Utorok, 1. december, 2020 | Meniny má EdmundKrížovkyKrížovky

Popradčanky sa so starým rokom rozlúčili víťazne

Košice - Basketbalová exraliga žien pokračovala v sobotu stretnutiami 12. kola. Najvyššia súťaž bude pokračovať až po Novom roku.Cassovia Košice -

Cassovia Košice - Delta I.C.P. Košice 54:86 (11:26, 22:44, 40:69)

Najviac bodov: Serbáková 21, Petríková 12 - Smithová 19, Frniaková a Slaughterová po 15, TH: 13/7 - 16/10, fauly: 15 - 14, trojky: 9 - 6, rozhodovali: Hrabuvčin a Ženiš, 1000 divákov

Košice - V košickom podkošovom derby sa všetko od začiatku vyvíjalo podľa predpokladov. Líder slovenskej extraligy - Delta I.C.P. diktoval tempo a postupne zvyšoval svoj náskok. Cassovia mala síce svetlé momenty, no kvalita i skúsenosti boli na strane majstra. Ten mal azda najväčšiu prevahu pod košmi, kde dominovali Američanky Smithová a Slaughterová. V starej športovej hale sa favorit bez väčších problémov dočkal dvanásteho víťazstva v sezóne. (tt)

Poprad AGM B. Bystrica 68:55 (13:9, 30:20, 50:35)

Poprad - Dôležité stretnutie začali oba celky dosť rozpačito a s množstvom nepresností. Úvodný kôš videli diváci až po troch minútach a zaznamenala ho domáca Szijjártóová. Timei zápas vyšiel a na rozohrávke plnohodnotne nahradila absentujúcu oporu Barényiovú. Bystričanky síce išli do mierneho vedenia (2:4 i 4:6), ale Poprad si šnúrou deviatich bodov vypracoval prvý výraznejší náskok (13:6). Ani v druhej časti hry sa obraz na palubovke výraznejšie nezmenil. Defenzívna činnosť prevýšila útok, a tak sa v prvom polčase zrodilo chudobné skóre 30:20. Po veľkej prestávke si už nenechali domáce dievčatá ujsť dôležité víťazstvo a súpera si držali na dištanc. Ten sa síce snažil v závere s výsledkom ešte niečo urobiť, ale stačilo to už len na skorigovanie konečného stavu.

SIEMENS: Szijjártóová (2 trojky) 19, Kupčíková 18, Kloudová 12, Husárová (1) a Gulová (1) po 7, Belušová a Šoltýsová po 2, Kalafutová 1. AGM: Huťková (1) 15, Antalecová 13, Bédiová 11, Mečiarová (2) 8, Rošková 4, Kubíková a Šišláková po 2. TH: 19/14 21/16, fauly: 19 18, trojky: 4 3, rozhodovali: T. Lukáč, Černušák, 300 divákov, štvrtiny: 13:9, 17:11, 20:15, 18:20.

Ladislav Štajger (tréner Popradu): "Bol to veľmi nervózny zápas, pretože bojujeme o čo najlepšie umiestnenie v play-off, čo hráčky veľmi dobre vedia. Preto sme toto stretnutie hrali v niektorých fázach kŕčovito, čo je, myslím si, úplne prirodzené. Navyše nám chýbala Barényiová, ktorá vie podržať loptu a ukľudniť spoluhráčky."

(riso)

Ďalšie výsledky: Slovan La Futura Bratislava - UMB Banská Bystrica 68:57 (23:13, 40:29, 54:42). Najviac bodov: Sabová 18, Pašková 17, Paulovičová 11 - Danihlíková 17, Porubčanová 11, Babríková 9. MBK Ružomberok - Lokomotíva Slávia UK Bratislava 131:40 (25:13, 62:28, 96:32). Najviac bodov: Křížová 31, Číkošová 24, Garčárová 16 - Horonyová 13, Hrabáková 9, Majkráková 8