Prešov presvedčivo, Košice ratovali bod dve sekundy pred koncom

Sportnet|29. nov 2004 o 00:00

Bratislava - Medzinárodná čs. súťaž hádzanárov HIL pokračovala cez víkend stretnutiami 13. kola.PREŠOV NOVÉ ZÁMKY 41:27 (18:16)Prešov

PREŠOV NOVÉ ZÁMKY 41:27 (18:16)

Prešov Novozámočania boli pre Prešovčanov vždy nanajvýš nepríjemným súperom. Potvrdzuje to história ich vzájomných duelov v Handball International League. Jednoducho to na tatrancov vedeli. Nuž v takom duchu viedli hostia prvý polčas stretnutia trinásteho kola HIL. V štvrtej minúte viedli 2:1. Domáci síce zakrátko otočili skóre vo svoj prospech, no v prvej časti súperovi gólovo nie a nie ujsť na viac ako štyri góly. Do prestávky sa prešovský tím herne trápil. Medzery, z ktorých súper ťažil predovšetkým, mal v nie práve pevnej obrane. Aj preto Štart udržiaval celkom prijateľný stav. Obraz hry sa v Tatran handball aréne výrazne zmenil v druhej polovici stretnutia. Prešovania navliekli obvyklú fazónu a už spoľahlivou obranou a rýchlymi, chvíľami zdrvujúcimi útokmi, postupne celkom rozleptali súperovu obranu. Skóre s pribúdajúcimi minútami narastalo a sprvu sebavedomé Nové Zámky nakoniec inkasovali od tatrancov 41 gólov. Iba o dva menej ako predtým v prebiehajúcej sezóne Sečovce a o jeden ako Hranice…

Zostava a góly Prešova: Bakša, Bražnik 1 Marušák 4, Urban, Pekár 6, Damitš, Čorej 3, Fuňak 6, Gruca 2, Tumidalský, Durilla, Antl 18/5, Tabačko 1. Najviac gólov za hostí: Braško 7, M. Stráňovský 7/1. Pred 930 divákmi rozhodovali: Rudinský a Sabol. Pokutové hody: 5/5 3/1. Vylúčení: 5 6. ČK: 59. Braško (za 3 vylúčenia).

Ján LEŠKO

KOŠICE KARVINÁ 28:28 (15:13)

Domáci sa súpera zvučného mena nezľakli a patril im úvod stretnutia a získali trojgólové vedenie. Karvinačnia sa nevedeli cez pozornú obranu presadiť a strely, ktoré prešli zneškodnil Olejár. Prvý gól dostal až v šiestej minúte. Stretnutie malo od začiatku svižné tempo, ale hráči oboch celkov sa dopúšťali viacerých chýb v útoku i rozohrávke. Hostitelia viedli na začiatku deviatej minúty o štyri góly, už po spomínaných chybách oň prišli a Horák tromi gólmi po sebe vyrovnal na 6:6. V prvom polčase boli predsa len aktívnejší domáci a v oslabení zvyšoval na rozdiel troch gólov 9:6 Mazák. Tesne pred prestávkou prišli hráči 1. MHK o štvorgólové vedenie a dovolili súperovi znížiť na rozdiel dvoch. Aj po zmene strán začali hostitelia dobre a v 39. min viedli 21:15 a zdalo sa, že tento zápas dotiahnú do úspešného konca, avšak v priebehu piatich minút prišli o sľubný náskok a začínalo sa opäť od znova. Súper sa dostával na koňa a ďalšími presnými strelami, keď sa nedarilo ani brankárovi Olejárovi získal trojgólový náskok 25:22. Domáci v snahe čím skôr vyrovnať urobili viaceré chyby, unáhlene strieľali a nechali vyniknúť brankárovi Puterovi. V dramatickom závere predsa len dokázali Košičania odvrátiť črtajúcu sa prehru a dve sekundy pred koncom stretnutia strelil vyrovnávajúci gól Justus.

1. MHK: Olejár, Barbarič Mazák 2, Kočík, Faith 4, Nuber 2, Farkašovský 7/1, Kolesár 8/3, Kraus, Pecha 1, Strapko, Vibere, Justus 4/1, Vikartovský. Najviac gólov Karvinej: Horák 8, Sobol 7, Szymanski 6, pok. hody: 6/5 - 3/3, vylúčení: 6 - 9, rozhodovali: Sivák a Kavulič (obajaSR), 500 divákov.

Jaroslav GLOVIČKO

SEČOVCE - HRANICE 26:34 (11:22)

Domáci tím podal slabý výkon najmä v obrane zaslúžene ťahal v stretnutí za kratší koniec. Hranice už prvý polčas vyhrali o 11 gólov a po prestávke svoj náskok už iba kontrolovali.

Najviac gólov: Kučera 7, Gamrát 5/2, Nagy a O. Meluš po 3 - L. Veřmířovský 8, Gřes a Pernička po 7, pok. hody: 2/2 - 2/1, vylúčení: 4 - 5, rozhodovali: P. Leško a M. Leško (obaja SR), 200 divákov.

DUKLA - BARDEJOV 30:12 (13:7)

Dukla potvrdila v stretnutí úlohu jednoznačného favorita a zaslúžene sa tešila z hladkého 18-gólového víťazstva. Domáci najmä po zmene strán kvalitnou obranou a dobrou koncovkou nedali Bardejovu ani najmenšiu šancu pomýšľať na solídny výsledok.

Najviac gólov: Rams 8, P. Brabec 6/3, Stehlík 5 - Jenčík 4, Saloka 3, pok. hody: 5/3 - 3/2, vylúčení: 4 - 4, rozhodovali: Bubeníček a Jaroň (obaja ČR), 520 divákov.

ŠKP BRATISLAVA - ZUBŘÍ 26:23 (12:12). Najviac gólov: Kozák 7/2, Kozlov 5/2, Kukumberg 5 Mičkál 5, Tlšek a Opálka po 4, pok. hody: 5/4 - 3/2, vylúčení: 5-7, ČK: Hrstka (Zubří) za 3 vylúčenia, rozhodovali: Haščík a Oťapka (obaja SR), 250 divákov.

KOSTELEC - P. BYSTRICA 25:27 (11:9). Najviac gólov: Vasiliev 8/1, Veselý 4/2, Ševčík, Kuzo a Šulc po 3 - Buchta 7/1, Vicena, Korňan, Tůma po 4, T. Stráňovský 4/1, pok. hody: 4/3 - 2/2, vylúčení: 4 - 6, ČK: Kuzo (Kostelec) za tri vylúčenia, rozhodovali: Horáček a Novotný (obaja ČR), 450 divákov.

FRÝDEK-MÍSTEK - BRNO 29:30 (16:17). Najviac gólov: Krahulík 7, Toms 6, Lančí a Sklenák po 4 - Motl a Bouček po 6, Piskač 6/3, pok. hody: 4/2 - 3/3, vylúčení: 7-7, rozhodovali: Válek a Opava (obaja ČR), 380 divákov.