Košice vybuchli na domácom ľade

Sportnet|24. nov 2004 o 00:00

Hokejová axtraliga mala na programe stretnutia 25. kola, v ktorom sa zrodilo prekvapenie na úkor Košičanov, ktorí doma podľahli Nitre. Naopak,

Popradčania potvrdili doma rolu favorita. Zaujímavosťou kola je bezgólová remíza v šlágri Trenčín - Zvolen.

KOŠICE - NITRA

2:3 (1:0, 0:2, 1:1)

Košice - Už v druhej minúte trafil domáci Kmiť konštrukciu bránky. Onedlho sa východniarom naskytla príležitosť hrať minútu a 48 sekúnd presilovku 5 proti 3. V čase, keď sa už jeden z dvojice Nitranov vrátil na ľad, využil početnú výhodu predsa len obranca Slovák, ktorý od modrej čiary prekvapil gólmana Fikrta. V úvode druhej časti sa rútil na hosťujúci bránku osamotený Kmiť a tak Kolník zatiahol záchrannú brzdu aj za cenu nariadeného trestného strieľania. Kroták však pri jeho realizácii Fikrta neprekabátil. Domáci vzápätí inkasovali pri hre 4 proti 4, keď sa Vozdeckého strela od Nádašdiho korčule odrazila do siete. Hostia ožili, ďalšiu šancu mal Poljaček. Na druhej strane nepremenil protiútok Kroták. V 32. min. udreli hostia druhýkrát, keď sa od Čacha odrazil puk do bránky Košíc a rozhodca gól posúdil ako regulárny. V prostrednej časti ešte hrali domáci opäť vyše minúty presilovku o dvoch hráčov, ale bez efektu. V záverečnom dejstve východniari rýchlo vyrovnali, postaral sa o to zase Slovák. Nakloniť misky váh na svoju stranu mohli v ďalšej presilovke, ale svoj tlak nezužitkovali. Trest prišiel v 52. min., keď G. Saliji zblízka trafil. Košičanom nepomohla ani záverečná presilovka pri ktorej odvolali aj brankára Faltera.

Najlepší: Slovák.

(špa)

Góly: 8. T. Slovák (Kmiť), 47. T. Slovák (Bicek) - 22.

Vozdecký (Vlk, M. Štefanka), 32. Čacho, 52. Saliji (Ľ.

Kolník). Vylúčení: 4:11, navyše: Kroták 10 min za nešportové správanie - Šmidriak 10 min za napadnutie zozadu, presilovky 1:0, oslabenia 0:0, rozhodovali: Lokšík - Gajan, M. Grečko, 1600 divákov.

Košice: Falter - Kledrowetz, Nádašdi, Kowalczyk, T. Slovák, Vantroba, Šterbák, Topoli, Varga - Špilár, Ľ. Sabol, A. Kroták - Bicek, Kmiť, Nagy - Jenčík, Bulík, Dravecký - Hvila, Caban, Polášek

Nitra: Fikrt - Šmidriak, Gabriš, Milo, Strapko, J. Kováčik, Vlk, Petrina, B. Majeský - T"r"k, T. Chrenko, Poljaček - Ľ. Kolník, J. Mihálik, G. Saliji - Vozdecký, M. Štefanka, Čacho - Pupák, M. Chrenko, Podstavek

POPRAD - DUBNICA

5:3 (1:0, 2:2, 2:1)

Poprad - Domáci začali aktívne a už v 2. min. po peknej prihrávke Štolca spoza bránky trafil Verčík ľavú žrď hosťujúcej svätyne. Skóre duelu otvoril o dve minúty Halaj, keď počas presilovej hry strelou bez prípravy efektne zakončil. Druhú tretinu začali podtatranci ospalo za čo tvrdo pykali. Dubničania v rozpätí štyroch minút dvoma zlepenými gólmi otočili skóre stretnutia. V 33. min. však v pohode hrajúci Halaj opäť počas početnej výhody svojim druhým gólom v zápase vyrovnal. O tri minúty nato už policajti zase vyhrávali, keď Jurčo delovkou od modrej čiary prestrelil hosťujúceho Šindelářa. Na začiatku tretej tretiny poistil náskok Popradu Slaninák. Hostia sa opäť vrátili späť do zápasu Kristínovým gólom počas presilovky o dvoch hráčov. Víťazstvo na ktoré Popradčania čakali presne mesiac a jeden deň potvrdil nestarnúci Žemlička.

Ján Faith (tréner Popradu): "Vedeli sme, že to bude ťažký zápas a dosť sme sa na víťazstvo natrápili. Nehrali sme síce príliš oku lahodiaci hokej a na troch bodoch sme sa riadne potrápili. Trápi nás však veľká maródka, preto sme s plným bodovým ziskom maximálne spokojní."

Góly: 4. Halaj (Škovira, Turan), 33. Halaj (Pavličko, Škovira), 36. Jurčo (Slaninák), 41. Slaninák (Škovira), 56. Žemlička (Verčík, Halaj) - 26. Nemec (Sýkora, Kotlárik), 30. Kostolný (Drotár, Holečko), 47. Kristín (Trokan). Vylúčení: 6:5 na 2 min, navyše: Piatak a Gurčík (obaja Poprad) na 10 min, presilovky: 2:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Konc - Valach, Krpelec, 1108 divákov.

(riso)

Poprad: Kožuch - Javín, Gurčík, Valečko, Klepáč, Jurčo, Turan - Pavličko, Halaj, Škovira - Misál, M. Ihnačák, Slaninák - Žemlička, Štolc (41. Piatak), Verčík - Piatak

Dubnica: Šindelář - Augusta, Česnek, Valko, Čop, Potáč, Hajas - Kuric, Trokan, Kristín - Holečko, Kostolný, Drotár - Kotlárik, Matejka, Ižvolt - R. Sýkora, Nemec.