Pondelok, 23. november, 2020 | Meniny má KlementKrížovkyKrížovky

Zo západného Slovenska sa Geológ Rožňava vrátil s jednou remízou

Rožňava - Uplynulý víkend čakal na stolných tenistov rožňavského Geológa dôležitý zápas v Šahách. Ak chcú pomýšľať na zotrvanie v extralige, museli

zabodovať. Cieľ sa im podarilo splniť spolovice, keď vybojovali remízu. O tvrdom súboji svedčí osem päťsetových zápasov, ktorých mali viac šťastia Rožňavčania. V piatich z nich boli úspešnejší. V poslednom, ktorý im mohol priniesť tri body, však Repaský proti Bohušovi neuspel. Na druhý deň potom nastúpili proti Rači. Aj napriek tomu, že z Mostexu odišiel P. Šereda, domáci si nedali víťazstvo vziať a od úvodu kontrolovali priebeh stretnutia.

PK Komárno/Šahy - Geológ VTJ Rožňava

7:7

Gáspár, Machalík po 2,5, Otrekal, Bohuš po 1 - Ondis 3, J. Kováč 2, Repaský 1,5, G. Gallo 0,5

V prvej štvorhre nastúpili G. Gallo a Repaský, v prvom sete síce prehrali, potom však otočili vývoj vo svoj prospech. Domáca dvojica Hrabský - Otrekal síce vyrovnala na 2:2, ale v poslednom sete si Rožňavčania už víťazstvo nenechali ujsť. Opačný priebeh mala druhá štvorhra. Ondis s J. Kováčom vyhrali prvý set, ale potom sa radovali len Gáspár a Machalík. Potom sa v dvojhre postavil Ondis proti zlatému paralympikovi z Atén Gáspárovi. Vo vyrovnanom súboji prvé dva sety patrili Ondisovi, v ďalších dvoch mu prehry Gáspár oplatil. Piaty set nakoniec rozhodol pre seba hráč Geológa. Podobný priebeh mal aj zápas obranára Machalíka s Repaským. Šťastnejšie konce v oboch zápasoch znamenali dvojbodový náskok hostí. Potom domáci stiahli náskok. G. Gallo síce otočil nepriaznivý vývoj a vyrovnal na 2:2, v piatom však už na Otrekala nestačil. V nasledujúcom súboji J. Kováč hladko zdolal Bohuša a hostia znova viedli o dva body. Domáci však zabrali, Gášpár a Machalík vyrovnali na 4:4. Potom sa však prejavili skúsenosti J. Kováča a Ondisa, ktorí v ťažkých päťsetových súbojoch dostali Rožňavu znova do vedenia. Potom však G. Gallo podľahol Gáspárovi a J. Kováč znova v piatich setoch nestačil na Machalíka. Za stavu 6:6 si Ondis poradil s Otrekalom a hráči Geológa mali víťazstvo na dosah. V rozhodujúcom zápase sa Repaský postavil proti Bohušovi. V prvých dvoch setoch bol lepší, potom však domáci hráč vyrovnal. Urputný súboj zviedli obaja aktéri v štvrtom sete, ktorý skončil 16:14. V piatom sete zvíťazil Bohuš a vybojoval tak pre Komárno/Šahy remízu.

ŠK Mostex Rača - Geológ VTJ Rožňava

10:2

Blažek 3,5, T. Šereda 2,5, Matula 2, Lelkeš 1,5, Hamran 0,5 - Ondis, J. Kováč po 1

Po náročnej sobote sa Rožňavčania na druhý deň stretli s Mostexom Rača. Domáci dali od začiatku vedieť, že tri body si chcú nechať doma. Hostia získali prvý bod až za stavu 4:0. J. Kováč síce prvé dva sety prehral, ale v treťom zabojoval a zvyšné dva si už nenechal ujsť. Ešte predtým zohral päťsetový duel Repaský s Matulom. Hoci viedol 2:0, súper otočil zápas vo svoj prospech. Aj v ďalších dvoch päťsetových súbojoch ťahali hostia za kratší koniec. Repaský ešte vyrovnal v zápase s Lelkešom na 2:2, ale záver patril domácemu hráčovi. Rača pridávala bod k bodu. Druhé víťazstvo vybojoval znova v piatich setoch Ondis, keď porazil striedajúceho Hamrana. Tretí bod mohol získať Repaský, ale v rozhodujúcom piatom sete bol Blažek nad jeho sily.

Ostatné výsledky kola: MŠK HCH Čadca - ŠKST Topvar Topoľčany 6:8, ŠK Mostex Rača - ŠKST Michalovce 10:4, ŠKST Bratislava - ŠKST Ružomberok 10:0, MSK Mareka Malacky - SK Tvrdošín-Nižná 10:0, PK Komárno/Šahy - ŠKST Michalovce 3:10, ŠKST Bratislava - SK Tvrdošín-Nižná 10:0, MSK Mareka Malacky - ŠKST Ružomberok 7:7