Nedeľa, 29. november, 2020 | Meniny má VratkoKrížovkyKrížovky

Bod je pre domácich ziskom, hovorí J. Kekrt

Košice "Verme, že trinástka nám prinesie šťastie v súboji s lídrom tabuľky," vítal divákov v košickej hádzanárskej hale hlásateľ Pavol Hižnay. Veľa

nechýbalo a jeho slová sa nemuseli potvrdiť, lebo hráči 1. MHK Košice v súboji 13. kola ratovali bod so súperom zvučného mena Karvinou v posledných sekundách zápasu. Od začiatku boli aktívnejší, ale podobne ako v predchádzajúcich súbojoch ani teraz sa mladé družstvo doplnené skúsenejšími harcovníkmi nevyvarovalo hluchých minút, na ktoré mohlo v konečnom účtovaní doplatiť. Domáci sa už tradične spoliehajú na solídne výkony brankára Olejára, ktorému sa lepšie darilo v prvom polčase ako druhom a rovnako aj na dvojicu tvorcov hry Kolesár Justus. Hlavne kapitán družstva Ján Kolesár držal v prvom polčase streleckú zástavu, keď zaznamenal sedem z pätnástich gólov. Po prestávke sa mu už nedarilo a zahodil aj sedmičku za stavu 25:27 v prospech hostí. Zahodené šance môžu domácich mrzieť, pretože v tomto stretnutí mali na viac ako zisk iba jedného bodu. Karviná ukázal, že má dobré družstvo, ktoré sa ľahko nepoddá ani za nepriaznivého stavu. Iné tímy, prehrávajúce o päť gólov, by to snáď zabalili, Karvinčania sa však nezlomili a dokázali vývoj duelu otočiť. Po stretnutí tréner Jiří Kekrt neskrýval svoje rozčarovanie nad remízou. "Predpokladali sme, že budeme hrať proti obrovskej presile, čo sa aj potvrdilo. Svojim hráčom vyčítam začiatok duelu a koncovky, napriek tomu, že - ako som povedal sme hrali proti obrovskej presile. Bod je ziskom pre domácich," stručne hodnotil prvú remízu svojho celku v sezóne. Doteraz mali nulu v kolónke remíz aj Košice, ale po včerajšom stretnutí to už neplatí. S nerozhodným výsledkom bol domáci kormidelník spokojnejší, hoci dlho to vyzeralo na zisk oboch. "Mali sme dobrý začiatok, viedli sme 6:2 a dvojgólový náskok sme si udržali aj pred odchodom do šatní. Slušne sme začali aj v druhom polčase a za desať minút jeho trvania sme viedli o päť gólov. Potom však prišlo viacero zahodených striel, nám výhrady hlavne k hre krídel a päťgólový náskok sme stratili. Hoci súper prehrával, zápas nevypustil, ale snažil sa dosiahnuť zlom, čo sa mu podarilo. V posledných piatich minútach sa vďaka vlastným chybám pripravil o víťazstvo a umožnil nám vyrovnať skóre. Karvinčania vyhrávali o dva góly, mali presilovku a mohli zápas rozhodnúť pre seba. Nám sa podarilo so šťastím vyrovnať," chlapsky priznal G. Schmiedt. V trinástom kole jeho zverenci neprehrali a toto číslo im aspoň čiastočne prinieslo úspech v súboji s vedúcim celkom HIL-ky Karvinou, keď po remíze 28:28 získali cenný bod.