Prešovčania opäť vedú extraligu

Sportnet|29. nov 2004 o 00:00

Extraliga volejbalistov mala na programe stretnutia 7. kola. Po dvoch hladkých víťazstvách sa na čelo súťaže opäť prepracovali Prešovčania, Humenné

si dvomi výhrami udržalo kontakt s vedúcim kvartetom. Už v piatok sa v šlágri nasledujúceho kola stretne Prešov s VKP Bratislava.

VKM Pienstav Stará Ľubovňa - VK PU Prešov 0:3 (-16, -15, -14)

V rozpätí štyroch dní sa súperi stretli už druhýkrát, ale výsledok bol opäť jednoznačný pre vysokoškolákov. Tí pricestovali pod Ľubovniansky hrad bez Váhovského (zranenie) a Sopko ml. (reprezentačné povinnosti), na poste libera po druhýkrát nastúpil Špaček. Navyše, tréner PU Jaroslav Vlk postavil do základu aj hráčov, ktorí dostávali v ostatnom čase menje príležitostí. Napriek tomu bol zápas v jasnej réžii favorita. Domáci sa ani nepriblížili k celkom sympatickému výkon, ktorým sa prezentovali v stredu vo vzájomnom pohárovom dueli. "Premiešal som zostavu, išli sme na zápas dobre pripravení a poučení stredajším vzájomným stretnutím. Hra sa odvíjala jasne v našej réžii, súperovi sme toho príliš nedovolili. Teší ma aj to, že sme zvládli piatkový zápas v Žiline. Tam sme síce hrali trocha rutinný volejbal, ale v tej zime, ktorá v hale bola a pri problémoch s orientáciou to napokon bolo celkom dobré," hodnotil J. Vlk.

PU: Feňo, Škvarek, Červeň, Sopko st., Ondrušek, Gešperík (libero Špaček, Tholt, Soták, Hrivnák). Hralo sa 62 minút, pred 400 divákmi rozhodovali Porvazník a Höger.

VKM Žilina - VK Chemes Humenné 0:3 (-21, -28, -21)

Po piatkovom povinnom víťazstve na ľubovnianskej palubovke boli chemesáci favoritom aj na Bôriku. Okrem tradičnej zimy však čakalo východniarov aj ďalšie nemilé prekvapenie, keď sa zápas začal s polhodinovým meškaním. Od úvodu sa zverenci Š. Hronca presadzovali tvrdým servisom, po ktorom úspešne útočili hneď z prvého sledu a set poľahky vyhrali. V druhom dejstve si Humenčania udržiavali minimálny náskok a v závere viedli 20:23. Vlastnými chybami však dopomohli domácim k obratu (24:23), ale keď sa aj do ich radov vkradla nervozita, Humenné získalo aj druhý set. Záverečná fáza sa niesla v podobnom duchu ako úvod, domácich opäť zlomilo kvalitné humenské podanie a bolo rozhodnuté.

Chemes: Beňa 15 bodov, Hriňák 5, Jakubov 14, Pollák 15, Kríž 5, Huba 3 (libero Emmel, Onderčin 3, Matta). Hralo sa 79 minút, pred 50 divákmi rozhodovali Daruľa a Mokrý.

Sumár ostatných výsledkov: Piatok: Pienstav Stará Ľubovňa - Chemes Humenné 0:3 (-17, -17, -15), Strojár Malacky - Cityfarma Nové Mesto 1:3 (21, -16, -20, -12), VKM Žilina - VK PU Prešov 0:3 (-20, -20, -22), VKP

Bratislava - VŠK Púchov 3:1 (18, -23, 15, 19). Sobota: Lokomotíva Zvolen - SPU Nitra 3:1 (-18, 21, 18, 14), Strojár Malacky - VŠK Púchov 3:2 (-18, -19, 22, 16, 14), VKP Bratislava - Cityfarma Nové Mesto 3:0 (24, 18, 20).