Východniarom sa nedarilo

Sportnet|29. nov 2004 o 00:00

Košice - Deviate kolo mala na programe basketbalová extrakliga mužov. Program 10. kola (sobota): Levice - Sp. Nová Ves, Nitra - Svit, Košice -

Lučenec, Komárno - Handlová, Inter - Žilina.

Košice Handlová 77:85 (16:21, 33:42, 61:62)

Košičania hrali v prvej štvrtine so súperov vyrovnanú partiu, ale v poslednej minúte si nechali streliť dve trojky, a tak úvodnú časť hry prehrali o päť bodov. V druhej štvrtine hostia pokračovali v streleckom koncerte spoza trojkového oblúka a natiahli náskok na 19:31. Na polčasovú prestávku odchádzali spokojnejší hostia, ale Košičanom najmä vďaka disponovanému Mišinskému vyšiel svtup do druhej polovice. Po piatej Mišinského trojke znížili technici na 42:44 a v 28. minúte ich Svitek dostal do vedenia 54:53. po tretej časti však predsa len viedli hostia, keď nestarnúci Uhnák premenil tri trestné hody. Záverečné dejstvo vyznelo pre Handlovčanov. Domácim sa za stavu 66:66 vyfauloval v 34. minúte Svitek a od tohto momentu mali navrch baníci, ktorí v závere ťažili zo skúseností Uhnáka, či Smačka, a tak drámu v posledných sekundách už nepripustili.

Košice: Mišinský 31, Svitek 15, Bučák 12, Zabavník 8, Nuber 7 (Halahija 4, Probala 0, Lutter 0, Utľak 0).

Najviac bodov Handlovej: Uhnák 21, Smačko 17, Madaj 10, TH: 24/18 - 27/21, fauly: 22 - 26, trojky: 9 - 11, rozhodovali: J. Janáč a Zubák, 1100 divákov.

(špa)

Nitra Sp. Nová Ves 95:75 (19:17, 44:34, 73:54)

Nitra Domáce mužstvo sa pred vlastným publikom predstavilo s novou posilou z Lotyšška Rytisom Vaisvilisom, medailistom z olympiády v Atlante. Ako prvý zaznamenal dva body hosťujúci Bečarik, ale úvod bol z oboch strán rozháraný, sprevádzaný nepresnou streľbou. Spišiaci dokázali v prvej štvrtine držať krok s favorizovanými domácimi. Citeľne však pod košom chýbal zranený Czako. Na začiatku druhej štvrtiny zverenci trénera Černického dokázali vyrovnať na 21:21. Nitrania aj zásluhou trojkových pokusov znova získali bodový odstup, ktorý bol po prvom polčase desaťbodový 44:34.

Úvod druhej časti hry bol vernou kópiou prvého. Hlavne hostia mali zopár dobrých možností na stiahnutie bodového rozdielu, no nedarilo sa im strelecky. Tretia štvrtina bola v podaní Spišiakov v tomto stretnutí najhoršia. Hrali nevýrazne, pozorná obrana a rýchle protiútoky, ktorými sa prezentujú hlavne v domácich zápasoch sa z ich hernej koncepcie vytratili a k tomu ešte treba pridať dosť nepresných lôpt. V poslednej desaťminútovke si už Nitra kontrolovala pre nich priaznivé skóre, veď viedli už o 27 bodov. Nakoniec si Spišiaci po nemastnom neslanom výkone pripísali na svoje konto prehru o 20 bodov 75:95.

SP. NOVÁ VES: Kuchárek 2, La Rosa 21, Demečko 12, Kragič 10, Pešta 10, Myrda 2, Rusnák 4, Žlebčík 4, Bečarik 10. Najviac bodov za domácich: Tomek 22, Seman a Vaisvila po 14. TH: 27/22 18/13, fauly: 19 27, trojky: 9 5, rozhodovali: Janáč, Kuzmiak, divákov: 700.

Jozef PETRUŠKA

E.S.O. Lučenec - Inter Bratislava 80:63 (23:17, 24:12,

16:17, 17:17), najviac bodov: Delalič 22, Szilvasy 21, Rallis 17 - Bratič 19, Opatovský 14, Kuznecov 8.

Váhostav-SK Žilina - BK Levice 99:102 po predĺžení (22:19, 20:24, 27:24, 24:26 - 6:9), najviac bodov: Futo 25, Wright 20, Miš 15 - Meluš 23, Michálik 22.

Zápas Komárno - Svit (91:83) predohrali v piatok.