V novej hokejovej sezóne sa predstavia iba mládežnícke mužstvá HKM 98 Rožňava

Sportnet|19. nov 2004 o 00:00

Rožňava - V súťažnom ročníku 2004/2005 sa v ľadovom hokeji predstavia dve zložky rožňavských mládežníckych kolektívov hrajúcich II. stredoslovenskú

hokejovú ligu. V spoločnej kategórii dorastenci - juniori štartuje desať mužstiev. V II. lige mladších žiakov štartuje osem účastníkov. Mužská kategória bola pre nastávajúci ročník zrušená z dôvodu nezáujmu klubov (prihlásili sa iba dve družstvá).

HKM 98 mládeže Rožňava dorast - juniori

Realizačný tím: Tibor Takáč (predseda klubu), Vladimír Belák (manažér klubu), Cyril Smorada (tréner), Ján Öszi (asistent trénera), Imrich Feješ (vedúci mužstva), Gabriel Róžai (zást. vedúceho mužstva), káder: Tibor Takáč, Dominik Zelina (brankári), Lukáš Belák, Martin Benko, Tomáš Feješ, Tomáš Heteši, Marián Klimo, Lukáš Kolář, Viktor Komjáty, Tomáš Köteleš, Tomáš Lang, Brian Lipták, Jakub Madáč, Attila Mátyus, Patrik Molčan, Vladimír Molčan, Cyril Motyka, Tomáš Očkaik, Michal Pavlík, Ladislav Šafár, Tomáš Tutko, Marcel Janco, Peter Matejka

"Máme silné mužstvo nakoľko sa ročník oproti vlaňajšku rozšíril na štyri vekové kategórie (85 - 89) a výber je širší. Gro mužstva budú tvoriť bývalí starší žiaci a druhú časť juniori, ktorí v uplynulej sezóne hrávali za mužov. Ku kvalite súťaže prispeje aj účasť troch klubov zo západoslovenského kraja. Nevýhodu vidím hlavne v tom, že za niektorými súpermi budeme musieť vycestovať aj nad dvesto kilometrov, čo bude určite finančne náročné. V súťaži by sme chceli bojovať o čelné miesta tabuľky," uviedol predseda klubu HKM 98 mládeže Rožňava Tibor Takáč.

HKM 98 mládeže Rožňava mladší žiaci

Realizačný tím: Štefan Sudimák (tréner), Ján Öszi (asistent trénera), Vladimír Belák, Rastislav Grieger (vedúci mužstva), káder: Martin Pavlík (brankár), Ivan Benedik, Július Benedik, Gasim Beshir, Juraj Blaško, Marko Furman, Maroš Gazdík, Branislav Gonos, Ladislav Gríger, Ján Kiss, Erik Kosár, Ladislav Kučera, Branislav Kurian, Maroš Lipovský, Róbert Luca, Ľubomír Lukáč, Martin Maťa, Štefan Murza, Tomáš Németh, Marek Ondrej, Ivan Pjatko, Tibor Šoltész, Peter Zagiba

"Verím, že sa nám bude dariť lepšie ako vlani, kde sme sa ešte iba oťukávali a skončili na poslednom mieste. Teraz očakávame lepšie výkony a umiestnenie v strede tabuľky," načrtol cieľ Tibor Takáč.

HC Lučenec - MHK 98 mládeže Rožňava (dorast - juniori)

6:3 (4:1, 0:1, 2:1)

Úvodná desaťminútovka bola vyrovnaná a po jednogólovom vedení domácich vyrovnával M. Pavlík. V priebehu ďalších piatich minút však domáci trikrát úspešne zakončovali a hostia tak odchádzali do šatní s trojgólovým mankom. Druhú tretinu začali lepšie , hra sa odvíjala prevážne v obrannom pásme domácich. Jediným gólom sa prezentoval Madáč. Domácim sa v záverečnej tretine podarilo zvýšiť, ale o chvíľu vo vlastnom oslabení znižoval hosťujúci Matejka. V samotnom závere sa hráčom Lučenca podarilo po šiestykrát prekonať gólmana hostí, čím uzavreli gólový účet úvodného duelu.

"Výsledok stretnutia nezodpovedá predvedenej hre našich chlapcov. Rozhodujúce momenty v náš neprospech sa odohrali medzi desiatou a pätnástou minútou úvodnej tretiny, keď sa domácim podaril trhák," uviedol na margo úvodného stretnutia sezóny Imrich Feješ, vedúci mužstva MHK mládeže 98 Rožňava.

G: Košik 2, Nociar, Repka, Pŕikryl, Barcaj - M. Pavlík, Madáč, Matejka

Lučenec: Kováč, B. Slezák, V. Slezák, Kršiak, Nociar, Hronček, Barcaj, Přikryl, Košík, Repka, Jakuba, Liška, Riečica, Mužík

Rožňava: Očkaik, Takáč, Mátyus, Belák, Motyka, Matejka, Koteles, Klimo, Benko, Madáč, Lang, V.Molčan, M. Pavlík, Komjaty, P. Molčan, Feješ, Heteši

MHK 98 mládeže Rožňava - HK Magnezit Revúca (dorast - juniori)

5:2 (4:0, 1:0, 0:2)

V prvej tretine jednoznačne dominovali domáci hokejisti, ktorí hernú prevahu vyjadrili štyrmi gólmi. V druhej tretine bola domáca trestná lavička v permanencii takmer šestnásť minút, ale hostia nedokázali využiť na skórovanie ani presilovku 5:3 aj vďaka výborným zákrokom domáceho gólmana. Rožňavčanom sa podarilo zvýšiť vedenie z presilovej hry v podaní Janca, ktorý švihom od modrej čiary prekonal brankára hostí. V záverečnej časti hry sa domácim nepodarilo naskytnuté šance vyjadriť ďalšími gólmi a nedáš -dostaneš sa potvrdilo. Hostia z dvoch príležitostí znížili gólmi Maguru v úvode a závere poslednej tretiny.

"S výkonom chlapcov som spokojní a verím, že ak sa skvalitní tréningová príprava bude stúpať aj herná kvalita," povedal po stretnutí spokojný tréner Rožňavy Cyril Smorada.

"Dnešné stretnutie môžem považovať za druhý tréning, nakoľko po stretnutí s Púchovom, kde sme prehrali vysoko 10:1 sme prakticky po druhýkrát na ľade. U nás v Revúcej príprava ľadovej plochy bude dokončená až k prvému decembru, a preto i ďalšie zápasy odohráme na pôde súperov. Verím, že i napriek finančnej náročnosti sa nám bude dariť a hŕstka našich hráčov pritiahne i ďalších chlapcov na ľadovú plochu," povedal predseda klubu HK Magnezit Revúca Vladimír Andraščík.

Hokejový klub Revúcej v uplynulých dňoch postihla pohroma aj vo forme materiálnej škody. Niekoľko "vandalov" im podpálilo búdku časomiery a taktiež uhoreli časti mantinelov., ktorých oprava si vyžiada nemálo finančných prostriedkov.

G: Šafár 2, T. Feješ, Lipták, Janco - Magura 2

Rožňava: Takáč, Mátyus, Šafár, Motyka, Belák, Koteles, Lang, Benko, Madáč, Klimo, Očkaik, V. Molčan, Janco, Matejka, P. molčan, Lipták, Feješ, Heteši

Revúca: Siman, Fujdiar, Magura, Antalík, Keder, Beseda, Fodor, Ňoch, Škorňas, L. Papcún,T. Papcún, Nikmon, Šmiro, Slabej

HC Lučenec - MHK 98 mládeže Rožňava (ml. žiaci)

8:4 (3:0, 2:2, 3:21)

Hostia na úvodné stretnutie nastúpili v oklieštenej zostave a po rozpačitej prvej tretine, ktorú prakticky odohrali po dvoch tréningoch inkasovali trikrát. Druhá tretina už bola vyrovnaná, ale v záverečnej časti mali domáci hokejisti opäť viac síl. Rožňavčanov niekoľkokrát podržal gólman Zelina, ktorý je na hosťovaní z B. Bystrice. "I napriek prehre som s výkonom mojich zverencov spokojní., veď sme na zápas nastúpili v počte trinásť plus jeden. Chlapci potrebujú dozrieť a časom sa to prejaví aj na výsledkoch," povedal po stretnutí tréner mladších žiakov Štefan Sudimák.

Lučenec: Zold, Mihók, Krcha, P. Petrinec, Mucha, E. Petrinec, Kurčík, Kubaliak, Končák, Golian, Kobol, Tóth, Šagát, Knechta

Rožňava: Zelina, Kučera, Lipovský, Blaško, Luca, Benedik, Gonos, Kosák, Kurian, Murza, Grieger, Soltész, Kiss, Zagiba

Domov»Sportnet na východe»V novej hokejovej sezóne sa predstavia iba mládežnícke mužstvá HKM 98 Rožňava