Loto Cup v Piešťanoch vyhralo Slovensko

Sportnet|20. dec 2004 o 00:00

Slovensko - Rakúsko 4:2 (1:1, 0:0, 3:1)Piešťany (TASR) - Slovenskí hokejoví reprezentanti sa stali víťazmi turnaja Loto Cup v Piešťanoch, keď vo

Slovensko - Rakúsko 4:2 (1:1, 0:0, 3:1)

Piešťany (TASR) - Slovenskí hokejoví reprezentanti sa stali víťazmi turnaja Loto Cup v Piešťanoch, keď vo svojom poslednom vystúpení zdolali výber Kanady 4:2. Kedže Švajčiarsko zvíťazilo v záverečnom stretnutí nad Rakúskom 4:2 a vzájomný duel s Kanadou skončil nerozhodne 2:2, obsadili hokejisti helvétskeho kríža vďaka lepšiemu skóre konečné druhé miesto pred javorovými listami.

Slovenskí hokejisti v zostave bez zraneného Starostu, ktorého nahradil Stehlík, ale s Mariánom Hossom, pohrozili už v 2. minúte. Chabot však bol pri nájazde mladšieho z bratov Hossovcov Marcela pozorný. Ďalšie minúty však patrili javorovým listom. V piatej minúte sa ocitol voľný Domenichelli, poslal puk na modrú Hewardovi, ktorí z prvej tvrdou strelou prestrelil Lašáka. Zverencov trénera Františka Hossu prebrala až situácia z 11. minúty, keď Lašák rozohrával ďaleko z bránky a Banham dostal puk za jeho chrbát, no podľa hlavného rozhodcu gól dopravil kanadský krídelník rukou. Vyrovnanie prišlo po ukážkovej kombinácii Handzuša s Podhradským, ktorú druhý menovaný zakončil presnou strelou k bližšej žrdi. Druhá časť priniesla rozpačitý hokej, v ktorom domáci poľavili v tempe a divákov tak potešili iba dva pokusy Kapuša, ktorý tečoval strely svojich spoluhráčov z útoku. V hre štyroch na štyroch skúšal šťastie agilný Marián Hossa, kandský brankár jeho nájazd po pravom krídle s prehľadom zlikvidoval. Očakávaný nápor Slovákov nakoniec prišiel v záverečnej časti, keď v rýchlom slede zaskočili dvoma gólmi súpera. Z nenápadnej situácie najprv Štefanka strelou od mantinelu prekonal Chabota, ktorému vo výhľade bránilo klbko hráčov, a o pár sekúnd Demitra ponad vyrážačku kanadského gólmana zvýšil na dvojgólový rozdiel. ten vydržal iba krátko, Hossova družina nechala pred bránkou voľného Domenichelliho, ktorý nedal Lašákovi zblízka šancu - 3:2. V závere už hokejisti spod Tatier pohodlne udržiavali náskok a minútu a sedem sekúnd pred koncom upravil opäť Demitra strelou do prázdnej bránky na konečných 4:2.

Góly: 17. Podhradský (Handzuš, Bartečko), 50. Štefanka (Somík, Kapuš), 52. (Marcel Hossa), 60. Demitra (Handzuš, Bartečko) - 6. Heward , 53. Domenichelli. Rozhodcovia: Lauff - Mi. Halecký, Mi. Novák, vylúčení: 4:6 na 2 min., presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, 3500 divákov

Slovensko: Lašák - Mezei, Podhradský, Štrbák, Hudec, Harant, Graňák, Stehlík, Novotný - Bartečko, Handzuš, Demitra - Marián Hossa, Pavlikovský, Marcel Hossa - Radivojevič, Kapuš, Somík - Štefanka, Kukumberg, Zálešák. Kanada: Chabot - Werenka, Ellick, Savard, Bolibruck, Heward, Pollock, Siklenka - Banham, Wren, Domenichelli - Krog, Norris, Smith - Deleurme, Deniset, Campbell - Tkaczuk