FC Tatran Prešov FC ViOn Zlaté Moravce 3:0 (2:0)

Sportnet|15. nov 2004 o 00:00

Prešov Už predpoludním začalo v Prešove pršať a prudký lejak prakticky neustal počas celého stretnutia. Rozlúčka zeleno bielych s futbalovou

jeseňou bola teda zmočená, no zároveň šťastná. Hlavne čo sa výsledku týka. Futbalová krása na dažďom rozmočenom a postupne rozbahnenom trávniku musela trochu bokom. Napriek tomu, na začiatku zápasu predviedli prešovskí futbalisti zopár kombinačných akcií, ktoré roztlieskali dlane najvernejších fanúšikov. Signál k ofenzíve dal pravý obranca Tatrana Macko. Pohotová strela nemala ale presnosť. Po tomto prvom pokuse prišla na rad prvá gólová šanca zápasu. Ocitol sa v nej po Mackovom vysunutí Pagor. Lenže domáci hrotový hráč zakončil iba strelou do nôh brankára ViOnu. O päť minút na to hlavička Šama "lízala" ľavú žrď. Tlak zeleno bielych v týchto fázach narastal. Viazankov center z pravej strany predĺžil hlavou Pagor a lopta sa dostala k Drobňákovi. Zoči voči Brezinovi však ani druhý útočník Tatrana neuspel. Po polhodine sa domáci predsa len dočkali. Viazanko potiahol svoju typickú akciu až k bránkovej čiare, odkiaľ poslal prudký prízemný center. Ten našiel Drobňáka a bolo 1:0. O desať minút sa strelec gólu ocitol sám pred súperovým gólmanom, no zase nastrelil len jeho telo. Nasledoval rohový kop a po ňom presný zásah R. Tomka v skrumáži. Až za stavu 2:0 sa k slovu dostali aj slabo hrajúci hostia. Vondra ale v čistej gólovej šanci na Stefanoviča nevyzrel.

Druhý polčas na čoraz ťažšom teréne už nemal taký náboj ako prvý. Hra sa spomalila a ožili hlavne hostia. Tí ale niečo vytvorili akurát po prešovskú šestnástku. Ďalšej ich už spoľahlivá obrana Prešova nepustila. Čo prešlo, to s prehľadom pochytal Stefanovič. Gólovú bodku zápasu zariadil po veľkom nedorozumení brankára ViOnu s obrancom Dudášom Pagor, ktorému po obrovskom "kikse" ostalo už len pohodlne loptu zasunúť do opustenej brány hostí…

Góly: 30. Drobňák, 41. R. Tomko, 83. Pagor. Pred 606 divákmi rozhodoval Michlian. ŽK: Macko R. Lukáč. Tatran: Stefanovič Macko, Zlatohlavý, Kovalík, Galík Viazanko, Dzuríček, Šamo (84. J. Novák), R. Tomko Drobňák (46. Štieber), Pagor. ViOn: Brezina Piaček, Dudáš, Štucika R. Lukáč, Tomana, Greguška, Ondrejka, Pavlenda (50. Zárecký) Kaňa (46. Chren), Vondra (46. Hesek).

Domov»Sportnet na východe»FC Tatran Prešov FC ViOn Zlaté Moravce 3:0 (2:0)