Košičania so skalpom lídra

Sportnet|6. dec 2004 o 00:00

Košice - Basketbalová extraliga mužov mala na programe zápasy 10. kola. Program 11. kola (sobota): Žilina - Košice, Lučenec - Komárno, Inter -

Levice, Handlová - Nitra, Svit - Sp. Nová Ves.

Košice Lučenec 54:47 (13:12, 32:26, 54:41)

Od začiatku sa jasne ukazovalo, že v zápase budú dominantné obrany. Košičania si už v priebehu prvého polčasu vybudovali sedembodový náskok, no rozhodujúci trhák sa im podaril v tretej štvrtine. Do zmene strán totiž vstúpili dohry 9-bodovou šnúrou, po ktrorej to už bolo 41:26. O famóznej hre technikov v obrane svedčí aj skutočnosť, že v poslednej štvrtine dovolili Lučencu zaznamenať iba šesť bodov. Za predvedený výkon si domáci skalp aktuálneho lídra zaslúžili.

Košice: Svitek 18, Mišinský 13, Bučák 11, Zabavník 9, Probala 4 (Nuber 7, Halahija 2, Lutter 0). Najviac bodov Lučenca: Delalič 14, Kralič 10, Rallis 9, TH: 7/6 - 14/11, fauly: 22 - 16, trojky: 6 - 4, rozhodovali: Sudek a Jančovič, 1000 divákov.(špa)

Levice - Sp. Nová Ves 74:70 (20:15, 39:30, 50:50)

Domáci začali prvú štvrtinu dobre, viedli o päť bodov a svoj náskok do prestávky zvýšili na 39:30. Tretiu štvrtinu prehrali Levičania o deväť bodov a stretntuie zdramatizovali. V záverečnej časti hry sa súperi striedali vo vedení, nakoniec mali viac šťastia domáci.

Najviac bodov: Klein 24, Lutovský 22, Krkoš 10 - Žlebčík 27, Bečarík 10, Pešta 9, TH: 24/15 - 22/14, fauly: 21 - 24, trojky: 7 - 6, rozhodovali: Hricišin a Hlinka, 700 divákov.(sita)

Nitra - Svit 69:67 (19:16, 35:37, 48:55)

V Nitre sa od úvodu hralo stretnutie vynikajúcej úrovne. Prvé dejstvo bolo vyrovnané, potom prevzali taktovku duelu hostia zo Svitu. Nitrania však skvelou hrou v záverečnej štvrtine strhli víťazstvo na svoju stranu.

Najviac bodov: Vaišvila 16, Cvjetičanin 15, Páleník 14 - Stojanovič 20, Čeman 15, Miloševič 13, TH: 13/10 - 11/6, fauly: 15-24, trojky: 3 - 5, rozhodovali: Brziak a Címa, 700 divákov.(sita)

Inter - Žilina 98:78 (27:23, 55:41, 83:59), najviac bodov: Kuznecov 33, Opatovský 16, Jankech, Petrovič a Pandula po 10 - Miš, Závodný a Minovski po 18.

Zápas Komárno - Handlová (84:80) predohrali v piatok.