Štvrtok, 21. február, 2019 | Meniny má Eleonóra

Juraj Halaj: Proti súperovi ako je Skalica sa mi nehrá dobre

Poprad Už na päť stretnutí natiahli popradskí hokejisti svoju sériu bez prehry. Naposledy si na domácom ľade poradili so Skalicou (3:2 po

predĺžení). Proti Záhorákom však nepodali očakávaný výkon a až v záverečnej tretine zniesla ich hra prísnejšie kritériá. Vedúci i vyrovnávajúci gól Popradu zaznamenal najproduktívnejší hráč "kamzíkov Juraj Halaj (na snímke v bielom uprostred).

"Dva získané body síce tešia, ale ja osobne to považujem za nevydarený zápas a neúspech. Ešteže gól Rada Suchého v predĺžení nám zabezpečil aspoň dva body, aj keď získať sme dnes (v utorok, pozn. autora) mali všetky tri, uviedol skúsený útočník, ktorý si nevie vysvetliť to, prečo Popradčania v priebehu minúty, či dokonca niekoľkých sekúnd sú schopní inkasovať dva zlepené góly.

"Neviem si to vysvetliť a začína to byť trošku nenormálne. V každom zápase máme nejaký výpadok na dve tri minútky a to nás potom stojí body, povedal so štrnástimi gólmi jasne najlepší strelec Podtatrancov.

"Ja osobne proti takým súperom, ako je Skalica veľmi nerád hrám. Je to pre mňa nepríjemný súper, proti ktorému sa mi hrá ťažko, vysvetlil J. Halaj, ktorý sa napriek tomu uviedol dvoma ukážkovými presnými zásahmi. Ten prvý zaznamenal po samostatnom nájazde od červenej čiary. Svoj už štrnásty v sezóne vsietil počas presilovej hry po nahrávke od Suchého, keď sa ocitol sám pred Tučekom a chladnokrvne ho prekonal.

"Pri druhom presnom zásahu som čakal na pohyb brankára a keď sa pohol, dal som mu to medzi nohy. Oba góly ma tešia, aj keď škoda, že nebol i ten tretí, lebo šance som mal a mohli sme vyhrať v riadnom hracom čase. Aj keď sa mi osobne v kanadskom bodovaní darí, veľkú radosť z toho momentálne nemám, pripomenul J. Halaj, ktorého by viac potešil úspech celého kolektívu.

Slovan chcú prekvapiť

Zajtra sa Popradčania predstavia na ľade bratislavského Slovana, kde by radi zopakovali posledný výkon i výsledok proti belasým (1:1).

"Na Slovane sa mi hrá dobre. Pôsobil som tam, takže viem, do akého prostredia idem. Uvidíme, pokúsime sa domácich nejakým spôsobom prekvapiť. Myslím si, že to bude zápas, v ktorom veľa gólov nepadne, zaprognózoval si J. Halaj.