V derby triumf Košičanov

Sportnet|15. nov 2004 o 00:00

Piatimi zápasmi dohrali v sobiotu 12. kolo hádzanárskej interligy mužov HIL.Bardejov - Košice 22:27 (11:10)Bardejov - V 12. kole HIL začali

Piatimi zápasmi dohrali v sobiotu 12. kolo hádzanárskej interligy mužov HIL.

Bardejov - Košice 22:27 (11:10)

Bardejov - V 12. kole HIL začali domáci rozvážne, dlho rozohrávali a naskytnuté príležitosti využili na vedenie 3:1, keď sa presadil Novotný a Seman. Postupne sa rozohral Kolesár, domáca obrana častejšie faulovala a Košice išli do jednogólového vedenia, ktoré Saloka ešte do polčasu dokázal zvrátiť. Náznaky lepšej hádzanej boli až po prestávke. Bardejov viedol 14:12, zlepšil bránenie a Kaminský čelil v bráne mnohým strelám. Obaja súperi osobne strážili Semana i Kolesára, ale hosťom sa zaskvel Strapko. Dal päť gólov a z krídiel sa darilo Miženkovi. Domáci v kľúčových momentoch od 45. min. urobili veľa chýb, dokonca Šimíček musel pod sprchy a hrubým faulom sa zapísal aj Jenčík na Faitha za stavu 19:19. Dvojnásobnú presilovku hostia využili na strelenie dvoch gólov a kontrolovali víťazstvo v zápase, kde domáci opäť premárnili príležitosť na bodovanie.

BARDEJOV: Kaminský, Kerekeš - Šimíček 5, Saloka 5, Seman 5/2, Jenčík 3, Marcin 2, Novotný 2, Žemlička, Demeš, Židišin, Tendra, M. Krok, Tokarčík. KOŠICE: Olejár - Kolesár 8/4, Strapko 6, Justus 5, Faith 3, Nuber 2, Vikartovský 1, Miženko 1, Cibere, Kraus, Farkašovský, Kočik. Vylúčení 8-4, ČK: 45. min. Šimíček (Bardejov) za faul, 7m hody 3/2 - 5/4. Rozhodovali Kavulič, Sivák pred 750 divákmi.(šč)

Považská Bystrica - Sečovce 40:22 (20:9)

Považania potvrdili úlohu jasného favorita a po dobrom výkone a celozápasovom streleckom koncerte presvedčivo zdolali posledné mužstvo tabuľky rozdielom 18 gólov. Kuriozitou zápasu bolo, že strelcom jedného gólu Považanov bol i brankár Baďura.

Najviac gólov: T. Stráňovský 9, S. Mažár 9, Buchta 7, Trabelssie 6 - Gamrát 10/1, Ivanecký 3. Rozhodcovia: Nagy a Rondoš, 7m hody: 0 - 1/1, vylúčení: 4:5, 650 divákov.

Brno - Dukla 22:28 (10:16)

Po vyrovnanej prvej desaťminútovke si Dukla vďaka nepresnostiam Brňanov v útočnej fáze vypracovala z rýchlych protiútokov šesťgólový náskok, ktorý si udržala až do konca. Hostia boli lepším a kompaktnejším mužstvom, domáci zahrali pod svoje možnosti. Najviac gólov: Hastík 6, Piskač 6/4, Zvěřina 4 - Vraný 5, Čurda 5, Brabec 5/3, Větrovec 4. Rozhodcovia: Pešek, Pavlát, 7m hody: 5/4 - 4/3, vylúčení: 0:1, ČK: Brabec za faul, 200 divákov.

Nové Zámky - Frýdek-Místek 34:24 (15:11)

Bol to vynikajúci zápas, v ktorom domáci udávali tempo hry. V druhom polčase zvyšovali svoj náskok až na výsledný stav 34:24. Domácim vynikajúco zachytal brankár Kanás. Najviac gólov: Blaško 8, Stráňovský 7/4, Moyzes 5 - Toms 5/4, Heinz 5, Lančí 5. Rozhodcovia: Hančík a Oťapka, 7m hody: 5/4 - 5/4, vylúčení: 5:4, 900 divákov.

Hranice - ŠKP Bratislava 31:36 (14:16)

Stretnutie bolo vyrovnané do 23. min druhého polčasu, keď hostia utiekli na rozdiel siedmich gólov a náskok si udržali až do konca. Najviac gólov: L. Veřmiřovský 8/3, Gřes 7 - Tarhai 11, Mikéci 7. Rozhodcovia: Pešta, Poláček, 7m hody: 3/3 - 4/3, vylúčení: 5:5, ČK: Kozlov (ŠKP) za hrubý faul, 250 divákov.