Sobota, 5. december, 2020 | Meniny má OtoKrížovkyKrížovky

Zasnežené kolo Corgoň ligy

Súhrn výsledkov sobotňajších zápasov 17. kola futbalovej Corgoň ligy2004/2005:ZTS Dubnica - FC Rimavská Sobota 2:0 (2:0)Na ťažkom zasneženom

Súhrn výsledkov sobotňajších zápasov 17. kola futbalovej Corgoň ligy

2004/2005:

ZTS Dubnica - FC Rimavská Sobota 2:0 (2:0)

Na ťažkom zasneženom teréne otvoril skóre stretnutia s prehľadom kapitán Kopačka (22. min). Domáci zvýšili svoj náskok ešte do polčasu, keď sa presadil Straka (39. min). Po zmene strán si Dubnica náskok s prehľadom udržiavala. Hostia sa nepresadili, nedokázali prekonať zradnosť terénu i domácu obranu.

Góly: 22. Kopačka, 39. P. Straka, ŽK: 90.+ Zimen - 77. Hadviger, rozhodovali: Vnuk - Pastorek, Košecký, 1200 divákov Dubnica: D. Perniš - Zimen, Špendla, Švestka, Pleva -

Augustíni (86. Mazouch), Držík, Kopačka, Sokol (70. Škvikruha) - Porázik (57. M. Filo), P. Straka. Rim. Sobota: Benko - Maruniak, K. Németh, Hadviger, Dojčan (66. Iskra), M. Valkučák (46. B. Mráz) - Hloušek, Sľuka, Amaro (46. Bella), Hílek - M. Staš

MFK Ružomberok - Artmedia Bratislava 1:1 (0:0)

Na šmykľavom, no dobre pripravenom teréne, sa v Ružomberku hral zaujímavý futbal. V 53. min zahrávali domáci rohový kop Urbanom, hlavičku Šventa však Čobej vykryl. Na druhej strane nevýrazného brankára Šavola prekvapil Fodrek, keď rohový kop zahrával Šoltis, ten našiel prihrávkou za šestnástkou strelca Petržalky, ktorý z 20-tich metrov prestrelil chumáč hráčov i brankára. Ružomberčania odpovedali na inkasovaný gól už o tri minúty. Jendríškov center do šestnástky spracoval Jelšic a rozbehnutý Žofčák nekompromisne tvrdou strelou vyrovnal.

Góly: 58. Žofčák - 55. Fodrek, ŽK: 9. Hellebrand (Artmedia), rozhodovali: Olšiak - Slyško, Ružbarský, 2050 divákov. Ružomberok: Šavol - Pospíšil, I. Kozák, Laurinc - Zošák, Žofčák, Sapara, R. Urban, Švento - Števko (46. Jelšic, 81. P. Jurčo), Jendríšek. Artmedia: Čobej - Kotula, Burák, J. Ďurica, Hellebrand - Vaščák, J. Kozák, Borbély, Šoltis (71. Tchuř) - Fodrek, Mikulič (71. Šebo)

Matador Púchov - Dukla Banská Bystrica 0:0

Dlhotrvajúce sneženie totiž poznačilo terén i taktiku oboch mužstiev. V prvom polčas tráva viac presvitala na hosťujúcej strane, pretože Púchovčania mali optickú prevahu a aj viac šancí na skórovanie. Najväčšiu spálil v 14. min Chovanec, keď sa síce uvoľnil v šestnástke, ale z piatich metrom trafil, len pravú žrď. Pre hosťujúceho Boroša bol najnebezpečnejším hráčom súpera Bakoš. V 73. min s námahou vyrazil jeho priamy kop a o dve minúty po Bakošovom prieniku trafil Chovanec do brvna. Konštrukcia brány pomohla Borošovi aj v 80. min pri Bakošovom ďalšom priamom kope.

ŽK: 83. Bakoš - 35. Kulík, rozhodovali: Fijarczyk - Gancarz, Borkowski (všetci Poľ.), 1232 divákov. Púchov: Bernady - Hricko, Brisuda, Pavol Vavrík, Jambor - Belák, Prokeš (60. Demjan), Peter Majerník, Guľa, Chovanec - Bakoš (87. Mužlay). Banská Bystrica: Boroš - Ľ. Vyskoč, V. Veselý, Kentoš, Leitner - M. Pančík, F. Kunzo, Kulík (71. Svintek), Urgela (67. Libič) - Jakubko, Fabuš (89. Šišiak)

Inter Bratislava - Spartak Trnava 1:1 (1:0)

V chladnom počasí začal duel na Pasienkoch lepšie domáci Inter. Už v 8. min Halenár spätnou prihrávkou našiel na hranici šestnástky Horvátha a ten prízemnou strelou k žrdi otvoril skóre. Množstvo zahodených príležitostí sa Interu vypomstilo v 88. min, keď po chybe obrany Masaryk z hranice šestnástky k žrdi Brezovanej bránky vyrovnal na konečných 1:1.

Góly: 8. V. Horváth - 88. Masaryk, ŽK: 17. Paulík, 55. Šedivý, 59. Burza - 45. Kopúnek, 75. R. Konečný, rozhodovali: Minarčík - Sluk, Brendza, 817 divákov. Inter: Brezovan - Šedivý, P. Barmoš, R. Kunzo - Burza, Brezík, Paulík, V. Horváth, P. Petráš - Halenár, Tomčák (70. Lembakoali). Spartak: Ilizi - Fall, Hrabal, R. Konečný, Gerich - Kopúnek,

Filip (44. Staňo), P. Ďuriš, Michal Gašparík (30. Masaryk) - Kriss, Kožuch (90. Hanzel)

AS Trenčín - MŠK Žilina 4:2 (0:1)

Na náročnom zasneženom teréne začali domáci proti favoritovi dobre. Dve dobré príležitosti mal Seman, ktorý v 13. min z päťky trafil len do brankára. Postupne však hru pod svoju kontrolu dostali hostia v 16. minúte sa aj ujali vedenia, keď po výbornej Šestákovej prihrávke Bažík umiestnenou strelou rozvlnil sieť. Striedajúci Lietava s Chomistekom už po necelých dvoch minútach pobytu na ihrisku zariadili vyrovnanie a v 55. min po Kamenského dobre zakrútenom rohu si dal Čišovský hlavičkou "vlastenca". V 63. min

Šesták po Bažíkovej kolmej prihrávke vyrovnal a zakrátko Trenčín znova viedol po Lietavovom sóle. V 80. min Kamenského priamy kop premenil na štvrtý gól hlavičkou Cs. Horváth.

Góly: 47. Chomistek, 55. Čišovský (vlastný), 67. Lietava, 80. Cs. Horváth - 16. Bažík, 63. Šesták, ŽK: 37. Cs. Horváth, 53. S. Lukáč, 79. Lietava - 43. Zd. Štrba, 48. V. Staš, 79. Pečalka, rozhodovali: Micheľ - Csabay, Medveď, 1114 divákov. Trenčín: Buchta - S. Lukáč, Cs. Horváth, Mičenec, Šmelko - Palša (46. Lietava), Hanko, Majsniar (46. Chomistek), Marek Seman, Kamenský - Šuhaj. Žilina: J. Mucha ml. - Čišovský, Krško, Vomáčka, V. Staš (59. Pečalka) - I. Bartoš, Zd. Štrba, Bažík, M. Ďurica (69. Gottwald) - Šesták, A. Nemec