Sobota, 28. november, 2020 | Meniny má HenrietaKrížovkyKrížovky

Timeu Szijjártóovú teší, že sa dostáva do hernej pohody

Banská Bystrica Veľmi cenné víťazstvo zaknihovali v uplynulom kole na palubovke UMB Banská Bystrica popradské basketbalistky. Výraznou mierou sa na

úspešnom výsledku podieľala nová popradská predsezónna posila Timea Szijjártóová (na snímke s číslom 12).

Bol to z našej strany vydarený zápas, predovšetkým v druhom polčase. Pomohla nám odstúpená obrana, ktorá na súpera platila. Zo začiatku nám síce veľmi nepadalo, ale potom to už bolo dobré, uviedla strelkyňa 15-tich bodov, ktorá sa pomaly dostáva do hernej i psychickej pohody.

Už som spokojnejšia ako som bola doteraz. V úvodných zápasoch sa mi príliš nedarilo, chýbali mi najmä body. Dúfam, že som sa už chytila, konštatovala T. Szijjártóová, ktorá pochválila hŕstku verných popradských fanúšikov, ktorí vytvorili hráčkam spod Tatier pod Urpínom takmer domáce prostredie.

Boli ozaj výborní, povzbudzovali nás počas celého zápasu. Aj vďaka ich podpore sa nám hralo veľmi dobre. Po vyrovnanom prvom polčase (37:37) sa zdalo, že stretnutie bude dramatické až do samotného záveru. Výborný nástup Popradčaniek do druhého dejstva bol však do ďalšieho priebehu stretnutia rozhodujúci.

Tréner nás počas prestávky upozorňoval na to, aby sme lepšie bránili, odstavovali domáce hráčky a dôraznejšie doskakovali lopty pod oboma košmi, pripomenula Timea, ktorá spoločne so svojimi spoluhráčkami prevýšili domáce družstvo najmä v prechode do rýchlych protiútokov.

Hlavne v druhom polčase sme zrýchlili hru a domáce dievčatá mali razom problémy. Hrali sme ozaj dobre, uzavrela T. Szijjártóová.

Divákov chcú potešiť i doma

Tréner BK Siemens Poprad Ladislav Štajger bol hneď po skončení duelu v Banskej Bystrici už mysľou na nasledujúcom zápase. Ten odohrajú dievčatá spod Tatier v sobotu na domácej palubovke proti Lokomotíve Slávii UK Bratislava.

Čaká nás súper, ktorý u nás nemá čo stratiť. Bude hrať veľmi otvorene a preto bude dôležité, aby sme zopakovali výkon spod Urpína. Radi by sme dôstojne pripravili našim fanúšikom aj v domácom prostredí také radostné chvíle, aké prežívali v Banskej Bystrici. Určite ani jeden z nich neľutoval, že tu s nami bol, poznamenal L. Štajger.