Spišiaci šokovali v Košiciach

Sportnet|15. nov 2004 o 00:00

Košice - Basketbalová extraliga mužov mala na programe 7. kolo. Program 8. kola (sobota): Levice - Nitra, Sp. N. Ves - Komárno, Svit - Košice,

Handlová - Inter, Lučenec - Žilina.

Košice Sp. Nová Ves 64:77 (23:16, 40:32, 52:52)

V prvej štvrtine si Košičania vypracovali mierny náskok a zdalo sa, že zápas sa bude odvíjať v ich réžii. Spišiaci sa však nedali zahanbiť a snažili sa držať krok. V druhej štvrtine síce domáci ušli nad 10 bodov, ale hostia vzápätí kontrovali a ešte do polčasu znížili. V druhej polovici zápasu sa začali diať nečakané veci. Nováčik vystupňoval dobrý dojem z prvého polčasu a prezval taktovku hry. Košičanom sa nedarilo a mali obrovské problémy presadzovať sa cez obranu Spišiakov, ktorído konca tretej štvrtiny prekvapujúco, ale zaslúžene vyrovnali stav. Domáci sa dostali do úzkych a z kŕča sa už nevymanili. Záverečné dejstvo sa tak senzačne premenilo na exhibíciu extraligového novica. Nadšene bojujúci hostia rozoberali obranu žlto-modrých a získali vedenie 62:54. Zaskočení domáci sa už na akúkoľvek kontru nezmohli, a tak v Košiciach sa zrodilo veľké prekvapenie.

Košice: Svitek 17, Mišinský 15, Zabavník 14, Bučák 8, Probala 6 (Halahija 4, Utľak 0, Nuber 0, Kováč 0). Sp. N. Ves: Czakó 12, Kragič 11, Pešta 8, Žlebčík 7, Bečarik 7 (La Rosa 19, Demečko 9, Myrda 4, Kuchárek 0).(špa)

Inter - Svit 74:95 (42:48)

Sviťania potvrdili na Pasienkoch úlohu favorita. V prvom polčase si vypracovali mierny náskok, po zmene strán ho zvýšil a kontroloval vývoj stretnutia. Najviac bodov: Bratič 19, Matický 13, Kuznecov 11 - Stojanovič 22, Holúbek 17, Znanec 14.(tasr)

Žilina - Handlová 63:76 (35:39), najviac bodov: Závodný 16, Tucakovič 15 - Madaj 19, Golian 18.

Komárno - Nitra 68:90 (27:41). Najviac bodov: Kablár 19, Jurík 17, Milkovič 11 - Tomek 18, Mladenovič 17, Fapšo 14.

Lučenec - Levice 92:72 (39:30). Najviac bodov: Belalič 27, Szilvasy 12, Kruljac 12 - Lutovský 14, Sýkora 13, Michálik.