Piatok, 27. november, 2020 | Meniny má MilanKrížovkyKrížovky

Mladí Sviťania pukli V Leviciach a deklasovali Lučenec

Svit - Počas uplynulého víkendu pokračovali mládežnícke basketbalové súťaže.Liga mladých mužov SBADružstvo BKM Svit našlo premožiteľa až v

Svit - Počas uplynulého víkendu pokračovali mládežnícke basketbalové súťaže.

Liga mladých mužov SBA

Družstvo BKM Svit našlo premožiteľa až v šiestom kole, keď hoci v takmer kompletnom zložení (chýbal len Madzin) prehralo v Leviciach. Domáci však taktiež disponujú veľmi kvalitným kádrom, o čom napokon svedčí zisk titulu Majstra SR v kategórii juniorov v minulej sezóne. V kádri extraligového družstva mužov BK Levice pravidelne hrávajú Klár, Kucsa a Andraško. Stretnutie sa spočiatku vyvíjalo priaznivo pre Podtatrancov, ktorí viedli o desať bodov (5:15). V druhej štvrtine však domáci spustili trojkovú kanonádu (v stretnutí zaznamenali 13 trojbodových košov) a po víťazstve v tejto časti o 20 bodov (28:8), prakticky rozhodli o svojom víťazstve.

V Leviciach sme začali veľmi dobre a prvá štvrtina bola z našej strany excelentná. O výsledku sa rozhodlo v druhej časti, ktorú sme prehrali o dvadsať bodov, čo je strašne veľa. Chlapci prestali plniť moje taktické pokyny a hrali príliš individualisticky. V druhom polčase sme sa síce opäť zlepšili, ale na zvrat to už nestačilo. Citeľne nám chýbal rozohrávač Madzin, zhodnotil vystúpenie Podtatrancov v Leviciach tréner Ľubomír Lopušniak.

Na druhý deň v Lučenci už nemali Sviťania so svojim súperom podľa očakávania žiadne problémy. V tomto dueli sa hneď od začiatku ukázal rozdiel v kvalite oboch družstiev. Zdá sa, že už teraz sa rysuje silná štvorka, ktorá si to rozdá v záverečnom finálovom turnaji, doplnil Ľ. Lopušniak.

Výsledky: BK Levice - BKM Svit 91:78 (23:30, 51:38, 72:63), body Svitu: Žudel 19, Sedmák a Bílik po 17, Melo 12, Madzin 6, Strmenský 5, Kiska 2, Vraniak 0. E.S.O. Lučenec - BKM Svit 62:101 (13:26, 36:48, 52:70), body Svitu: Bílik 24, Strmenský 15, Žudel a Melo po 14, Sabo 12, Sedmák a Vraniak po 11.

Kvalifikácia do Ligy juniorov SBA

Juniori zahájili šiestym dvojkolom odvetnú časť súťaže. Hráči spod Tatier sa stretli na domácej palubovke s najslabším družstvom súťaže a po dvoch výrazných víťazstvách, keďže najvážnejší konkurent o prvé miesto BA Košice zaváhal raz na ihrisku svojho košického rivala Slávie TU, sa Sviťania vďaka lepšiemu skóre vrátili na čelo tabuľky.

Proti Prešovu sme si vyskúšali niektoré taktické varianty a predovšetkým v druhom zápase sme dali príležitosť aj hráčom z lavičky. Najbližšie sa predstavíme v Košiciach, kde chceme odčiniť prehru s týmto súperom z nášho prvého vzájomného súboja. Verím, že krátka prestávka nám padne vhod a hráči si počas nej doliečia menšie zranenia, aby sme sa v Košiciach mohli predstaviť v plnej sile, konštatoval tréner Svitu Ján Drobný.

Výsledky: BKM Svit - BK 99 Prešov 86:43 (42:15), body Svitu: Kiska a Valášek po 14, Mlynský 10, Chrenko a Martočko po 8, Kornaj a Volák po 7, Fendek a Karabáš po 5, Turček 4, Matoš a Knižka po 2. BKM Svit - BK 99 Prešov 62:49 (31:27), body Svitu: Chrenko, Glatz a Fendek po 10, Mlynský a Valášek po 6, Kiska 5, Martočko a Karabáš po 4, Kornaj 3.