Košičania v dramatickom závere vydolovali víťazstvo

Sportnet|13. dec 2004 o 00:00

Po predohrávaných stretnutiach Zubří - Sokol Kostelec 29:26, N. Zámky - ŠKP Sečovce 34:28, Bardejov - Tatran Prešov 24:33, Dukla - Karviná 23:24

pokračovala spoločná česko-slovenská hádzanárska liga mužov zostávajúcim tromi stretnutiami 15. Kola. Košičania hostili v poslednom tohtoročnom domácom stretnutí Frýdek-Místek a po nadšenom a bojovnom výkone získali cenné dva body. Aj v druhom slovensko-moravskom stretnutí boli úspešnejší slovenskí hráči, a Považania v Hraniciach vyhrali rozdielom šiestich gólov. Bratislavskí policajti v Brne podali solídny výkon, ktorí im však na dobrý výsledok nestačil. Víkendové tri stretnutia uzavreli tohtoročné súboje o body a odvetná časť súťaže bude pokračovať až vo februári budúceho roku.

1. MHK Košice - Frýdek-Místek 31:29 (13:12)

Hru v prvom polčase poznačil výpadok elektrického prúdu v hale, a hrať sa opäť začalo až po polhodinovej prestávke. Ani jedno družstvo sa nevedelo dostať do tempa a hlavne v druhej časti úvodného dejstva hráči oboch celkov sa dopúšťali množstvá chýb hlavne v útočnej fáze. Domáci si dva razy vypracovali dvojgólové vedenie, ktoré však súper dokázal stále zlikvidovať. Hostia striedavo hrali zasusnútú obranu 6-0 s vysunutou 2-4 a hostiteľom to do určitej miery robilo problémy. Úvod druhej časti, ktorá už zniesla prísnejšie kritéria vyšiel súperovi, ktorý využil presilovku, keď bol vylúčený brankár Olejár a po troch góloch Heinza otočil výsledok vo svoj prospech. Viedol 15:15, avšak domáci rýchlo vyrovnali, no boli to hostia, ktorí mali stále jeden až dvojgólový náskok. Desať minút pred koncom už viedli rozdielom štyroch, ale ani nestačilo to na víťazstvo. Hráči 1. MHK sa v tejto časti hry vypli k bojovnému výkonu a po góloch Faitha, Mazáka a Strapka sa vrátili do stretnutia. V 55. min. bolo vyrovnané 27:27 a začínalo sa odznova. V dramatickom závere diváci mohutným skandovaním vyburcovali hráčov, ktorí získali opäť vedenie, ktoré už nepustili z rúk. V posledných minútach zobral zodpovednosť na seba Justus, ktorý bol autorom posledných dvoch gólov, ktoré znamenali cenné víťazstvo.

1. MHK: Olejár, Barbarič - Mazák 1, Kočík 3, Faith 4, Nuber, Farkašovský 6, Kolesár 3, Kraus 1, Strapko 1, Cibere, Justus 9/5, Vikartovský, Miženko 3. Najviac gólov Fr.-Místku: Lenči 8, Heinz 6. Pred 400 divákmi rozhodovali Rudinský a Podlucký, 7 m hody: 8/3 - 5/4, vylúčení: 7:6, ČK: Toms (Fr.-Místek za tri vylúčenia).

Cement Hranice - MŠK Pov. Bystrica 24:30 (15:16)

Do stavu 13:10 to bolo vyrovnané stretnutie, kde boli domáci mierne lepším tímom. Za tohto stavu bol vylúčený Luboš Veřmiřovský na 2+2 min, čo súper využil, dostal sa do hry a sériou technických chýb domácich sa dostal aj do vedenia. O stretnutí sa rozhodlo v rozmedzí 40. a 50. min, keď sa hostia rýchlymi protiútokmi dostali do vedenia.

Najviac gólov: Gřes 6/1, L. Veřmiřovský 7/1 - Stráňovský 12/4, Opoldík 4, Buchta 4. Pred 150 divákmi rozhodovali Macho a Hájek, 7m hody: 4/2 - 7/4, vylúčení: 7:10, ČK: Skřídlo za hrubý faul - Zaťko za tri vylúčenia, 150 divákov.

Házená Brno - ŠKP Bratislava 30:27 (14:12)

Bolo to po celý čas vyrovnané stretnutie, ale hralo sa dosť tvrdo, až nečisto. Domáci urobili menej technických chýb a to rozhodlo o výsledku.

Najviac gólov: Piskač 12, Bouček 7 - Kozák a Tarhai po 5. Pred 300 divákmi rozhodovali Kohout a Padevět, 7 m hody: 3/3 - 5/3, vylúčení: 8:6, ČK: Dostalík (Brno) za 3 vylúčenia.