Košickým strelcom zvlhol pušný prach, na Slovane sa nepresadili

Sportnet|18. nov 2004 o 00:00

Košice - Po reprezentačnej prestávke pokračovala hokejová ST extraliga stretnutiami 22. kola. Obaja východniari cestovali za súpermi a kým

Popradčania získali bod za remízu na Záhorí, Košičania podľahli futbalovým výsledkom v Bratislave.

HK 36 Skalica - HK Tatravagónka ŠKP Poprad 2:2 po predĺžení (0:1,1:1, 1:0 - 0:0)

Skalica - Súboj ôsmeho s deviatym tímom aktuálnej tabuľky priniesol bojovný hokej, ktorý vygradoval ziskom bodu na oboch stranách. Skalica už bez Pálffyho a Zálešáka, ale s novým trénerom Petrom Mikulom na lavičke, si chcela pripísať dôležité body, ale nebolo to vôbec jednoduché. Bojovne naladený Poprad už v prvej minúte ukázal po strelách Škoviru, Slanináka a Misála, že domáci to nebudú mať ľahké. Aktivita hostí vyústila v 16. min do úvodného gólu, keď dôraz popradských hráčov pri závare pred skalickou bránou zužitkoval skúsený Ihnačák. V druhej tretine hostia od 21. min. viedli už 2:0, keď Javín strelou po ľade dostal puk pod betón skalického gólmana a Petra Tučeka v domácej bráne vystriedal Martin Kučera. Kontaktný gól na 1:2 dával blafákom po brejku R. Hartmann, keď ho ideálne vysunul Flamík. Viaceré šance domácich i hostí zlikvidovali gólmani a tak až tretie dejstvo rozhodlo o zisku jedného bodu pre Skalicu. Marek Grill v 49. min. zachytil vyhadzovaný puk a po samostatnej akcii zavesil do pravého horného rohu popradskej bránky. V poslednej tretine oba tímy chceli strhnúť víťazstvo na svoju stranu, ale šance Pacigu i Lišku zostali nepremenené. Na druhej strane neuspeli Žemlička a Ihnačák. V predĺžení mohol rozhodnúť hosťujúci Škovira, ale rovnako ako on ani skalický útočník Paciga už na deľbe bodov nič nezmenili.

Góly: 23. Hartmann (Flamík), 49. Grill - 16. M. Ihnačák (Misál, Slaninák), 21. Javín (Škovira), Vylúčení: 2:5, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Daniel Konc -

Mášik, Novák, 1900 divákov. Skalica: Tuček (21. Kučera) - M. Ivičič, Flamík, Galvas, Stehlík, Komárek, P. Ivičič, Bukna, Sloboda - Kocák, Jarolín, R. Hartmann - Paciga, Liščák, Liška - T. Višňovský, Mrena, Čársky - Grill, Prošvic, Malík. Poprad: Hurajt - Turan, Javín, Fabián, Klepáč, Jurčo, Bambúch - Škovira, Halaj, Pavličko - M. Ihnačák, Slaninák, Misál - Verčík (32. Štolc), Faith, Žemlička.

Vladimír Klinga (asistent trénera Popradu): "Vedeli sme o zmenách v skalickom tíme. Predpokladali sme, že domáci budú pod psychickým tlakom. No aj my musíme zbierať body. Snažili sme sa prehusťovať stredné pásmo, v útoku sme si vytvorili množstvo šancí. V koncovke sa nám však nedarí. V tretej tretine nás domáci viac potrápili a dali vyrovnávajúci gól. Bod je bod, na šance sme však boli o niečo lepší."

Slovan Bratislava - HC Košice 1:0 (0:0, 0:0, 1:0)

Bratislava - V takticky vedenom zápase veľa vzruchu pred oboma bránkami nebolo. Prvú vážnejšiu príležitosť si vypracovali domáci až v 33. min, keď po akcii Hujsovho útoku I. Petrík puk poskakujúci v bránkovisku nevidel. O 3 min neskôr na druhej strane Ľ. Sabol po samostatnom nájazde a ukážkovom blafáku prestrelil bránku. V poslednej minúte druhej časti hry mali príležitosti na skórovanie domáci Němčický a Stantien a na opačnej strane nezakončil svoje sólo v poslednej sekunde Nagy. Slovan bol v záverečnej časti hry aktívnejší, Košice mali často problémy s prechodom do útočnej tretiny domácich. V 44. min sa dostal k odrazenému puku Junas, odchovanec popradského hokeja ho rutinérsky poslal do siete a rozhodol zápas. Košice sa nepresadili ani v záverečnej polminútovej power play.

Gól: 44. Junas (Kokavec). Vylúčení: 4:6 na 2 min, navyše Kroták (Košice) na 10 min za nešportové správanie, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Beniač - Gašparík, Ján Višňovský, 4837 divákov. Slovan: Barta - Ľ. Višňovský, Hecl, Horáček, Jendek, Vydarený, Pavlas - Hudec, Kapuš, Němčický - Kokavec, Stantien, Junas - Prokop, Hujsa, Macho - J. Sýkora, Pašek, Baček. Košice: I. Petrík - Kledrowetz, Nádašdi, Kowalczyk, T. Slovák, Vantroba, Šterbák - Špilár, Ľ. Sabol, A. Kroták - Bicek, Kmiť, Nagy - Hvila, Caban, M. Bartánus - Jenčík, Bulík, Dravecký.

Dušan Gregor (tréner Košíc): "V priemernom zápase sme nedokázali streliť gól a bez neho sa vyhrať nedá. Mrzí ma, že po takomto vývine stretnutia odchádzame z Bratislavy bez gólu i bez bodu." (SITA)

Domov»Sportnet na východe»Košickým strelcom zvlhol pušný prach, na Slovane sa nepresadili