Ženský hokej: Frantovej tretí shot out v sezóne

Sportnet|30. dec 2004 o 00:00

Poprad - Aj medzi vianočnými sviatkami pokračovala najvyššia ženská hokejová súťaž ďalším kompletným kolom.Popradčanky po vysokej výhre v

Popradčanky po vysokej výhre v Leviciach (0:12) boli odhodlané to isté zopakovať aj na domácom ľade. Ich súperkami boli dievčatá z HC VTJ Topoľčany.

Od úvodného buly sa Tatranky pokúšali otvoriť skóre, ale gólmanka Kopčeková bola proti. "Vagonárky" sa predsa len v prvom dejstve radovali, keď v 15. minúte prihrávku Dankovej zúžitkovala Čulíková. Ešte pred prvou sirénou sa do listiny strelcov zapísala aj Vaľková, keď nahodený puk nešťastne skončil za chrbtom hosťujúcej brankárky.

Hneď v úvode druhého dejstva sa domáca lavička tešila opäť zásluhou šikovnej Bednárovej, ktorá zvyšovala na 3:0. O necelú minútu sa znova menilo skóre. Tento krát sa z gólu tešila Sabolová. Po inkasovanom góle vystriedala Kopčekovú v bránke Drieniková. Ani tá však neostala s čistým štítom. Postarala sa o to Čulíková, keď si pripísala svoj druhý gól v stretnutí a zvýšila vedenie svojho družstva na 5:0. O necelé tri minúty pridala ďalší gól Gápová.

Tretie dejstvo už bolo jasne v réžii domácich hokejistiek. V rozpätí piatich minút sa zverenkyne trénera Petra Gápu presadili trikrát. Najskôr v 44. minúte vymietla pravý horný roh bránky Gápová a na 8:0 zvyšovala v 46. minúte Danková. Kapitánka modrobielych si svoj druhý presný zásah pripísala hneď v 49. minúte. Želanie divákov vidieť aj desiaty gól naplnila v 59. minúte aktívna Drenčényová, čím uzavrela gólový účet stretnutia.

Po stretnutí mal domáci kouč dôvod na radosť. "Dievčatá sa na zápas pripravili veľmi zodpovedne, veď prišli aj tie ktoré mali zdravotné problémy a zabojovali za celý kolektív. Svoju snahu premenili hlavne na góly. Až na malé chybičky to bol dobrý zápas. Som rád, že dievčatá pomohli Martine dosiahnuť svoj tretí shot out," komentoval stretnutie kormidelník Popradu.

HK TATRAVAGÓNKA ŠKP Poprad - HC VTJ Topoľčany 10:0

(2:0,4:0,4:0)

Góly: Čilíková 2, Gápová 2, Danková 2, Sabolová, Bednárová, Drenčényová, Vaľková.

Vylúčenia:4:2, presilovky:0:0, oslabenia:1:0

Pred 80 divákmi rozhodovali Zemiaková Lajčiak, Ma. Markovič.

Domov»Sportnet na východe»Ženský hokej: Frantovej tretí shot out v sezóne