údajného úniku utajovaných informácií na tlačovej besede ministerstva vnútra v roku 2003.
Podľa Palka nemohlo dôjsť k žiadnemu úniku utajovaných skutočností, keďže sa čerpalo z neutajovaných dokumentov. Informácie poskytol Ažaltovičovi sám šéf rezortu vnútra počas aféry okolo nelegálneho odpočúvania redaktora denníka Sme a predsedu ANO Pavla Ruska. "Z mediálneho hľadiska ide o ďalší atak TV Markíza proti mne po tom, čo im intriga spred dvoch rokov nevyšla," vysvetlil Palko.
Televízia Markíza v pondelkovej hlavnej relácii priniesla informácie, že Ažaltovič zverejnil podľa prokuratúry na tlačovej besede ku kauze nelegálneho odpočúvania v roku 2003 tajné informácie. Hovorkyňa Generálnej prokuratúry Svetlana Husárová pre TV Markíza uviedla, že došlo k porušeniu zákona a vyšetrovanie speje k obvineniu konkrétneho páchateľa.
Ešte v decembri TASR a ďalšie médiá priniesli informácie, že polícia na základe trestného oznámenia bývalého pracovníka MV SR Jána Bazovského začala v júli 2004 trestné stíhanie vo veci ohrozenia dôvernej skutočnosti a vyhradenej skutočnosti. Doposiaľ bolo vypočutých viacero svedkov, získali sa vyjadrenia z Národného bezpečnostného úradu a aj posudok z kriminalisticko-expertízneho ústavu. Kauza je v súčasnosti tesne pred rozhodnutím o veci. Prípad sa môže skončiť buď zastavením trestného stíhania, alebo obvinením konkrétnych osôb.
Bazovský v oznámení vyslovil podozrenie, že počas tlačovej konferencie Ažaltoviča o fungovaní odpočúvacieho zariadenia rezortu vnútra boli vyzradené tajné informácie. Ažaltovič v tom čase reagoval na vyjadrenia Slovenskej informačnej služby v kauze nelegálneho odpočúvania šéfa ANO a vtedajšieho podpredsedu parlamentu Pavla Ruska a novinára z denníka SME. Ažaltovič informoval, že po legálne odpočutom rozhovore sa na zariadení MV SR objavilo po pauze ďalších päť hovorov, ktorým chýbali sprievodné znaky - teda chýbalo číslo zadávateľa, ako aj čas a číslo odpočúvaného. Medzi nimi sa nachádzal aj Ruskov rozhovor.
Napätá situácia medzi MV SR a tajnou službou sa skončila odchodom vtedajšieho riaditeľa SIS Vladimíra Mitra do civilu a obvinením troch príslušníkov tajnej služby, ktorí o poruche odpočúvacieho systému údajne vedeli, ale nepodnikli žiadne opatrenia na odstránenie chyby.
Najdôležitejšie správy z východu Slovenska čítajte na Korzar.sme.sk.