Utorok, 24. november, 2020 | Meniny má EmíliaKrížovkyKrížovky

Prešov s predstihom vyhral základnú časť

Predposledné, 9. kolo základnej časti extraligy volejbalistov určilo jej víťaza. V predstihu sa ním stal VK PU Prešov, ktorý zvládol oba zápasy v

halách súperov a v poslednom kole ho už nikto nemôže predbehnúť. Humenné si uhralo očakávané víťazstvo v Nitre, kríza Starej Ľubovne na konci tabuľky je stále hlbšia.

Lokomotíva Zvolen - VK PU Prešov 0:3 (-20, -14, -22)

Z očakávaného šlágra napokon nebolo nič. Nie preto, že by ho pokazili nepredvídané okolnosti, ale na ihrisku bolo prakticky len jedno družstvo - hosťujúce. Prešovčania tak potvrdili nevídanú bilanciu - v celej záladnej časti na ihriskách súperov nenašli premožiteľa... Vysokoškoláci v obligátnej zostave, na nahrávke so Sotákom (v piatok v Nitre nahrával Feňo), od začiatku kontrolovali priebeh a vyrovnanejšia fáza bola vlastne len v koncovke tretieho setu. Silnými zbraňami hostí boli takticky zvládnutý servis a dobrá obrana na sieti, kde okrem priamych bodov ďalšie množstvo lôpt nadrazili. Základná šestka VK PU odohrala zápas bez striedania a za čosi vyše hodinky nebolo čo riešiť.

PU: Soták 3 body, Červeň 5, Škvarek 10, Ondrušek 7, M. Sopko st. 15, Tholt 11 (libero Špaček). Hralo sa 69 minút, pred 350 divákmi rozhodovali Sňahničan a Daruľa.

Ekonóm SPU Nitra - Chemes Humenné 2:3 (-23, 19, -16, 14, -12)

Východniari začali sústredene, viedli 10:16 a zdalo sa, že prvý set majú v suchu. Domáci sťahovali (18:20), ba napokon otočili na 23:20, ale humenská obrana nakoniec zisk setu predsa len zabezpečila. Nitrania však v bojovnom výkone pokračovali, viedli dvoj-trojbodovým náskokom a vyrovnali. V treťom sete urobili hostia v zostave rošády (Matta na smeči, Huba nahrávač) a hlavne zásluhou tejto dvojice hráčov získali výhodu vedenia. Štvrtý set však znamenal opäť herný útlm, družstvo sa zosypalo útočne a nasledoval tajbrejk. V ňom viedla Nitra 7:5, následne bol stav 7:8 a potom po bode až na 12:12. Dva bloky na exhumenčana Šalatu a následne jeho smeč do autu však znamenal víťazstvo favorita.

Chemes: Beňa 20, Ondrečin 8, Jakubov 29, Kríž 3, Kašper 3, Matta 2 (libero Vajda, Huba 3, Katona 6, Hriňák). Hralo sa 103 minút, pred 200 divákmi rozhodovali Bajči a Vaško.

Strojár Malacky - Pienstav Stará Ľubovňa 3:0 (19, 17, 21)

Malacky si poradili so súperom bez väčších problémov, keď ani v jednej koncovke setu hosťujúci tím zápas nezdramatizoval. Hostia sa ani proti nováčikovi nezmohli na reálny odpor.

Hralo sa 66 minút, pred 100 divákmi rozhodovali Holan a Viktoríni-Lisá.

Ostatné výsledky: Piatok: VŠK Púchov - VK Cityfarma Nové Mesto 0:3 (-23, -19, -22), Lokomotíva Zvolen - Chemes Humenné 3:1 (22, 13, -14, 25), Ekonóm SPU Nitra - VK PU Prešov 1:3 (-18, -14, 20, -16), Strojár Malacky - VKM Žilina 0:3 (-15, -21, -19), VKP Bratislava - VKM Pienstav S. Ľubovňa 3:0 (13, 14, 14). Sobota: VKP Bratislava - VKM Žilina 3:0 (15, 21, 16).