Trojbodový cieľ sme splnili, hovorí tréner J. Fabián

Sportnet|16. nov 2004 o 00:00

Košice - Až nečakane ľahko premrhali hráči rezervy Steel Trans svoju šancu opäť sa prebojovať na prvú priečku treťoligovej tabuľky, ktorá im patril

apo väčšine jesennej časti. V dohrávanom stretnutí s prešovskou rezervou podali nepresvedčivý výkon a prehrali najtesnejším rozdielom 0:1, keď brankára nachytal nie príliš prudkou hlavičkou Renčko. Táto prehra rozhodla, že prvá priečka v jesennej časti sa im unikla o bod a zostali na druhej. Hráčom chýbal väčší pohyb s loptou aj bez nej a za silného vetra sa zbytočne vybíjali v množstve osobných súbojov. Hrali skôr na seba ako pre kolektív a to sa im proti mladému celku z Prešova vypomstilo. Ich útočné snaženie prevažne končilo pred pokutovým územím, a ich šance sa dajú spočítať na jednej ruke. Po jednogólovej prehre nebol kormidelník Jaroslav Galko spokojný a nešetril kritikov do vlastných radov. "Pred začiatkom stretnutia sme si povedali, že chceme preskočiť Nižnú Myšľu, ale slová zostali iba v kabíne. Nastúpili sme v podobnom zložení ako v predchádzajúcom kole, pričom v kádri bola aj trojica z áčka, Škuta, Adam, Martaus. Neviem čím to bolo, chlapci nepristúpili zodpovedne k zápasu, a nemôžem to nazvať ani futbalom čo ukázali, ale skôr kopanou. Hrali sme zle a nezaslúžili sme si vyhrať," hovorí kormidelník rezervy Steel Trans J. Galko. Jeho zverenci zaostali za očakávaním a súper ich prevýšil v bojovnosti, nasadení a hoci podľa slov trénera neboli o nič lepší predsa dokázali vyhrať. "Z prístupu som sklamaný a iste vyvodíme dôsledky z tejto prehry. Nemám čo hodnotiť, v závere sme mali jednu dobrú kombináciu a dosť. V druhom polčase sme hrali s podporou vetra a nevieme si vytvoriť akciu. Na súperových hráčov bolo badať väčšiu túžbu po víťazstve, neviem či gól našich zaskočil. V kádri sme mali aj trojicu hráčov áčka a veril som, že vyhráme, ale bohužiaľ to nevyšlo," poznamenal na štvrtú prehru v jesennej časti J. Galko.

Po víťazstve v Čani sa podarilo hráčom prešovskej rezervy bodovať aj v súboji s Ličartovcami B, ktoré boli pred týmto stretnutím miernym favoritom. Svoju úlohu nezvládli a tesné víťazstvo mladých hráčov Tatrana posunulo v tabuľke o jednu priečku vyššie. Zverenci trénera Jozefa Fabiána tak zimujú na 14. mieste. Pred zápasom sme sním hovorili a bol optimistom a veril, že jeho celok dnes vyhrá 3:0. Aj keď tento výsledok nedosiahli, predsa len získali cenné tri body. "Domnievam sa, že hlavne v prvom polčase chlapci splnili všetky pokyny nielen po taktickej stránke ale aj spôsobu hry či vykrývania voľného priestoru. Nebolo to jednoduché, ale predpokladal som, že po získaní lopty sa môžeme viac presadiť do otvorenej obrany hostí. Stretnutie splnilo moje očakávanie a som rád, že aj v druhom polčase sme dokázali súpera udržať na dištanc. Počas prestávky som chlapcom hovoril, že výkonnostne sa posúvame, ale výsledky ešte nie sú adekvátne. Vedel som, že ak nepoľavia môžu dotiahnuť stretnutie do úspešného konca. Som rád, že cieľ získať tri body v tomto zápase sme splnili," povedal kormidelník Tatrana B J. Fabián. K tomuto víťazstvu béčko nepotrebovalo pomoc hráčov, čo trénera dvojnásobne potešilo, lebo si hráči dokázali, že môžu hrať rovnocennú partiu hrať s každým súperom.