Košice ani po druhý raz neuspeli v Poprade

Sportnet|1. dec 2004 o 00:00

Košice - Včerajším kolom vstúpila ST extrali do druhej polovice základnej časti. V Poprade sa predstavili Košice, ktoré proti domácim kamzíkom

nenašli správny recept na góly a vrátili sa domov so štvorgólovou prehrou. Až tri včerajeiš stretntuia sa skončili deľbou bodou.

Poprad - Košice 6:2 (2:0, 2:2, 2:0)

Poprad - V úvodných minútach východoslovenského derby mali oba celky výhodu presilovej hry, ale brankárov vážnejšie neohrozili. V 10. min. po elegantnej prihrávke spoza brány od Škoviru zblízka strelou zápästím kapitán Pavličko prekonal hosťujúceho Faltra. O tri minúty neskôr sa radovali opäť Popradčania, keď Žemlička počas presilovky po ukážkovej kombinácii skóroval. Vzápätí ponúkol gólovú prihrávku ako na podnose Slaninák Misálovi, ale ten prestrelil. S chuťou hrajúci Popradčania mohli zvýšiť svoje vedenie v 18. min. Halaj sa totiž vo vlastnom oslabení rútil na košického brankára, ale ani na dvakrát ho nedokázal prekonať. Aj druhú tretinu začali lepšie Podtatranci a Turan opäť počas presilovej hry poistil náskok hostiteľov. Potom však domáci na chvíľu akoby prestali hrať a hostia dvoma zlepenými gólmi sa opäť vrátili do stretnutia. Popradčanov upokojil opäť počas presilovej hry nestarnúci Žemlička, keď efektne zblízka zakončil. V úvode tretej časti nevyužili Popradčania viac ako 90 sekundovú presilovku o dvoch hráčov. V 44. min. však Škovira elegantným blafákom po ľade zasunul puk do siete hostí. V 54. min. sa Verčík ani na trikrát pred Faltrom nepresadil, záverečné slovo patrilo Halajovi, ktorý štvrtým gólom v presilovej hre doklepol z bránkovej čiary puk do hosťujúcej svätyne.

Góly: 10. Pavličko (Škovira, Halaj), 13. Žemlička (Ihnačák, Slaninák), 27. Turan (Halaj, Ihnačák), 39. Žemlička, 44. Škovira (Pavličko, Žemlička), 58. Halaj (Pavličko, Škovira) - 28. Vantroba (Jenčík, Caban), 30. Hvila (Šimurda, Sabol). Vylúčenia 6:10, Bambuch (Poprad), Kroták (Košice) obaja 10 min. za nešportové správanie. Presilovky 4:0, oslabenia 0:0. Pred 1783 divákmi rozhodovali Lokšík - Mášik, Rohoň.

Najlepší hráči: Turan, Halaj, Žemlička.

Miroslav Marcinko, asistent trénera Košíc: "Súpera sme pustili veľmi ľahko do vedenia. A to hlavne našou nedisciplinovanosťou. Mali sme veľa vylúčených, na čo sme doplatili štyrmi inkasovanými gólmi."

Vladimír Klinga, tréner Popradu: "V dnešnom zápase sme podali vysoko taktický a disciplinovaný výkon tak v útoku ako v obrane. Až na herný výpadok, počas ktorého sme dvakrát inkasovali sme boli lepším mužstvom a zaslúžene sme vyhrali."

Slovan Bratislava - HK Dubnica 3:3 po predĺžení (1:2, 1:1, 1:0 - 0:0), góly: 19. Tabaček, 37. Jendek, 54. Hudec - 8. Sivák, 12. Trokan, 26. Holečko. Rozhodoval: D. Konc - M. Novák, Višňovský, vylúčení: 8:5, navyše Kapuš - Kostolný, obaja 10 min za nešportové správanie, presilovky: 0:1, olabenia: 0:0, 3431 divákov.

HK 32 Lip. Mikuláš - HKm Zvolen 4:2 (2:1, 1:0, 1:1)

Góly: 13. Lištiak, 17. Kriška, 36. Kopecký, 60. Plch - 4. Zedník, 60. Országh. Rozhodovali: J. Konc - M. Halecký, Miľovčík, vylúčení: 2:3, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, 3085 divákov.

Dukla Trenčín - MsHK ŠKP Žilina 1:1 po predĺžení (0:1, 0:0, 1:0 - 0:0), góly: 55. Fabuš - 11. Beran. Rozhodovali: P. Jonák - M. Valach, Krpelec, vylúčení: 6:6, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, 2902 divákov.

HK 36 Skalica - HKM Dynamax Nitra 3:3 po predĺžení (1:0, 0:0, 2:3 - 0:0), góly: 7. Grill, 41. Hartmann, 51. Liška - 55. Török, 59. Vlk, 60. Štefanka. Rozhodovali: Jung - Pavlovič, J. Tvrdoň, vylúčení: 4:7, navyše Čacho (Nitra) 10 min za nešportové správanie, Milo (Nitra) 10 min za úder do hlavy, presilovky: 2:1, oslabenia: 0:0, 1550 divákov.