Korzár logo Korzár
Sobota, 3. december, 2022 | Meniny má Oldrich

Mojsejovci: Súťažiaci budú spať v garáži

Miliónoví Mojsejovci. Pred dvoma rokmi ich na Slovensku nikto nepoznal. Dnes štartujú vlastnú reality show v komerčnej televízii. Slováci už vďaka

mohutnej medializácii vedia o tejto manželskej dvojici takmer všetko, veď už dva roky žijú svoj život na stránkach novín, časopisov, vystúpili hádam v každej televíznej relácii. Vyzerá to tak, že publicitu chorobne zbožňujú a prezradia všetko. Aj to, čo je pre mnohých absolútne tabu. Je to tak? Aj o tom hovorili v rozhovore pre KORZÁR.

V novinách, časopisoch, televíziach ste postupne odhalili vaše súkromie, novinárov ste pustili do domu, do šatníka, prezradili ste, čo vás to všetko stálo. Vyzerá to tak, že ste sa o mediálny rozruch okolo seba všemožne snažili, aby ste sa stali slávnymi. Ste teraz spokojní?

Braňo: "Nebolo to naším cieľom, ale stalo sa. Dokiaľ sme sa objavovali len v tlačených médiach, novinári mali v rukách moc zhovädiť nás, napísať veľakrát len to, čo sa im hodilo. Aby sme vyzerali ako nejakí nadutí debili. Ja som bol vykreslený ako gigolo, ktorý sa kvôli peniazom vrhol do vzťahu so staršou podnikateľkou. Nie je to pravda. Pohľad na nás sa však zmenil po učinkovaní vo Vilomeninách, verejná mienka sa podľa nás zmenila v náš prospech. Ľudia pochopili, že sme normálni ľudia, ohromilo ich, že sme pustili bezdomovcov do domu, čo by bežný Slovák nikdy neurobil."

Nora: "Média zo mňa urobili boháčku len preto, že som otvorená a hovorím pravdu. Nikdy som netajila, že som zaťažená na oblečenie, topánky a kožuchy a som ochotná za ne vyvaliť desaťtisíce korún. Rada sa obliekam draho a výstredne. Za môj šatník by sa iste dal postaviť rodinný dom. Nikdy som však nebola v kasíne, nerozhajdákala som peniaze po baroch, doprajem si iba dovolenky. Na všetko som si zarobila vlastnou prácou, podnikám už 14 rokov a bolo by hanbou, keby som nemala rodinný dom zariadený tak, ako som chcela. Draho a luxusne."

Ale veď vy ste mohli poslať všetkých novinárov preč, neprezradiť nič a mať pokoj, nie?

Mojsejovci: "Keby sme sa nevyjadrovali, vznikali by ďalšie dohady a klamstvá."

Nie je to skôr o tom, že máte chorobnú túžbu prezentovať sa v médiach?

Nora: "To je blud. Nikdy v živote som nezavolala do nejakej redakcie, že chcem byť v novinách alebo časopise. Je to naopak, média nás otravujú, lebo časopis s nami na titulke sa dobre predáva. A väčšina chce pikošku typu - koľko stál môj najnovší kožuch, čižmy od Baldininiho a tak. Ľudí totiž práve to najviac zaujíma - taký je trend. A keďže nemám, čo skrývať, zverejnila som, že moja gaučovka stála 800-tisíc, že najdrahší kožuch z norky stál 270-tisíc, že bežne dám za čižmy 30-tisíc, lebo sa mi páčia, že štyrikrát do roka idem do Viedne a miniem 500-tisíc na nové kolekcie od módnych návrhov, najradšej od Cavalliho. Okrem jedného domu a apartmánu v Tatrách mám tri Mercedesy na lízing. A všetko, čo mám, viem preukázať."

Nemôžete však poprieť, že sa vám v médiách páči, že vás to baví?

Nora: "Niekedy nás to naozaj veľmi dobre zabáva. Niekedy je však toho priveľa."

Braňo: "Sme už súčasťou mediálnej riavy, ktorá sa na nás valí zo všetkých strán. Už sa bojím otvoriť aj vlastnú chladničku, že z nej vyskočíme. (smiech.) Teraz som napríklad v jednom časopise vyzeral ako po mozgovej porážke. Myslíte, že by som si takú fotku zaplatil?"

Napriek tomu ste vymysleli reality šou, ktorá vyvolá ešte väčšiu medializáciu a tým, že súťažiaci budú u vás bývať pod kontrolou kamier úplne stratíte súkromie. Prečo?

Braňo: "Dennodenne nám chodia listy, aby sme pomohli a dali niekomu peniaze. Ľudia nám píšu neuveriteľné príbehy. Tak sme si povedali, že dáme dva milióny korún tomu, kto si to najviac zaslúži a prihlási sa o ne verejne a bude ochotný aj zabojovať. Potom už budeme mať svätý pokoj."

Nora: "Nech ľudia potom žiadajú o pomoc víťaza našej šou. Veď bude milionárom."

Stojí vám to za to, aby vám po dome chodili cudzí ľudia?

Braňo: "K nám sa nasťahuje až posledných 12 finalistov. Nemyslite si, že budú spať vo Versace posteli. Pripravíme im prične v garáži. Viac prezradiť nemôžem, ale uisťujem vás, že to bude šou, že rozhryziete televízor."

A to vám stojí za dva milióny?

Braňo: "Stojí. Nepravdivé informácie o nás budeme môcť dať na pravú mieru."

Hovorí sa však, že na tej šou napokon aj zarobíte?

Nora: "Dávame do toho dva milióny. To je všetko, čo k tomu povieme."

Tešíte sa, že budete môcť dvakrát týždenne ukázať vždy novú a novú kolekciu zo šatníka celému národu?

Nora: "Samozrejme, že sa teším. Vždy som hovorila, že oblečenie a prezliekanie je moje. Už od detstva."

Nenudili by ste sa bez médii na smrť?

Nora: "Nie, ale radi ideme na plný plyn. Znovu nás to obohatí. A som rada, že národ uvidí, čo je Slovák schopný urobiť pre peniaze a pre to, aby na ne nemusel pracovať."

Čo robíte, keď práve neúčinkujete v televízii alebo nedávate rozhovor do novín?

Nora: "Do tretej som vo firme a pracujem. Potom idem na nákup, natankujem benzín a včera som napríklad prala závesy zo spálne, lebo som to pred Vianocami nestihla."

Braňo: "Najradšej však pijeme čaj, sedíme a kecáme. O všetkom možnom, o televíznom programe, o ľuďoch v časopise, o tom, čo si kúpime a tak."

Cítite sa ako zbohatlíci?

Nora: "Zbohatlíci sú u mňa privatizéri, čo zbohatli bez toho, aby pohli čo len prstom. Ja 14 rokov makám a nikdy som nič neprivatizovala."

Kandidovali ste na 82. mieste za HZDS do slovenského parlamentu. Nepomohla vám k bohatstvu politika?

Nora: "Kandidovala som v posledných voľbách a naposledy. Politika je bahno a nič pre mňa - to som hneď zistila. Hovorím všetko priamo a politici musia stále klamať. Nikdy som sa v HZDS extra neangažovala, nijako mi nepomohlo v mojom podnikaní. Veľká politika ma už neláka, možno ešte komunálna. Uvidíme, či nebudeme kandidovať v budúcich voľbách. Ľudia nás o to žiadajú v listoch. Možno by som si trúfla na primátorku. Ešte si to premyslíme."

Pomohol vám v biznise nebohý Rezeš?

Nora: "Nikdy som nič nerobila ani pre VSŽ, ani pre Rezeša a jeho firmy. Spoznala som ho v čase, keď bol úplne mimo nejakého koryta a žil vo Viedni."

Hovorí sa aj to, že prepierate špinavé peniaze košickej mafie?

Nora: "To sú blbosti. Kto je to košická mafia? Z novín som poznala zavraždeného Kolárika a Holuba, ale nikdy som sa s nimi osobne nestretla. Tvrdím to, čo prezident Klaus - že neexistujú špinavé peniaze. Keď príde klient, neskúmam to - zaujíma ma len, či zaplatí za služby, ktoré si objednal."

Ako bude vyzerať reality šou

V televízii pôjde dvakrát do týždňa. Najskôr sa uskutočnia kastingy, ktoré budú mimo Košíc. Z prihlásených uchádzačov sa na nich vyberie stovka súťažiacich. Vyberať ich budú Braňo a Nora Mojsejovci, ľudia z Markízy a psychológ. Prejdú tí, ktorí takzvanú porotu niečím výnimočným zaujmú. Mojsejovci: "A je jedno, či to bude bezdomovec alebo profesor." Dvanásti finalisti sa nasťahujú do domu Mojsejovcov. Budú tam spať v garáži, kde budú improvizované postele v podobe pričieň. Súťažiaci budú plniť netradičné úlohy a víťaz dostane nezdanené 2 milióny. Kastingy sa začnú 15. januára.

Ako vidia svoj profesionálny život

Nora: "Robím ekonomické a finančné poradenstvo, analýzy, daňové priznania a tak. Mám skončenú strednú ekonomickú školu na ulici J. Bačíka v Košiciach s čistými jednotkami. Prestúpila som tam zo stavebnej priemyslovky, kde by som bola určite prepadla z geometrie. Potom som si urobila certifikát prvého a druhého stupňa na ekonomické analýzy, ktoré ma oprávňujú robiť to, čo robím. Nikomu nič nedlhujem, platím dane aj odvody, zamestnanci majú načas výplaty."

Braňo: "Dušou som umelec, už ako dieťa som spieval v spevokole. Hral som hlavnú postavu vo filme Tajomstvo dračej steny, kde si ma zo 400 chlapcov vybral režisér Marcel Dekanovský. Vždy som sa chcel prezentovať pred publikom, fascinuje ma proces tvorby. Spievam, lebo ma to napĺňa - aj napriek tomu, že mnohí hovoria, že spievať neviem. Skončil som Strednú hotelovú školu v Kežmarku. Robil som kuchára, prevádzkára, recepčného, podnikal som v realitách. Teraz spievam a pomáham Nore vo firme."

Vzťahy s rodičmi

Rodičia Nory Mojsejovej Plus 7 dní povedali, že sú zhrození spôsobom života a mediálnou prezentáciou ich dcéry. Braňa Mojseja podľa vlastných slov za zaťa nikdy neuznali. O matke Braňa Mojseja sa hovorí ako o ťažkej alkoholičke. Čo hovoria o svojich rodičoch deti?

Nora: "Moje vzťahy s rodičmi sú normálne. V lete sme boli všetci spolu na dovolenke v Turecku. Nenavštevujeme sa každý deň, ale to som nikdy nerobila, pretože nemám na to čas. Sú to starší ľudia na dôchodku, takže samozrejme môžu mať výhrady k môjmu životu, ale rešpektujú to. Rovnako ako rešpektujú Braňa, ktorý sa im na začiatku vôbec nepáčil. Ale to sa im nepáčil ani môj prvý muž, veď vtedy neboli ani na svadbe. Na tú s Mojsejom prišli. Z toho, že sme každú chvíľku v telke je mama nešťastná, ale ako vidím, aj jej sa zachcelo do médií, keď pustila do bytu novinárku. (smiech)

Braňo: Moji rodičia sú od mojich 12 rokov rozvedení. Otec má novú rodinu a do môjho života sa nestará. Vzťahy máme dobré, rešpektujeme jeden druhého. O mamu, ktorej osud je ťažší, sme sa postarali - kúpili sme jej chalúpku mimo Košíc. Žije tam s druhom podľa svojho gusta, ktorý sa nemusí niekomu páčiť, ale s tým ja už nič nenarobím. Som rád, že moja mama vymenila mestský spôsob života spojený aj s bezcieľnym popíjaním alkoholu a dala na moju radu, že alkohol je jed."

Najčítanejšie na Korzár

Inzercia - Tlačové správy

 1. Polovicu dovolenky zaplatíme od pondelka za Vás
 2. V Danteho pekle sa našlo miesto pre každého
 3. Gizka Oňová: Pre mnohých som ideálna babka a lichotí mi to
 4. Strážia ho divé opice. Gibraltár vás prenesie do Británie
 5. Deti potrebujú rodinu na optimálny vývoj
 6. Mikuláš prinesie plné vrece prekvapení aj v novej rodinnej telke
 7. Konečne moderná životná poisťovňa bez nepríjemných prekvapení
 8. Ako sa dostať k darčeku výhodnejšie? Skúste túto možnosť.
 1. Polovicu dovolenky zaplatíme od pondelka za Vás
 2. V Danteho pekle sa našlo miesto pre každého
 3. V dôsledku nadmerného užívania alkoholu umiera čoraz viac ľudí
 4. Ikonický projekt Metropolis vyhral CIJ Awards
 5. Gizka Oňová: Pre mnohých som ideálna babka a lichotí mi to
 6. Strážia ho divé opice. Gibraltár vás prenesie do Británie
 7. dm a jej zákazníci podporili inštaláciu fotovoltických panelov
 8. Zimná ríša divov Maďarska
 1. Po pohlavnom styku by sa ženy mali čo najskôr vymočiť. Muži nie 11 236
 2. Polovicu dovolenky zaplatíme od pondelka za Vás 6 253
 3. Strážia ho divé opice. Gibraltár vás prenesie do Británie 5 100
 4. Niektorí ľudia nemajú pracovné návyky. Ako dlho trvá zmeniť to? 2 941
 5. Hotely, strava, pláže, služby. Aká je dovolenka v Punta Cana? 2 771
 6. Zarábame milióny, no jachtu na Malorke nemám 2 456
 7. Gizka Oňová: Pre mnohých som ideálna babka a lichotí mi to 2 396
 8. TESCO pokračuje v raste.Otvorilo predajňu v Kysuckom Novom Meste 1 754

Blogy SME

 1. Věra Tepličková: Ako som cestovala vlakom
 2. Ľuboš Vodička: Slovenské hrady: Biely Kameň
 3. Ľubomír Maretta: Melódia
 4. Post Bellum SK: Poprava sa konala 3. decembra 1952 v ranných hodinách
 5. Tomáš Vodvářka: Výročí soudružských poprav
 6. Anton Kovalčík: Ukrajina vs. Rusko, 1 - Hladomor.
 7. Matej Farkas: Lungo a citronáda
 8. Petronela Čellárová: Ako sa mám?
 1. Grácz Ján: Po 62 odberoch končím s dobrovoľným darovaním krvi. Všeobecná zdravotná odmieta otcovi preplatiť liečbu. 244 523
 2. Juraj Karpiš: Ako investovať a sporiť, keď spľasla matka všetkých bublín a hrozí recesia 9 266
 3. Jiří Ščobák: Put*n neumí číst historii: Vybudoval ukrajinský národ, nakopl civilizovaný svět 5 864
 4. Jana Melišová: V závoji hmly 5 502
 5. Michael Achberger: 7 tajných tipov na chudnutie: malé zmeny, veľké výsledky 4 316
 6. Mária Križanová: Matematika a matikári. 3 622
 7. Ján Valchár: Prvý decembrový blog alebo láska je láska 2 284
 8. Post Bellum SK: Bez nohavíc, s krvavými stehnami i nosom musel šliapať po ulici k mame 2 228
 1. Jiří Ščobák: Put*n neumí číst historii: Vybudoval ukrajinský národ, nakopl civilizovaný svět
 2. Jiří Ščobák: Je 6 000 mrtvých v Kataru moc?
 3. Monika Nagyova: Staré dievky z Luníka IX
 4. Juraj Karpiš: Ako investovať a sporiť, keď spľasla matka všetkých bublín a hrozí recesia
 5. Jiří Ščobák: Nechci se otužovat, ale v praxi to trochu dělám
 6. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 51. - Antarktída - Prvá Byrdova antarktická expedícia (1928 - 1930) - 3/3, Prelet nad južným pólom
 7. Jiří Ščobák: Chcete výborný seriál s nestandardním příběhem? Chcete krásnou herečku a herce, kteří umí hrát? Teplo lidské duše? Strašidelný zámek a psychiatrii?
 8. Jiří Ščobák: Porazíme infláciu? Ako vznikla, kto za ňu môže a ako ju riešiť?
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Blogy SME

 1. Věra Tepličková: Ako som cestovala vlakom
 2. Ľuboš Vodička: Slovenské hrady: Biely Kameň
 3. Ľubomír Maretta: Melódia
 4. Post Bellum SK: Poprava sa konala 3. decembra 1952 v ranných hodinách
 5. Tomáš Vodvářka: Výročí soudružských poprav
 6. Anton Kovalčík: Ukrajina vs. Rusko, 1 - Hladomor.
 7. Matej Farkas: Lungo a citronáda
 8. Petronela Čellárová: Ako sa mám?
 1. Grácz Ján: Po 62 odberoch končím s dobrovoľným darovaním krvi. Všeobecná zdravotná odmieta otcovi preplatiť liečbu. 244 523
 2. Juraj Karpiš: Ako investovať a sporiť, keď spľasla matka všetkých bublín a hrozí recesia 9 266
 3. Jiří Ščobák: Put*n neumí číst historii: Vybudoval ukrajinský národ, nakopl civilizovaný svět 5 864
 4. Jana Melišová: V závoji hmly 5 502
 5. Michael Achberger: 7 tajných tipov na chudnutie: malé zmeny, veľké výsledky 4 316
 6. Mária Križanová: Matematika a matikári. 3 622
 7. Ján Valchár: Prvý decembrový blog alebo láska je láska 2 284
 8. Post Bellum SK: Bez nohavíc, s krvavými stehnami i nosom musel šliapať po ulici k mame 2 228
 1. Jiří Ščobák: Put*n neumí číst historii: Vybudoval ukrajinský národ, nakopl civilizovaný svět
 2. Jiří Ščobák: Je 6 000 mrtvých v Kataru moc?
 3. Monika Nagyova: Staré dievky z Luníka IX
 4. Juraj Karpiš: Ako investovať a sporiť, keď spľasla matka všetkých bublín a hrozí recesia
 5. Jiří Ščobák: Nechci se otužovat, ale v praxi to trochu dělám
 6. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 51. - Antarktída - Prvá Byrdova antarktická expedícia (1928 - 1930) - 3/3, Prelet nad južným pólom
 7. Jiří Ščobák: Chcete výborný seriál s nestandardním příběhem? Chcete krásnou herečku a herce, kteří umí hrát? Teplo lidské duše? Strašidelný zámek a psychiatrii?
 8. Jiří Ščobák: Porazíme infláciu? Ako vznikla, kto za ňu môže a ako ju riešiť?

Už ste čítali?

SME.sk Minúta Najčítanejšie
SkryťZatvoriť reklamu