Delťáčky neporazili ani Sporting

Sportnet|18. nov 2004 o 00:00

Delta I.C.P. Košice - Sporting Atény 63:68 (18:20, 34:36, 46:48)Košice - K svojmu tretiemu vystúpeniu v Eurolige nastúpili včera basketbalistky

Delta I.C.P. Košice - Sporting Atény 63:68 (18:20, 34:36, 46:48)

Košice - K svojmu tretiemu vystúpeniu v Eurolige nastúpili včera basketbalistky Delty I.C.P. Košice, keď na domácej palubovke hostili grécky Sporting Atény. Úvod mali Košičanky excelentný. Hosťujúcemu tímu to spočiatku nepadalo a rýchle akcie Delty slávili úspech. V 3. min. to bolo 9:0 a hosťujúci tréner siahol po oddychovom čase. Ten gréckemu tímu evidentne prospel. Rozstrieľala sa individuálnymi schopnosťami disponovaná Američanka Hodgesová a vývoj sa začal obracať. Aténčanky v 9. min. vyrovnali na 16:16 a do konca štvrtiny sa ešte stihli ujať vedenia. Košičanky sa pokúšali o streľbu z väčších vzdialeností, ale tá im nevychádzala. Hosťujúci celok si na začiatku druhej štvrtiny vypracoval mierny náskok, ktorý si udržiaval. Košický celok sa snažil navodiť zvrat aj striedaniami, vyrovnal na 25:25, neskôr aj na 32:32, ale do polčasovej prestávky už do vedenia nešiel.

Ani po prestávke sa obrázok spočiatku nemenil. Domáce nemohli otočiť stav vo svoj prospech a na ich ruky už pribúdala aj nervozita, pre ktorú stratili niekoľko lôpt. V 27. min. mali sedembodové manko, Aténčanky vyhrávali 45:38. Východniarky zagresívnili obranu a onedlho po osembodovej šnúre konečne viedli - 46:45. Bodku za treťou štvrtinou však dala trojka Hodgesovej. Začiatok posledného dejstva bol v rukách Sportingu. Ušli Košičankám na 46:55. Východniarky sa ešte vrátili do zápasu, znížili na štyri body. To však bolo všetko, Grékyne dve minúty pred koncom znovu natiahli na 56:68 a definitívne rozhodli o svojom víťazstve

Zostava a body Delty: Jendrichovská 23, Jalčová 16, Smithová 6, Frniaková 3, Slaughterová 2 (Jurčenková 4, Hiráková 3, Timková 5, Kovaříková 1, Michulková 0). Najviac bodov: Hodgesová 25, Kalentzuová 15, Adamsová 14, Vasileiuová 12. TH: 14/7 - 19/14, fauly: 20:15, trojky: 8:6, Bachanski (Poľ.), Čebišev (Ukr.), 2500 divákov.