prekladali na iný termín. V dôsledku nestabilnej politickej situácie sa znížil aj zisk, ktorý bol v roku 1939 iba okolo 10-miliónov korún. Prechodná doba Protektorátu Čiech a Moravy si vyžiadala dočasné zvýšenie ceny žrebov. Táto prechodná doba trvala iba krátko, neskôr sa do predaja dostala nová emisia protektorátnych lotérií.
Do obehu sa neskôr dostala prvá protektorátna lotéria, ktorá bola v poradí 41. Nový riaditeľ sa snažil zachovať na žreboch český motív. Preto bol text uvedený najprv česky a potom nemecky. Na losoch vyššej kategórie to bolo opačne. Grafické návrhy vyhotovili českí výtvarníci ako Morávek, Motl, Sluk a ďalší. Organizátori sa napriek veľkým rozdielom snažili udržať nadväznosť na československú lotériu. Podarilo sa im to práve vďaka číslovaču, ktorý sa zhodoval s bývalým československým. Číslovač bol na losoch zvýraznený, lebo bol najdôležitejšou súčasťou protektorátneho žrebu.
Okolo roku 1945 bol nedostatok papiera, čo sa prejavilo aj na emisnej činnosti. Podľa úradného oznamu nesmeli predajne vydať žreby hráčom, mohli si ich skontrolovať priamo v predajni. V ozname sa uvádza, že predajne sú povinné informovať výhercov. V pochybných prípadoch sa mohli účastníci štátnej lotérie obrátiť na riaditeľstvo...
Najdôležitejšie správy z východu Slovenska čítajte na Korzar.sme.sk.