Popradčanky po obrátke knokautovali UMB

Sportnet|29. nov 2004 o 00:00

UMB Banská Bystrica BK Siemens Poprad 59:77 (37:37)Richard HUDEČEKBanská Bystrica Dôležité stretnutie pod Urpínom začali lepšie hosťujúce

UMB Banská Bystrica BK Siemens Poprad 59:77 (37:37)

Richard HUDEČEK

Banská Bystrica Dôležité stretnutie pod Urpínom začali lepšie hosťujúce hráčky z Popradu, ktoré si od úvodných minút vypracovali mierny náskok. Ten však po zbytočných, nevynútených chybách nedokázali zvýšiť a domáce dievčatá tesné vedenie súpera neustále doťahovali. Popradčanky produkovali rýchly, moderný basketbal a väčšinu svojich akcií zakončovali spod koša. V domácom drese sa strelecky najviac darilo trojici Danihlíková, Uhríková, Porubčanová, v družstve hostí držali prím Kupčíková, Kloudová a Szijjártóová. V prvom polčase však Podtatranky slabo doskakovali a aj preto išli oba kolektívy do šatní za nerozhodného stavu. Po obrátke už vybehlo na palubovku koncentrovanejšie a lepšie hrajúce družstvo spod Tatier. Trojkou zavelila do útoku Husárová, a keď sa k nej pridala šnúrou ôsmich bodov v rade Kloudová, razom viedli hosťujúce hráčky o päť bodov. Rozbehnutého súpera už nedokázali Bystričanky zastaviť, o čom svedčí ich prehra o jedenásť bodov v tretej štvrtine. V záverečnej desaťminútovke sa síce ešte domáce basketbalistky snažili o zdramatizovanie stretnutia, ale v pohode a s chuťou hrajúce Popradčanky bez problémov dotiahli dôležitý duel do víťazného konca.

UMB: Danihlíková (1 trojka) 13, Uhríková (1) 11, Porubčanová 10, Gáborová (1) 7, Šimová 5, Babaríková a Kmeťová po 4, Vajsová (1) 3, Tabačková 2. SIEMENS: Kupčíková 19, Kloudová 16, Szijjártóová (1) 15, Husárová (2) 11, Gulová (1) 10, Barényiová 4, Belušová 2. TH: 19/15 12/7, fauly: 15 21, trojky: 4 4, rozhodovali: Bohucký, Mlynský, 300 divákov, štvrtiny: 19:21, 18:16, 11:22, 11:18.

Text k foto: V tvrdom súboji o loptu bojujú domáca Tabačková (v bielom) a hosťujúca Kloudová (s číslom 15).