo veľa mladých hráčov. Z môjho pohľadu je to kladný prístup klubov či už v Ličartovciach, Prešove, Nižnej Myšli, Vranove, kde dali možnosť hrať viacerým mladým futbalistom. Túto súťaž považujme za prestupnú stanicu talentovaných hráčov, aby sa ukázali. Vychádzam zo svojich dlhoročných skúsenosti, keď som ešte v tejto súťaži trénoval Vranov."

3. "Previnilca poslednej inzultácie poznám, je veľmi ústretový a dobrý chlapec, trénoval som ho takmer rok. Ak mu však povolia nervy, je ťažko kontrolovateľný. Nehovorím to na jeho ospravedlnenie, lebo to čo som videl v jeho podaní je odsúdenia hodné. Predísť podobným prejavom môžeme tak, že funkcionári nebudú prilievať olej do ohňa. Tretia liga z etického pohľadu nespĺňa to, čo by som si ja predstavoval, na hráčov sú veľké tlaky a to ma neuspokojuje. Podľa môjho názoru táto súťaž by mala slúžiť pre rozvoj mladých hráčov a ich ďalší postup do vyšších súťaží."

Miroslav Sabol, tréner MFK Slovan Sabinov

1. "Nebol som pri mužstve celú jesennú časť, lebo som prišiel pred ôsmym kolom. S našimi výsledkami do pätnásteho kola som spokojný, no menej už s predohrávaným zápasom, keď sme doma prehrali. Ak by sa nám podarilo získať tri body, boli by sme sa pohybovali okolo dvanásteho miesta. Z mojej strany by to bolo dobré, lebo keď som prišiel, mali sme dva body a tak by sme mali dvadsať, ale bohužiaľ posledné kolo nám to pokazilo. Spokojný teda nie som."

2. "Myslím si že úroveň tejto súťaže išla dole."

3. "Jednoznačne by mali kluby i tréneri vplývať výchovne na hráčov, lebo to, čo som videl v televízii, jednoznačne nemá nič spoločné so športom."

Vladimír Bodnár, prezident MŠK Stropkov

1. "Ľahká otázka, no ťažia odpoveď. Táto časť sezóny splnila očakávanie hlavne kvôli tomu, že vieme v akej situácii sme boli a vstupom nových ľudí do klubu sa finančná situácia trocha stabilizovala. Z tohto uhla pohľadu som spokojný. Nemali sme najlepší vstup do sezóny, preto bola v našich radoch nespokojnosť. Vieme, kde bola príčina, lebo po obrate sme nemali veľa natrénované. Potom sa stabilizovala aj herná stránka a celkovo po 16. kolách môžeme vysloviť spokojnosť. Musím povedať, že v závere som očakával viac bodov na našej strane, ale v tabuľke pravdy sme na plusovom bode a aj preto v klube vládne spokojnosť. Očakávam zlepšenie v odvetnej časti, plánujeme kvalitnú zimnú prípravu, ktorú už máme zabezpečenú. Verím, že jarná časť bude z našej strany po hernej stránke lepšia."

2. "Sledujem prvú aj druhú ligu a v tej našej sú stretnutia, ktoré spĺňajú kritériá druhej. Videl som kvalitné stretnutia s dobrým herným prejavom, bojovnosťou a gólovým efektom. Rovnako sú v nej zápasy, ktoré nespĺňajú úroveň ani piatej ligy. Poznám trochu aj strednú či západnú skupinu tretej ligy, a naša je agresívnejšia, bojovnejšia a predpokladám že i kvalitnejšia. Je to môj názor a nechcem nikoho ním uraziť."

3. "Prechádzať niečo takému sa dá, ale je to dlhodobý proces, osoh jednoznačne vidím v osvete. Na trávnikoch ešte pretrváva averzia proti rozhodcom, stále sú kluby, tréneri a hráči ktorí stále vinu hľadajú v niekom inom. Rozhodca je človek, ktorý urobí chyby a predpokladám, že vo väčšine prípadov nie sú úmyselné. Vo futbale pracujem dosť dlho a dosť sa už urobilo, nehovorím o štvrtých a piatych ligách, lebo tam sa hovorí, že je to hrozné. Predpokladám, že niekoľko rokov bude trvať, pokiaľ sa všetci aktéri na ihrisku budú navzájom rešpektovať, lebo to je základ toho, aby sa hralo šetrne, kvalitne a nedochádzalo k neprístojnostiam."

Miroslav Kovalčík, tréner ŠK Trio Tatra Nižná Myšľa

1. "Určite táto časť súťaže splnila očakávanie, lebo nikto nepredpokladal, že budeme v tabuľke figurovať tak vysoko. Spokojnosť zavládla v kabíne aj mimo nej."

2. "Teraz je na východe zlá doba, lebo my, ktorí máme radi futbal, ho doslova hľadáme v našom regióne, kde nemáme prvú ligu. Hlasy z tribún, že keď my sme hrali, zašlé časy nevrátia. Starší hráči potvrdia, že ak sa vtedy chcel niekto dostať do ligy, musel na sebe tvrdo pracovať, lebo futbalistov bolo všade dosť. Starší hráči neodchádzali do zahraničia, ale hrali v tejto súťaži, teraz v nej prevládajú mladší, no i napriek tomu má III. liga svoje miesto v regióne."

3. "K danej téme sa mi ťažko vyjadruje, lebo aj ja som bol výbušným typom hráča. Ak je v kabíne či na trávniku hráč nabudený a dostane sa do takého štádia, potom sa už ťažko dá predísť nejakej konfrontácii. Snáď včasným striedaním, ale to je už vecou trénera."

Jaroslav Galko, tréner Steel Trans Ličartovce B

1. "Podľa postavenia v tabuľke áno, lebo nie všetci mladí hráči z 1. FC Košice sa roztrúsili po celom Slovensku. Verím, že dobrá práca s nimi prinesie výsledky a niektorí z nich sa môžu prebojovať do áčka. Béčko má svoje špecifiká a malo by tvoriť dobrú základňu prvého celku."

2. "Na túto otázku sa mi veľmi ťažko odpovedá, lebo veľa stretnutí som nevidel. Ale domnievam sa, že odkedy sme v roku 1996 postupovali do druhej ligy, tak úroveň tretej klesla. Teraz v nej nehrajú také dobré mužstvá ako vtedy, keď to bolo zaujímavejšie. V súčasnosti je trojica mužstiev, ktorá bojuje na čele, Nižná Myšľa, Vranov a Stará Ľubovňa. Z ostatých celkov ma nik nezaujal, ale ako som už povedal, videl som málo stretnutí."

3. "Mrzí ma čo sa stalo, lebo som mal možnosť vidieť hrať Starú Ľubovňu v Prešove a viem, že má kvalitný celok. Ťažko tento skutok ospravedlňovať a neviem či konanie hráča neovplyvnilo aj hokejové dianie. Na druhej strane aj rozhodcovia by mali byť objektívnejší. Iste chodia na iné stretnutia, a keď chcú napredovať a rozhodovať vo vyšších súťažiach, musia byť férovejší. JA ich nechcem hodnotiť, ale v niektorých súbojoch, ktoré som videl, som nebol s ich výkonmi spokojný. Predísť takýmto veciam môžeme vtedy, ak všetci bez rozdielu budeme k sebe ohľaduplnejší."

Najčítanejšie na Korzár

Inzercia - Tlačové správy

 1. Bývanie v meste predlžuje život
 2. Zodpovedné podnikanie je témou aj pre slovenské spoločnosti
 3. Pomôžte ľuďom v núdzi v najväčšej potravinovej zbierke v Tescu
 4. Porsche Unseen: Tajné projekty dizajnérskej kuchyne, časť druhá
 5. Aká je chémia vôní
 6. Slnko a teplo aj cez sviatky: Do Egypta sa vracajú dovolenkári
 7. Helske očarila nemeckých dôchodcov
 8. Koronakríza: Ako vyzerá jeden deň operátorky infolinky?
 9. Tento rok by mal 70: Legenda Karola Duchoňa ožije u vás doma
 10. V mlieku už nie sme sebestační. Čo sa musí zmeniť?
 1. Pomôžte ľuďom v núdzi v najväčšej potravinovej zbierke v Tescu
 2. Aké sú dopady pandémie na financie ľudí?
 3. METROPOLIS prináša mestské bývanie vo vysokom štandarde
 4. Účastníci charitatívneho behu No Finish Line nabehali 26 007 km
 5. Porsche Unseen: Tajné projekty dizajnérskej kuchyne, časť druhá
 6. Slnko a teplo aj cez sviatky: Do Egypta sa vracajú dovolenkári
 7. Počúvaním hluku chránime váš sluch
 8. Aká je chémia vôní
 9. Helske očarila nemeckých dôchodcov
 10. Tipy na cenovo výhodné vianočné darčeky, ktoré aj potešia
 1. Slovenská firma reformuje tradičné multimiliardové odvetvie 29 400
 2. Budíte sa počas spánku? Toto sú hlavné príčiny 17 965
 3. Kaufland na Slovensku testoval novinku, ktorú zavádza v Európe 14 022
 4. Bezpečná dovolenka v exotike: Maldivy sú prešpikované zážitkami 10 990
 5. Mercedes-Benz opäť nadizajnoval budúcnosť 8 493
 6. Novodobý slovenský Baťa. Zamestnancom stavia domy 8 420
 7. Viete, aká je skutočná cena smartfónu? Číslo vás prekvapí 8 054
 8. Čo ovplyvňuje chuť kačacieho mäsa? Tieto dve veci 7 755
 9. Nástrahy online vyučovania, o ktorých sa nehovorí 7 490
 10. Predplatená telefónna karta s kreditom 10 € v denníku SME 7 479
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

ROZHOVOR

Pediatrička: Niekedy som očkovala na chrípku 600 detí za rok, teraz približne 50

Ľudia si zvykajú, že nemôžu behať za lekárom so všetkým.

Pediatrička Eva Ševecová.
Rozhovor

Archeológ: Hrady síce opravujeme, ale tie nežijú

Michal Keruľ chcel odhaľovať poklady histórie, teraz ich pomáha strážiť.

Michal Keruľ s rodinou.
Humenskí poslanci nájomnú zmluvu so spracovateľom ovocia neschválili.
Vrak pred rodinným domom začínajú úrady riešiť.
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Hlavné správy zo Sme.sk

Potrebovali ísť k blízkym a nepustili ich. Neboli privilegovaní ako Kollár

Nemocnice väčšinou púšťajú príbuzných k zomierajúcim.

Šéfa parlamentu Borisa Kollára v nemocnici najviac navštevovala bývalá manželka Linda Rezešová. Na fotografii sú na plese v Opere v roku 2008.

Návštevy Kollára v nemocnici volajú po demisii

V druhom slede kandidátov na politický koniec sa tlačia glosátori.

Peter Schutz

Jazdenie na nákladných vlakoch nie je romantika

Amin Palma skáče na vlaky v Mexiku aj v Čadci.

Na nákladných vlakoch musia byť čierni pasažieri pripravení na každé počasie, na bod mrazu aj horúčavy. Na snímke je jeden z Aminových spolujazdcov.
 Presvedčí Kristen Stewart v úlohe princeznej Diany?

Už ste čítali?

SME.sk Najnovšie Najčítanejšie Video Desktop