Basketbalisti Levoče sa držia na druhom mieste

Sportnet|15. dec 2004 o 00:00

Levoča - V sobotu podvečer odohrala Levoča zápas proti kvalitnému súperovi z Humenného. Zápas bol dramatický a zdramatizoval sa ešte viac, keď sa v

poslednej štvrtine vyfaulovali dvaja hráči zo základnej päťky Levoče. Napriek tomu zvládla záver zápasu Levoča výborne a tešila sa z víťazstva 76:66.

Výsledok, II. liga, muži - 11. kolo: BK Slovenský orol Levoča BK Humenné 76:66 (16:25, 40:37, 50:57), strelci: Majerský 26, Kolek 22 (3 trojky), Mačupa 12 (4), Stančák 7 (1), Feher 4, Hrušovský 3, Karabín 2, Piršč 0 Nemec 22, Košák 13.

Trestné hody: 11/8 12/6.

Ostatné výsledky: BA Košice - JKB Košice 120:76. Geotrend B - Rožňava 88:101. Svidník - Krompachy, zrušené. Michalovce B - JKB Košice B 104:65. Geotrend Košice - Eilat Prešov 62:108. UVL Košice - BK 99 Prešov 96:37.

Asistent trénera B. Kolek po stretnutí povedal: Zápas mal po celý čas vyrovnaný priebeh. Vedenie sa striedalo na jednu aj druhú stranu, pričom bodový odstup nebol väčší ako 10 bodov. To robilo tento zápas zaujímavý až do úplného záveru. Humenné sa prezentovalo kvalitnou zónovou obranou, ktorá nám v úvode robila problémy. Po prehratej úvodnej štvrtine sme na začiatku druhej štvrtiny šnúrou troch úspešných trojok vyrovnali na 25:25. A postupne sme išli do vedenia. V ďalšom priebehu sa nám nepodarilo ujsť súperovi na väčší rozdiel ako 7 bodov. Asi tri minúty pred koncom sme boli vo vedení o 3 body a všetko bolo ešte otvorené. Tu nám trochu pomohol tréner hostí, ktorý dostal technickú chybu za zbytočné protesty pri vyberaní oddychového času. Humenné tak stratilo loptu, ktorú mali v tom čase v držaní. Po následných trestných hodoch a útoku, ktorý sme mali k dispozícii sme získali 6 bodový náskok. V závere súper zariskoval v útoku a nám sa podarilo protiútokmi zápas doviesť do víťazného konca.

1. UVL GM Košice101001009:592 20

2. Levoča1091830:706 19

3. Krompachy1064734:730 16

4. Michalovce B1064719:721 16

5. JKB Košice1156787:838 16

6. Rožňava1156783:874 16

7. Humenné1055822:618 15

8. EILAT Prešov1055778:737 15