Po hádzanárskom derby spokojní aj Bardejovčania

Sportnet|11. dec 2004 o 00:00

Bardejov - Šarišské derby v hádzanárskej interlige medzi MHC Bardejov a Tatranom Prešov (24:33) síce neprilákalo do hľadiska veľkú návštevu, ale aj

tých viac ako 700 divákov zažilo vzrušujúce momenty. Potešilo ich, medzi nechýbali fanúšikovia Tatrana, že domáci, aj keď ťahali za kratší koniec sa osemfinalistu Ligy majstrov nezľakli a dokázali klásť odpor celých 60 minút.

Tatran Prešov má iné priority, ale má podstatne širší káder ako Bardejov. Ten formuje mužstvo prakticky počas celého doterajšieho priebehu súťaže. Naviac káder opustili Buzinkay, Ratvajský a Sudimák, no prišiel Saloka. Postupne rastie výkonnosť celého mužstva i jednotlivcov. Najmä domácich odchovancov a tak nečudo, že tréner Gabriel Kaňa hráčom vyčítal akurát to, že nedokázali dať viac gólov Bražnikovi či Bakšovi. "Keď si chlapci veria a vedia o sebe, tak sa to dá potiahnuť aj do protiútoku. Tam sme mali dať o pár gólov viac. Zlepšenie určite nastalo. Teraz sa bude hrať až o dva mesiace. Treba vyriešiť interné problémy a doliečiť zranenia. Stále je tu úzky káder a zišlo by sa doplnenie."

Bardejov má dvoch kvalitných brankárov, skúseného Kaminského a Kerekeša. Odchytali si po 30 minút a spolu s gólmanmi Prešova predviedli niekoľko excelentných zákrokov a zakladali aj rýchle protiútoky presnými dlhými prihrávkami. Azda najrýchlejší krídelník v HIL Antl posilnil svoje postavenie lídra streleckej tabuľky o desať gólov, ale pri ďalších príležitostiach stroskotal na reflexoch domácich brankárov. Na druhej strane neuspeli Jenčík, Novotný či Saloka. Pred nimi nie vždy dokázali zastať svoje miesto hráči v obrane, ale aj tu vidieť zlepšenie začo vyslovil pochvalu Gabriel Kaňa: "Už v predchádzajúcom zápase vo Frýdku Místku nás podržal brankár Kaminský. V prvom polčase mal viac ako 50 % úspešnosť. Uspokojila ma obranná činnosť. Za prvý polčas sme dostali 11 gólov z trhákov a náskoku a z postavenia len tri. Zápas sa dohral podľa sily nášho kádra. Výsledok bol nakoniec dobrý. Doteraz sme mali dve spojky, ktoré sa dali použiť, ale už aj Braňo Marcin keď chce a ide do toho s nasadením vie dať gól."

Šestnáste kolo HIL je na programe 12. februára, ale už 20. januára bude prvé kolo o slovenský pohár. Kormidelníci Bardejova Slavomír Krok a Gabriel Kaňa dali svojim pauzu na regeneráciu do začiatku januára. Trénovať budú v domácich podmienkach a individuálne v Bardejove a Prešove. Potom začne príprava na pohárové zápasy, ktoré budú súčasťou prípravy na HIL zápas v Bratislave.