Piatok, 27. november, 2020 | Meniny má MilanKrížovkyKrížovky

Prešovčania opäť vedú extraligu

Extraliga volejbalistov mala na programe stretnutia 7. kola. Po dvoch hladkých víťazstvách sa na čelo súťaže opäť prepracovali Prešovčania, Humenné

si dvomi výhrami udržalo kontakt s vedúcim kvartetom. Už v piatok sa v šlágri nasledujúceho kola stretne Prešov s VKP Bratislava.

VKM Pienstav Stará Ľubovňa - VK PU Prešov 0:3 (-16, -15, -14)

V rozpätí štyroch dní sa súperi stretli už druhýkrát, ale výsledok bol opäť jednoznačný pre vysokoškolákov. Tí pricestovali pod Ľubovniansky hrad bez Váhovského (zranenie) a Sopko ml. (reprezentačné povinnosti), na poste libera po druhýkrát nastúpil Špaček. Navyše, tréner PU Jaroslav Vlk postavil do základu aj hráčov, ktorí dostávali v ostatnom čase menje príležitostí. Napriek tomu bol zápas v jasnej réžii favorita. Domáci sa ani nepriblížili k celkom sympatickému výkon, ktorým sa prezentovali v stredu vo vzájomnom pohárovom dueli. "Premiešal som zostavu, išli sme na zápas dobre pripravení a poučení stredajším vzájomným stretnutím. Hra sa odvíjala jasne v našej réžii, súperovi sme toho príliš nedovolili. Teší ma aj to, že sme zvládli piatkový zápas v Žiline. Tam sme síce hrali trocha rutinný volejbal, ale v tej zime, ktorá v hale bola a pri problémoch s orientáciou to napokon bolo celkom dobré," hodnotil J. Vlk.

PU: Feňo, Škvarek, Červeň, Sopko st., Ondrušek, Gešperík (libero Špaček, Tholt, Soták, Hrivnák). Hralo sa 62 minút, pred 400 divákmi rozhodovali Porvazník a Höger.

VKM Žilina - VK Chemes Humenné 0:3 (-21, -28, -21)

Po piatkovom povinnom víťazstve na ľubovnianskej palubovke boli chemesáci favoritom aj na Bôriku. Okrem tradičnej zimy však čakalo východniarov aj ďalšie nemilé prekvapenie, keď sa zápas začal s polhodinovým meškaním. Od úvodu sa zverenci Š. Hronca presadzovali tvrdým servisom, po ktorom úspešne útočili hneď z prvého sledu a set poľahky vyhrali. V druhom dejstve si Humenčania udržiavali minimálny náskok a v závere viedli 20:23. Vlastnými chybami však dopomohli domácim k obratu (24:23), ale keď sa aj do ich radov vkradla nervozita, Humenné získalo aj druhý set. Záverečná fáza sa niesla v podobnom duchu ako úvod, domácich opäť zlomilo kvalitné humenské podanie a bolo rozhodnuté.

Chemes: Beňa 15 bodov, Hriňák 5, Jakubov 14, Pollák 15, Kríž 5, Huba 3 (libero Emmel, Onderčin 3, Matta). Hralo sa 79 minút, pred 50 divákmi rozhodovali Daruľa a Mokrý.

Sumár ostatných výsledkov: Piatok: Pienstav Stará Ľubovňa - Chemes Humenné 0:3 (-17, -17, -15), Strojár Malacky - Cityfarma Nové Mesto 1:3 (21, -16, -20, -12), VKM Žilina - VK PU Prešov 0:3 (-20, -20, -22), VKP

Bratislava - VŠK Púchov 3:1 (18, -23, 15, 19). Sobota: Lokomotíva Zvolen - SPU Nitra 3:1 (-18, 21, 18, 14), Strojár Malacky - VŠK Púchov 3:2 (-18, -19, 22, 16, 14), VKP Bratislava - Cityfarma Nové Mesto 3:0 (24, 18, 20).