V rozlúčke s LM vysoká prehra Prešova v Kieli

Sportnet|13. dec 2004 o 00:00

HÁDZÁNA THW Kiel - ŠK Tatran Prešov 41:25 (18:15) Kiel (SITA) - Hádzanári Tatrana Prešov zakončili včera svoje účinkovanie v Lige majstrov

HÁDZÁNA THW Kiel - ŠK Tatran Prešov 41:25 (18:15)

Kiel (SITA) - Hádzanári Tatrana Prešov zakončili včera svoje účinkovanie v Lige majstrov 2004/2005. Po domácej prehre 32:38 podľahli THW Kiel aj v odvete osemfinále LM na palubovke súpera rozdielom šestnástich gólov 25:41. Účasť vo štvrťfinále si tak podľa predpokladov vybojoval vysoko favorizovaný nemecký zástupca. Napriek rozlúčke s prestížnou klubovou súťažou dosiahli zverenci trénera Jurija Žuravľova i jeho predchodcu vo funkcii Petra Hatalčíka postupom medzi 16 najlepších mužských tímov Európy historický úspech.

Prešov sa síce ujal v 2. min vedenia 1:0, ale potom prišla päťgólová šnúra domácich, ktorí až do 14. min zvyšovali svoj náskok. Hráčom Tatrana sa v týchto fázach nedarilo v útoku, kde nechali vyniknúť brankára Kielu Anderssona. Za stavu 10:4 pre THW si zobral tréner slovenského šampióna oddychový čas, čo spolu s výmenou Bražnyka za Bakšu pomohlo pribrzdiť favorita. Prešovčanom sa podarilo do prestávky znížiť náskok súpera na tri góly (15:18). Po zmene strán však nezachytili nástup Kielu, ktorý strelil za desať minút deväť gólov a zvýšil rozdiel na 27:15. Hráči v zeleno-bielych dresoch sa v II. polčase prvýkrát presadili zásluhou Fuňaka v 41. min. V ďalšom priebehu bol duel na radosť takmer zaplnenej Ostseehalle už len exhibíciou domáceho tímu.

Najviac gólov za Kiel: J. Petterson 10/4, Zeitz 8, Ahlm 7, Boquist 6, Hagen 4. Prešov: Bakša, Bražnyk - Marušák, Urban 1, Pekár 1, Čorej 6, Fuňak 3, Kravčák, Gruca 2, Tumidalský 5/1, Durilla, Antl 4, Tabačko 3 Pok. hody: 8/5 - 2/1, vylúčení: 2 - 2. Pred 10 000 divákmi rozhodovali Falcone a Rätz (obaja Švajč.)-

Marián Magdoško (športový riaditeľ Tatrana Prešov): "Bol to zápas dvoch rozdielnych polčasov. V prvej tridsaťminútovke sme sa pomalšie rozbiehali, ale chalani postupne začali hrať tak, ako sme od nich zvyknutí. Za predvedený výkon v prvom polčase sa im chcem poďakovať. Z toho, čo sme však potom predvádzali po zmene strán, som veľmi sklamaný. Domáci nenechali nič na náhodu, no my sme proti tak kvalitnému súperovi hrali bez bojovnosti a nasadenia. Z našej strany to bola doslova antihádzaná. Výsledok však zodpovedá dianiu na palubovke."