Korzár logo Korzár
Piatok, 4. december, 2020 | Meniny má Barbora, BarbaraKrížovkyKrížovky

Jesenná časť I. triedy majstrovstva SOFZ začala blamážou a skončila inzultáciou

Spišská Nová Ves - V prvú novembrovú nedeľu skončil pre futbalové kluby futbalový rok 2004 a jesenná časť súťažného ročníka 2004/2005 (do jesene

rátame aj jarnú predohrávku). Po ligových súťažiach v regióne púta najväčšiu pozornosť najvyššia oblastná futbalová súťaž - I. trieda majstrovstva SOFZ.

Ako už z titulku vyplýva, nemožno konštatovať, že priebeh súťaže, ktorá je výkladnou skriňou Spišského oblastného futbalového zväzu dopadol dobre a s prvou časťou možno vysloviť spokojnosť.

Najväčším nedostatkom jesene bola blamáž v podaní Pašeku Gelnica. Už pred štartom novej sezóny 2004/2005 sa nahlas hovorilo o problémoch, ktoré má Pašek hlavne s hracou plochou. Nik z hnileckého regiónu nebol ochotný podať šéfovi Pašeku Miroslavovi Papcunovi pomocnú ruku, aby jeho mužstvo malo vlastné ihrisko. Po druhom kole sa Pašek Gelnica odhlásil zo súťaže, čo možno história tejto kategórie nepamätá. Každý týždeň tak malo jedno mužstvo voľno a tabuľka sa stala neprehľadnou, chaotickou. Po rozpačitom úvode všetko nabehlo do starých koľají a bolo až veľmi prekvapujúce, že I. trieda majstrovstva prebiehala bez vážnejších incidentov. Porekadlo hovorí - nechváľ deň pred večerom! Keď sa už "zvečerievalo" neprístojností sa diali po skončení stretnutia Letanovce - Hrabušice (sťažený odchod rozhodcu a prehliadnutá inzultácia) a celkom hlúpa a zbytočná bola inzultácia AR1 po stretnutí Slovinky - Slovan Gelnica domácim hráčom - v poslednom kole jesene. Letanovčania majú podmienečný trest uzavretia ihriska, Slovinky prišli o cenné tri body, ktoré sa im po skončení súťaže odrátajú.

Samostatnou kapitolou je herná úroveň I. triedy majstrovstva SOFZ. Sem tam vyskočili stretnutia, ktoré zodpovedali tejto súťaži, ale veľa bolo podpriemerných a veľmi slabých. U niektorých mužstiev je evidentné, že pravidelný tréning je neznámym pojmom. Kým vlani boli veľkým ťahákom hlavne svojou hernou produkciou Jaklovčania, teraz sa im možno približujú Margecany a Jamník.

Už to bolo niekoľkokrát omieľané, ale jarná časť bude veľmi dramatická a zaujímavá. Na čele je dvojica Teplička - Margecany s rovnakým počtom bodov. Aj keď tretí Slovan Gelnica a štvrtý Jamník strácajú na vedúci tandem dva resp. päť bodov, nemožno ich v jarnej odvete vôbec odpisovať.

Veľmi horúca jar môžeme očakávať v spodnej časti tabuľky. Pašek Gelnica je z hry von a tak je o vypadávajúcom prakticky rozhodnuté. Pohľad na koniec tabuľky V. ligy J-Z je desivý a každý si vie spočítať, čo by znamenalo vypadnutie troch - štyroch mužstiev zo Spiša. Ani predposledné resp. ani dvanáste miesto nie sú zárukou záchrany v I. triede.

1. Tepličkadoma761028:419

von622213:88

Po vypadnutí z V. ligy J-Z stále patria Tepličania medzi špičku I. triedy majstrovstva SOFZ. Svoju hernú formu si udržujú už niekoľko rokov. Zverenci trénera Slejzáka absolvovali jeseň v pohode. Doma len raz zaváhali, keď v "zápase jesene" remizovali s Margecanmi 1:1. Za pozornosť stojí ich vysoké víťazstvo v 10. kole, keď Letanovce vyprevadili s desať gólovou nádielkou a s chuti si zastrieľali o dva týždne proti Vojkovciam (7:0) a šesťgólovú vizitku zanechali v 13. kole v Slovinkách. Z toho vyplýva, že Tepličania majú najlepší útok (41 gólov) a druhú najlepšiu obranu. Z ich radov pochádza aj najlepší strelec jesene Jozef Lesnický, ktorý sa do listiny strelcov zapísal trinásťkrát. Víťazstvom nad aktuálnym lídrom sa môžu po jeseni popýšiť v Hrabušiciach a v Odoríne. Zvlášť zápas v Odoríne bol po hernej stránke asi najhorší.

Odhliadnúc od futbalových gólov a bodov je potrebné pochváliť všetkých aktérov futbalu v tejto obci - funkcionárov, starostu obce a hráčov za rozvoj ich športového stánku. Tepličania "nebijú" peniaze do rozhodcov, ale do skrášľovania areálu, ktorý patrí medzi tie "naj" na Spiši.

2. Margecanydoma651017:316

von72508:611

Nie je žiadnym tajomstvom, že v Margecanoch sa poškuľuje po postupe. Jedine tréner Jozef Zmij sa môže pochváliť tým, že ako máloktoré mužstvo po jeseni, on ani raz neodchádzal z ihriska ako porazený. Toto konštatovanie by ostatné kluby len a len potešilo. Veď Margecany majú najlepšiu obranu, ktorá v 13 zápasoch inkasovala len 9 gólov. Slabinou je zakončenie - 25 gólov na mužstvo, ktoré má tie najvyššie ciele je málo. Keby útočníci Margecian premenili len polovicu svojich šancí nemuseli mať dnes v kolónke až 6 remíz, z ktorých mrzí hlavne tá domáca s Hrabušicami 1:1.

Ak sme chválili Tepličanov za ich prácu a prístup pri zveľaďovaní futbalového areálu, to isté platí u Margecian. Zopakujem staré - známe: keby sa hodnotilo podľa štadióna a práce funkcionárov, Margecany sú už dávno v II. resp. III. lige.

3. Slovan Gelnciadoma660018:518

von72147:87

Pomaličky potichučky sa zverenci trénera Danka šplhali na vrchné poschodia tabuľky. Súčasné tretie miesto je veľkým úspechom gelnického futbalu a rozhodne ich môžeme označiť za najpríjemnejšie prekvapenie jesene. Gelničania ťažili hlavne z domáceho prostredia, keď všetkých šesť duelov vyhrali a zvonku si priniesli dve prekvapujúce víťazstva - v 2. kole vyhrali v Olcnave a kontumačne v Slovinkách. Pred jarnou odvetou si Slovan vybudoval rešpekt, čo zaujímavé na jar hostí doma Tepličku aj Margecany!

4. Jamníkdoma651023:516

von620410:126

Už stálym inventárom I. triedy sú futbalisti z Jamníka. Ich veľké chvíle prišli hlavne v závere jesene. Od 10. kola neprehrali a dokázali doviesť body z Vojkoviec a po parádnom výkone aj z Olcnavy. Jamník mal po Tepličke druhý najlepší útok a doma ani raz neprehral. Strelecky sa zaskvel Miroslav Farkašovský. Raritou v prípade Jamníčanov je, že nemajú trénera. Mužstvo z lavičky koučuje predseda klubu Jozef Kavulič a zatiaľ veľmi dobre a ak naviažu na formu z jesene, môžu ešte prehovoriť do konečného poradia (Margecany majú na jar doma).

5. Hrabušicedoma742122:1114

von61325:126

Postrach favoritov - takýto prívlastok môžeme dať po jeseni Hrabušiciam. Ich sila stúpa a atraktivitou súpera. Doma porazili Tepličku a v Margecanoch remizovali. Tri body doviezli za víťazstvo v Slovinkách. Mrzieť ich môže jediná domáce prehra s Olcnavou v posledných sekundách zápasu. Strelecky dal o sebe znova vedieť Štefko, autor desiatich gólov.

6. Kluknavadoma752017:917

von60249:202

V pokojných stredných vodách prvotriednej tabuľky plávajú po jeseni Kluknavčania, ktorí ťažili hlavne z domáceho prostredia, keď ani raz neprehrali. Hneď v prvom kole ich zaskočili Markušovce remízou 2:2 a nerozhodne 1:1 hrali s Margecanmi. Dva body si priviezli za remízy v Odoríne a v Slovinkách.

V poradí druhý najlepší strelec súťaže pochádza z tohto družstva. Marek Belej zaznamenal 12 gólov a počas zimy je v zornom hľadáčiku ďalších mužstiev.

7. Markušovcedoma642018:1014

von70348:213

Markušovčania spolu so Slovinkami tvoria v tejto sezóne dvojicu nováčikov. Pre zverencov trénera Danka nie je I. trieda neznámym pojmom. Po dvoch rokoch sa opäť v Markušovciach hrá najvyššia oblastná súťaž a čo je v prípade tohto klubu zaujímavé, sú pomerne vysoké návštevy na domácich zápasoch, v ktorých doteraz ani raz neprehrali. Okrem erudovaného trénera Petra Danka nemožno nespomenúť hlavnú oporu zadných radov nestarnúceho Miroslava "Fafa" Užíka. V útoku je už na Spiši pojmom kanonier Jozef Andráši - s 10 gólmi najlepší strelec mužstva. Na jeho kúsky dodnes spomínajú v Kluknave (doma im strelil tri góly).

8. Olcnavadoma62227:68

von721410:107

Olcnavčania majú na viac ako len ôsme miesto. Dve domáce prehry so Slovanom Gelnica a Jamníkom príliš netešia. Koľko zápasov doma prehrali, toľko vonku vyhrali. U susedov v Bystranoch vyhrali 4:2 a veľmi dobre im vyšiel duel v Hrabušiciach. Mužstvu chýbal nástupca ostrostrelcov typu Vodhanel - Samoľ. Sedemnásť gólov je veľmi málo.

9. Odoríndoma734012:913

von60157:141

Odorínčania už majú možno pocit, že zo strany Spišského denníka KORZÁR sú často kritizovaní. Lenže za posledné roky je v Odoríne vždy dobrá partia, hráči nie sú zlí, ale stále sa potácajú na dne tabuľky. Pritom proti Tepličke a Margecanom ukázali, že sa dokážu vypnúť k veľkým výkonom. Zvlášť stretnutie proti Margecanom (2:2) patrilo medzi najlepšie za posledné obdobie. Odorínčania doma ani raz neprehrali, ale až štyrikrát remizovali. Pod ich postavenie v tabuľke sa podpísal aj fakt, že po Bystranoch sú vonku druhým najhorším mužstvom - bod doniesli za remízu v Slovinkách. V jeseni pútal pozornosť mladučký Michal Baluch, ktorý bol hnacím motorom Odorínčanov.

10. Letanovcedoma632111:611

von70256:282

Napoly medzi stredom tabuľky a zostupujúcimi miestami stoja Letanovčania. Na jeseň dokázali zvíťaziť len v troch stretnutiach (Odorín, Slovinky, Jamník). Ťažké srdce majú na nich v Markušovciach (3:3), keď údajne postavili hráča na cudzí registračný preukaz.

11. Vojkovcedoma63039:69

von70259:262

Vojkovčania zaostali za očakávaniami z predchádzajúcich sezón. Počas celej jesene sa pohybovali v dolnej časti tabuľky. Až tri domáce prehry sú pred jarnou odvetou veľkou výstrahou. Nedokážu to napraviť ani dve remízy z vonku (Bystrany, Vojkovce).

12. Slovinkydoma72239:158

von61056:203

Príliš veľkú nováčikovskú daň zaplatil v jeseni nováčik zo Sloviniek. Dve domáce remízy a až tri prehry je veľmi veľa. Ako už bolo v úvode spomínané, neradostnú situáciu v tabuľke im ešte sťažila hlúpa inzultácia AR1 v stretnutí proti Slovanu Gelnica. Odratávajú sa im tri body a teoreticky sú momentálne na poslednej priečke.

13. Bystranydoma723215:159

von60064:220

Bystrianci boli najväčším sklamaním jesene. Nestačilo ani 9 gólov najlepšieho strelca minulej sezóny Jána Suchého. Len dve domáce víťazstvá a tri remízy nie sú najlepšou vizitkou. Nehovoriac o tom, že vonku boli Bystrianci bezzubí a všetkých šesť stretnutí prehrali. Zimná prestávke je dostatočne dlhá, aby sa Bystrany pozbierali.

Na jar môže byť všetko ináč!

TABUĽKA

1. Teplička1383241:1227

2. Margecany1376025:927

3. Gelnica1381424:1425

4. Jamník1271433:1722

5. Hrabušice1355327:2320

6. Kluknava1354426:2919

7. Markušovce1345426:3117

8. Olcnava1343617:1615

9. Odorín1335519:2314

10. Letanovce1334619:3413

11. Vojkovce1332818:3211

12. Slovinky1332815:3611 (-3)!!!

13. Bystrany1323819:379

TABUĽKA - DOMA

1. Teplička761028:419

2. Gelnica660018:518

3. Kluknava752017:917

4. Jamník651023:516

5. Margecany651017:316

6. Hrabušice742122:1114

7. Markušovce642018:1014

8. Odorín734012:913

9. Letanovce632111:611

10. Vojkovce63039:69

11. Bystrany723215:159

12. Olcnava62227:68

13. Slovinky72239:158

TABUĽKA - VONKU

1. Margecany72508:611

2. Teplička622213:88

3. Olcnava721410:107

4. Gelnica72147:87

5. Jamník620410:126

6. Hrabušice61325:126

7. Markušovce70348:213

8. Slovinky61056:203

9. Kluknava60249:202

10. Vojkovce70259:262

11. Letanovce70256:282

12. Odorín60157:141

13. Bystrany60064:220

Poradie najlepších strelcov I. triedy:

13 gólov - Lesnický (Teplička),

12 gólov - Belej (Kluknava),

10 gólov - Miroslav Farkašovský (Jamník), Štefko (Hrabušice), Andráši (Markušovce),

9 gólov - Melega (Teplička), Ján Suchý (Bystrany),

8 gólov - S. Sokolský (Margecany), M. Majko (Odorín),

7 gólov - S. Čuj (Jamník), B. Kubičár (Letanovce),

6 gólov - Petrik, Kontroš, Drajna (Gelnica), Fabini (Jamník), Popadič (Hrabušice), Poláček (Slovinky),

5 gólov - Dolnačko (Teplička), Vaščák (Margecany), Horváth, Rychnavský (Kluknava), Hozza (Markušovce), Stana (Vojkovce), Dunka (Slovinky), Pavlík (Bystrany),

4 góly - Marcinčák (Teplička), Keruľ (Margecany), Holub (Markušovce), M. Kaščák (Olcnava),

3 góly - Hrubý (Margecany), Milan Čuj (Jamník), Bartoš, Tkáč (Hrabušice), Pavlík (Olcnava), R. Fabián (Odorín), Lesňák (Letanovce), R. Klešč, R. Župa (Vojkovce).

Najčítanejšie na Korzár

Inzercia - Tlačové správy

 1. Ako inovácie menia naše návyky? Čo už dnes môžete robiť inak
 2. Nová škôlka 21. storočia na Kramároch
 3. Na výpadok elektriny vás môže upozorniť aj SMS
 4. Čo musíte vedieť, ak chcete prežiť Vianoce v zdraví a so svojimi
 5. Do Turecka sa dostanete bezpečne z Bratislavy bez potreby testu
 6. Štedré dni s Niké: Vyhraj lyže s podpisom Petry Vlhovej!
 7. Tip na vianočný darček? Kvalitný zrak so zľavou 1 000 €
 8. Budeme môcť v budúcnosti pracovať len z domu?
 9. 8 inšpirácií, ako využiť zvyšky jedla a nič nevyhodiť
 10. Vianočné vydanie magazínu SME Ženy
 1. Podcast: Jeden lístok, veľa tratí
 2. Čo musíte vedieť, ak chcete prežiť Vianoce v zdraví a so svojimi
 3. Nová škôlka 21. storočia na Kramároch
 4. Do Turecka sa dostanete bezpečne z Bratislavy bez potreby testu
 5. Štedré dni s Niké: Vyhraj lyže s podpisom Petry Vlhovej!
 6. Tento výťah si poradí aj s tým najužším schodiskom
 7. Prvá 2-stupňová akumulátorová snehová fréza na trhu
 8. COOP Jednota je najdôveryhodnejším slovenským predajcom potravín
 9. Tip na vianočný darček? Kvalitný zrak so zľavou 1 000 €
 10. Budeme môcť v budúcnosti pracovať len z domu?
 1. Budíte sa počas spánku? Toto sú hlavné príčiny 15 908
 2. Slnko a teplo aj cez sviatky: Do Egypta sa vracajú dovolenkári 14 649
 3. Slovenská firma reformuje tradičné multimiliardové odvetvie 9 921
 4. Aká je chémia vôní 9 853
 5. Kaufland na Slovensku testoval novinku, ktorú zavádza v Európe 9 824
 6. Viete, aká je skutočná cena smartfónu? Číslo vás prekvapí 9 400
 7. Novodobý slovenský Baťa. Zamestnancom stavia domy 8 785
 8. ARÓNIA najsilnejšia prírodná prevencia proti respiračným vírusom 8 591
 9. Bezpečná dovolenka v exotike: Maldivy sú prešpikované zážitkami 8 179
 10. Vianočné vydanie magazínu SME Ženy 7 302
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Nová riaditeľka košickej detskej nemocnice: Teším sa na návrat

Chystá stretnutia so zamestnancami, primármi a vytvorí svoj tím.

Jaroslava Feketeová. Snímka je z čias, keď pôsobila ako lekárka na Oddelení detskej onkológie a hematológie košickej DFN.
Výročie výbuchu bytovky Mukačevská 7 v Prešove

Rok po výbuchu. Majorošovci veria, že sa na Mukačevskú 7 ešte vrátia

Tragédia odhalila aj silu priateľstva.

Marek Majoroš na mieste, kde stála bytovka.
Viki Olejárová by rada zbierala zážitky z celého sveta, chcela by prespať v baobabe aj si zaspievať so Stingom.
Ľudmila Kolesárová.
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Hlavné správy zo Sme.sk

Ilustračná fotografia.
Alena Zsuzsová opúšťa súd v Banskej Bystrici.

Jankovská by chcela Vianoce na slobode. Vylúčené to nie je

Rozhodnúť môže sama prokurátorka alebo na žiadosť aj súd.

Monika Jankovská.
Rozprávky SME

Či za dobré sa treba dobrým odmeniť (číta Robert Roth)

Klasické rozprávky (nielen) pre vaše deti.

Rozprávky
ŠPORT

Mal mať rozprávkovú kariéru. Hlúpa mladá hlava všetko zničila, spomína

Strelil najrýchlejší gól v najvyššej súťaži?

Už ste čítali?

SME.sk Najnovšie Najčítanejšie Video Desktop