Jágr odštartoval omskú anabázu bodom za asistenciu

Sportnet|18. nov 2004 o 00:00

Český hokejový útočník Jaromír Jágr začal už v prvom zápase v drese ruského superligistu Avangard Omsk naplňovať povesť hviezdneho hráča, keď v

prípravnom dueli proti rezervnému tímu omských "jastrabov" (3:0) si pripísal jeden bod za asistenciu.

"Pri nástupe na ľad i po skončení zápasu mu publikum búrlivo aplaudovalo. Prvý gól Járda vypracoval a odohral celé stretnutie," priblížil pre oficiálnu internetovú stránku českého hokeja Jágrovo prvé hokejové predstavenie v Omsku jeho zástupca Jaroslav Zídek. "Járda si po zápase pochvaľoval spoluprácu s Bielorusom Kaľjužným. Že dokáže prihrať, nehrá len na svoje tričko," tlmočil Zídek spokojnosť odchovanca kladenského hokeja so svojím novým centrom.

Tridsaťdvaročný olympijský šampión z Nagana a dvojnásobný víťaz Stanleyho pohára, ktorý prišiel do Ruska v priebehu sezóny z extraligového Kladna, prihrával na začiatku desiatej minúty svojmu krajanovi a spoluhráčovi v útoku Jaroslavovi Bednářovi, ktorý otvoril skóre. Druhý úspech Avangardu vzápätí pridala ďalšia nová posila Andrej Nazarov a gólový účet uzavrel v druhej tretine skúsený domáci matador Maxim Sušinskij.