ŠK K CERO SPU Nitra AC LB 04 Spišská Nová Ves 95:75 (19:17, 44:34, 73:54)

Sportnet|29. nov 2004 o 00:00

Nitra Domáce mužstvo sa pred vlastným publikom predstavilo s novou posilou z Lotyšška Rytisom Vaisvilisom, medailistom z olympiády v Atlante. Ako

prvý zaznamenal dva body hosťujúci Bečarik, ale úvod bol z oboch strán rozháraný, sprevádzaný nepresnou streľbou. Spišiaci dokázali v prvej štvrtine držať krok s favorizovanými domácimi. Citeľne však pod košom chýbal zranený Czako. Na začiatku druhej štvrtiny zverenci trénera Černického dokázali vyrovnať na 21:21. Nitrania aj zásluhou trojkových pokusov znova získali bodový odstup, ktorý bol po prvom polčase desaťbodový 44:34.

Úvod druhej časti hry bol vernou kópiou prvého. Hlavne hostia mali zopár dobrých možností na stiahnutie bodového rozdielu, no nedarilo sa im strelecky. Tretia štvrtina bola v podaní Spišiakov v tomto stretnutí najhoršia. Hrali nevýrazne, pozorná obrana a rýchle protiútoky, ktorými sa prezentujú hlavne v domácich zápasoch sa z ich hernej koncepcie vytratili a k tomu ešte treba pridať dosť nepresných lôpt. V poslednej desaťminútovke si už Nitra kontrolovala pre nich priaznivé skóre, veď viedli už o 27 bodov. Nakoniec si Spišiaci po nemastnom neslanom výkone pripísali na svoje konto prehru o 20 bodov 75:95.

SP. NOVÁ VES: Kuchárek 2, La Rosa 21, Demečko 12, Kragič 10, Pešta 10, Myrda 2, Rusnák 4, Žlebčík 4, Bečarik 10. Najviac bodov za domácich: Tomek 22, Seman a Vaisvila po 14. TH: 27/22 18/13, fauly: 19 27, trojky: 9 5, rozhodovali: Janáč, Kuzmiak, divákov: 700.

Domov»Sportnet na východe»ŠK K CERO SPU Nitra AC LB 04 Spišská Nová Ves 95:75 (19:17, 44:34, 73:54)