Šarišania postúpili do osemfinále Ligy majstrov!

Sportnet|15. nov 2004 o 00:00

HÁDZANÁ / HC Baník Karviná - Tatran Prešov 29:32 (12:21)Karviná (SITA) - V rozhodujúcom stretnutí o druhé postupové miesto zo skupiny H do

HÁDZANÁ / HC Baník Karviná - Tatran Prešov 29:32 (12:21)

Karviná (SITA) - V rozhodujúcom stretnutí o druhé postupové miesto zo skupiny H do osemfinále Ligy majstrov v hádzanej podali Prešovčania skvelý výkon a po excelentnom I. polčase, ktorý vyhrali o deväť gólov, nakoniec porazili domácu Karvinú 32:29 (21:12) a tešili sa z historickej chvíle pre slovenskú mužskú hádzanu.

Prešovčania začali vynikajúco. Dobre bránili, navyše spoľahlivo chytajúcemu gólmanovi Bakšovi pomáhali aj žrde a v útoku cez defenzívu domácich prechádzali ako nôž maslom. Najmä vďaka strelecky disponovanému Tabačkovi, ktorý zaznamenal z prvých ôsmich gólov šesť, si už v úvode vypracovali dostatočný náskok. V 11. minúte za stavu 10:5 pre slovenského majstra si tréner Baníka Jiří Kekrt zobral oddychový čas. Zverenci Jurija Žuravľova však aj potom pokračovali v diktovaní tempa hry a vo zvyšovaní gólového rozdielu. Prešov napokon vyhral prvý polčas nečakane jednoznačne, ale úplne zaslúžene 21:12. Karviná sa hneď po zmene strán pokúsila zápas ešte zdramatizovať. V 47. minúte znížila náskok súpera iba na tri góly (23.26). Prešov v týchto fázach dvakrát inkasoval počas svojej presilovky a navyše Antl nepremenil pokutový hod. Z chvíľkovej krízy sa však rýchlo spamätal a aj s pomocou niekoľko stovák fantastických fanúšikov priviedol zápas do víťazného konca a k historickému postupu do osemfinále Ligy majstrov.

Góly Karvinej: Kust 8/4, Sobol a Laclavík po 5, Horák 4, Szymanski 3, Zdráhala 2, Prachař a Požárek po 1. Zostava a góly Prešova: Bakša, Bražnyk - Marušák, Urban, Pekár 2, Damitš, Čorej 6, Fuňak 6, Gruca 4, Tumidalský 2, Durilla, Antl 1, Tabačko 11/1, pok. hody: 4/4 - 2/1, vylúčení: 1 - 1, rozhodovali: Baum a Goralczyk (obaja Poľ.), 1 600 divákov.

Jiří Kekrt (tréner Karvinej). "Prešov začal veľmi dobre a najmä bojovne. My sme si šance vytvorili, ale nedokázali sme ich premeniť. Pri deväťgólovom manku z 1. polčasu kleslo aj sebavedomie hráčov a potom sa táto výrazná strata už ťažko dobieha. Napriek tomu sa nám v druhom polčase črtali určité šance, ale rozhodujúce okamihy sme nezvládli."

Jurij Žuravľov (tréner Prešova): "Vydaril sa nám úvod, čím sme súpera zaskočili. Chalani odohrali fantastický zápas. Karviná sa v druhom polčase doťahovala, ale keď bolo najhoršie, dokázali sme zakontrovať a vedenie napokon udržali. Dnes to bol Tabačkov strelecký koncert. Z postupu máme nesmiernu radosť."

Domov»Sportnet na východe»Šarišania postúpili do osemfinále Ligy majstrov!