Michalovce pod Tatrami nezaváhali

Sportnet|23. nov 2004 o 00:00

Michalovce Prvá basketbalová liga mužov pokračovala počas uplynulého víkendu stretnutiami ôsmeho kola. Už v piatok sa však v súboji dvojičiek z

východu Slovenska stretli tabuľkoví rivali Legato Svit a 1. BK Michalovce. Nás teší, že hosťujúci zverenci Imricha Rakovského pod Tatrami nezaváhali a po dvoch ťažkých skalpoch Prievidze a Banskej Bystrice si v krátkom čase pripísali aj tretí.

Legato Svit - 1. BK Michalovce 64:82 (34:31)

Body: Žlebčík 34 (6), Rakovský18 (4), Hríb 9 (1), Jánošov 8, Tebeľak 4, Virčík 4, Žobrák 2, Plachý 2, Kováč 2.

V priamom súboji mužstiev bojujúcich o prvú štvorku sa hral vynikajúci basketbal. Obom súperom išlo o veľa, čomu zodpovedal aj začiatok zápasu. Súperi sa ťahali o každý bod a do 5.min. bol stav vyrovnaný. Potom predsa len domáci zlepšili obranu, proti ktorej sa michalovčania ťažšie presadzovali a keďže v útoku sa im prestalo dariť, ako tak kontroval len Žlebčík si Svit postupne vybudoval 10-bodový náskok a prvú štvrtinu vyhral 21:11. V druhej štvrtine si sviťania najmä vďaka slabej obrane hostí a presnej muške Gajana stále udržiavali odstup. Po timeoute Michaloviec začali hostia predsa len pomaly ukrajovať z náskoku domácich. Zlepšili obranu, v útoku sa chytil Rakovský a do polčasu odchádzali len s 3-bodovou stratou. Po prestávke však michalovčania vybehli ako vymenení, plne koncentrovaní a nabudení. Zvýšili obrátky, zlepšili, ale hlavne pritvrdili obranu s čím sa Svit nevedel vysporiadať. Jánošov ubránil Gajana, začali strácať priveľa lôpt, čo michalovčania okamžit

e trestali košmi z protiútokov. V útoku sa chytili naši vysokí Virčík s Tebeľakom a odrazu súper nevedel kam skôr skočiť. A vždy keď sa domáci chceli bodovo priblížiť, naši odpovedali trojkou. Pravidelným striedaním michalovčania udržiavali vysoké tempo hry, na ktoré sviťania už v závere nestačili. Tretiu štvrtinu vyhrali naši o 18 bodov a celkovo viedli 62:47. V záverečnej štvrtine dostali príležitosť všetci hráči, ktorí s prehľadom doviedli zápas do víťazného konca. Týmto víťažstvom sa Michalovce výrazne priblížili k postupu do prvej štvorky.

Počas víkendu pokračovala aj prvoligová súťaž v basketbale žien, v ktorej Michalovčanky odohrali dve stretnutia so striedavými úspechmi. Zaujalo najmä to úvodné proti Trnave, ktoré skončilo po riadnom hracom čase remízou 58:58, no domáce mali sekundu pred koncom výhodu dvoch trestných hodov, z ktorých však ani jeden nepremenili...

1. BKD Michalovce Trnava 61:70 p.p. (33:33, 58:58), strelkyne: Andrejčíková 20, Smilnická a Andreeva po 11.

1. BKD Michalovce Nitra 60:48 (29:28), strelkyne: Smilnická, Andreeva 12, Andrejčíková 11.