ojedinelých prípadoch. Výnimkou je 10-korunová bankovka z roku 1986 s chybotlačou, ktorá je na snímke. Lícna strana desaťkoruny sa ničím nelíši od bežných bankoviek. Strana rubu je mimoriadne zaujímavá, časť bankovkového poľa ostala nedotlačená.
V takýchto prípadoch zberatelia hľadajú príčinu, ako takáto kuriozita mohla vzniknúť. Na strane rubu je dobre viditeľný ostrý prechod na mieste, kde sa už farba nedostala. Pravdepodobne pri posuve papiera sa v tlačiarenskom stroji prehol papier a na tú časť sa hnedá farba nedostala. Na tejto ukážke dobre vidíme, že bankovky sa tlačia vo viacerých fázach. Najprv sa na papier nanáša podtlač a potom ostatné vrstvy. Pri správnej technológii na konci celého procesu získame výsledný bankovkový efekt s jednotlivými ochrannými prvkami.
Ale vráťme sa späť k našej desaťkorune. Takéto a podobné kuriozity z obdobia 1960 - 1992 sú veľmi zriedkavé. Väčšinou sa v katalógoch ceny podobných rarít nenachádzajú, lebo každá bankovka je originálom. Pri výrobe platidiel dochádza ku technickým poruchám, vďaka čomu každá chybotlač je iná. Pravdepodobne existuje iba tento jediný exemplár s číslom "P 64 733434". Samozrejme, môžu existovať aj ďalšie, ale tie už budú celkom iné.
Najdôležitejšie správy z východu Slovenska čítajte na Korzar.sme.sk.