Korzár logo Korzár
Piatok, 20. máj, 2022 | Meniny má Bernard

Česká speváčka, herečka a moderátorka Kateřina Brožová túži po druhom dieťati a najlepšie sa cíti v teplákoch

"Našťastie mi okrem krásy nechýba ani mozog v hlave"Krásna žena, ktorá celkom iste púta pozornosť, kdekoľvek sa ukáže. Nebolo tomu inak ani v

"Našťastie mi okrem krásy nechýba ani mozog v hlave"

Krásna žena, ktorá celkom iste púta pozornosť, kdekoľvek sa ukáže. Nebolo tomu inak ani v Košiciach, keď toto mesto navštívila po prvý krát v živote, aby uplynulý víkend odmoderovala spolu s hercom Petrom Raševom Reprezentačný ples mesta Košice. V každom moderátorskom vstupe zažiarila v iných šatách, no podľa vlastných slov sa najlepšie cíti nenalíčená a v teplákoch. Česká herečka, speváčka a moderátorka Kateřina Brožová.

"Je mi veľmi ľúto, že som v Košiciach prvý krát v živote a nemám čas si toto mesto obzrieť. Uvidím z neho len letisko a hotel... Ľudia v tomto meste sú však veľmi priateľskí a srdeční a ja sa teším, pretože v máji by som sa sem mala vrátiť," prezradila nám K. Brožová, keď si medzi dvoma moderátorskými vstupmi našla čas na rozhovor.

Začiatkom jari by mala do nášho mesta zavítať na koncert hviezd, na ktorom sa pri príležitosti 60. výročia ukončenia vojny a prvého výročia nášho vstupu do EÚ predstaví aj Karel Gott, Lucka Bílá či Štefan Margita.

Nechodí na večierky

"Som rada, ak sa mi darí zvládnuť svoje pracovné povinnosti tak, aby sa ľudia dobre bavili a myslím, že tu sa mi to podarilo. Aj ja sa tu cítim veľmi príjemne. Napriek tomu však musím povedať, že určite by som najradšej bola pri svoje dcérke. Tá mi totiž chýba už vtedy, keď vytiahnem päty z domu. Na plese som ako hosť nebola od môjho maturitného plesu... Nechodievam ani do pražských klubov alebo na večierky. Jedine vtedy, ak ich moderujem. Všetok svoj voľný čas sa snažím tráviť s dcérkou."

Trojročná Kačena je pre K. Brožovú najdôležitejšia na svete... "Spláca mi to už len tým, že je a tým, aká je úžasná. Na svoj vek je veľmi vyspelá, dosť múdra a veľmi vnímavá. Hovorí sa, že matky, ktoré majú deti v neskoršom veku, prenášajú na ne svoju rozvahu. Navyše Kačenka sa narodila veľmi veľká - mala 4 kilá a 53 centimetrov. Dnes vyzerá na štyri roky. Je veľmi muzikálna, rada tancuje a keď sa učím nejaký nový text piesne, tak ho často vie skôr ako ja. Na druhej strane však občas hnevá a je ´paličatá´. To má asi po mne."

K. Brožová sa naučila, ako si so svojou občas neposlušnou dcérou poradiť. Snaží sa jej dohovoriť, no ak Kačenka začne hnevať práve vo chvíli, keď sa jej mamina ponáhľa na predstavenie do divadla, nie vždy sa dá realizovať ideálny systém výchovy... "Máme však medzi sebou krásny vzťah. Vždy keď idem do práce, pritúli sa na chvíľu ku mne a ja ´roztajem´. Keď som sa rozhodla pre rozvod s mojim manželom, tiež som ako mnohé ostatné mamičky riešila dilemu, či by nebolo dobré, ostať spolu kvôli dieťaťu. Keď sa totiž Kačenka narodila, mala som silácke reči o tom, že dieťa je prvoradé a práve kvôli nemu si neviem predstaviť rozchod s partnerom. Lenže človek mieni a život mení..."

Rozvod so Zdenkom Tomanom bol pre obe Kateřiny bolestivá záležitosť. "Myslím, že dieťa aj tak vycíti, ak existuje v rodine, kde niečo nefunguje a ľudia sú v nej nespokojní a skôr či neskôr by u mňa k rozvodu určite bolo došlo. Nemôžem nikomu radiť, no v určitých situáciách je asi naozaj lepšie, ak sa rodičia rozhodnú ísť každý svojou cestou, no pripraviť pre spoločné dieťa situáciu, v ktorej bude rozvod čo najlepšie znášať. Nehovorím, že je to jednoduché, ale dá sa to."

Nepríjemný rozvod, ktorý bol šťavnatým sústom aj pre český bulvár, má už K. Brožová za sebou. Sústreďuje sa viac na to, aby si čas strávený s dcérou obe čo najlepšie vychutnali. "Pred Vianocami sme boli na muzikál Mrázik na ľade a na šou Dády Patrasovej, čo sa Kačenke veľmi páčilo. Zbožňuje spločnosť a je rada medzi deťmi, takže uvažujem, že už ju - aj keď trochu predčasne - dám do škôlky. Ona totiž potrebuje okolo seba ľudí. A rada robí dospelácke veci. Pred sviatkami mi pomáhala variť a zdobiť stromček, spolu sme si budovali akvárium..."

Choď a pekne hraj!

Kačenka si zatiaľ naplno neuvedomuje to, že jej mamina je slávna. No spoznáva ju v televízii, bola sa na ňu pozrieť v divadle, s istotou používa slová ako natáčanie, spievanie, hranie v divadle či filmovanie. "Ak sa jej občas nepáči, keď musím ísť večer do práce na predstavenie, tak jej vysvetlím, že takto musím zarábať peniažky, aby bolo na darčeky... Toto na ňu zaručene platí. Ona mi potom povie - choď a pekne hraj!"

Keď však svoju mamu uvidela hrať v seriáli

´Pojišťovna štěstí´, kde K. Brožová hrá matku 16-ročnej dievčiny, rozplakala sa. "Pritúlila sa ku mne a začala roniť slzičky. Nechápala totiž, ako je možné, že jej mamka je zrazu mamkou niekoho úplne iného. Že mám cudzieho partnera, inú rodinu... Vysvetľovala som jej, že je to iba akože, že je to taká hra. Pochopila to a dnes sa rada na seriál pozerá a všeličo sa ma vypytuje."

Kačenka je rovnako plavovlasá a modrooká ako jej mamka. "Mne sa moja mama priznala, že keď ma čakala, tajne si priala, aby som bola múdra a šikovná, ale aj krásna. Ja som si priala to isté... Uvidím, či pôjde v mojich šľapajách. Ak sa tak rozhodne, určite jej v tom nebudem brániť."

Skúšala šťastie aj v Hollywoode

Aj K. Brožová vyrastala v umeleckej rodine, jej mama bola balerínou, otec učil na DAMU, ktorú nakoniec vyštudovala aj jeho dcéra. Už na škole dostala angažmán v Divadle na Vinohradech. Dnes natáča telvízne seriály a programy, natočila aj niekoľko filmov - najmä zahraničnej produkcie, účinkuje v činohre ale i v populárnych muzikáloch, spieva - vydala dva albumy, moderuje, často dabuje... Venuje sa práci, ktorú miluje a podarilo sa jej vystavať si pozíciu, ktorá jej umožňuje vyberať si z ponúk a zarábať zaujímavé peniaze... "Práca v šoubizinse je úžasná. Ak sa človeku darí, má dobré ponuky. K tomu všetkému určite treba riadnu dávku šťastia a ja som - zdá sa - bola zatiaľ vždy v správny čas na správnom mieste. Som spokojná. Robím toho dosť veľa, no mám dostatok energie na to, aby som to zvládala."

Snom K. Brožovej je však natáčať filmy. Nie všetky, ktoré vznikajú v Čechách, sú podľa jej gusta a nie do všetkých sa ona typovo hodí... "Rada by som natáčala filmy o súčasnosti, také, ktoré by odrážali reálny život a vzťahy. Nechcem sa vracať do obdobia druhej svetovej vojny a do komunizmu. Na druhej strane ma láka robiť veľké historické filmy. Na tie však u nás nie sú podmienky." Práve preto K. Brožová prijala niekoľko ponúk účinkovať vo filmoch zahraničnej produkcie. Určite si pamätáte taliansku rozprávku Jaskyňa zlatej ruže. Karolínu - krásnu sestru nebojácnej priceznej Fantaghiro - si zahrala práve K. Brožová.

"Pred desiatimi rokmi som skúšala šťastie aj v Hollywoode. Šla som tam vlastne na vlastnú päsť, iba s jedným kontaktom... Los Angeles bolo plné čašníkov, mechanikov a upratovačiek, ktoré po nociach obchádzali večierky a snažili sa získať nejaké kontakty. V niekoľkých agentúrach mi povedali, že ak by som ostala, bola by tam istá šanca..."

V tom čase sa však K. Brožovej naskytla istá pozícia v Divadle vo Vinohradoch. "Som človek, ktorý k veciam pristupuje veľmi seriózne a záleží mi na tom, čo robím. Nechcela som zahodiť začínajúcu pozíciu u nás a ísť niekam, kde sú takých ako ja stovky... Dnes by som kvôli dcére takúto neistotu neriskovala. Dúfam však, že sa po našom vstupe do Európskej únie zlepší komunikácia medzi agentúrami a dostanem možno viac hereckých príležitosti v rámci štátov v Európe."

Zlomila si nos a krčné stavce

Určite sa však K. Brožová nemôže sťažovať na nedostatok pracovných príležitostí v rámci Čiech. Medzi divákmi je obľúbená a tvorcami muzikálov, seriálov či hier často obsadzovaná. "Mrzí ma však fakt, že sa stále stretávam s názorom, že na niektoré úlohy som príliš atraktívna. Samozrejme, že sa nechcem rúhať a som rada, že som obdarená príjemným zovňajškom. Našťastie mi okrem krásy nechýba ani mozog v hlave a viem ho používať. Je však podľa mňa absurdné, ak si niekto myslí, že by som nedokázala zahrať dedinskú ženu, ktorá chová kravy. Nie je to predsa o tom, ako vyzerám, ale o hereckom prevedení. Ak by som vyšla na javisko nenalíčená a oblečená ako dedinská žena, určite by to šlo." Napriek tomu jej boli najčastejšie ponúkané úlohy krásnych princezien, či v poslednej dobe - rovnako ako v obľúbenom seriáli Život na zámku - úlohy zvodných krások, ktorým žiadny muž neodolá.

Svojím príjemným vhľadom pútala obdivné pohľady aj počas košického plesu, navyše sa v každom vstupe ukázala vždy v iných krásny šatách. "Je to súčasťou mojej práce, no verte mi - najlepšie sa cítim v teplákoch. Nenosím tie smiešne šušťáky, no keď prídem domov, prezlečiem sa do domáceho a odlíčim. To je pre mňa najprirodzenejšia poloha."

Pred istým časom by ste rovnako často mohli K. Brožovú stretnúť i v jazdeckých nohaviciach. "Istú dobu boli kone mojim svetom. Nič iné pre mňa neexistovalo. Po istej dobe som si však uvedomila, že som stokrát spadla a že sa v mojej práci živím aj telom a akýkoľvek úraz by mi znemožnil byť na javisku. Naplno som si to uvedomila, keď som pred dvoma rokmi mala škaredú autonehodu - zlomený nos a krčné stavce. Zľakla som sa. Verím totiž, že človek má všetko napísané v knihe osudu, no netreba šťastie pokúšať. Na koni som už dlhé roky nesedela..."

Relaxuje na rybách

Aj napriek tomu, že K. Brožová verí v osud, snaží sa svoj vlastný život držať pevne v rukách. "Do značnej miery je náš život už kdesi napísaný, no sme mysliace bytosti a mali by sme sa snažiť ´ukočírovať´ si ho aj sami... Mne sa to celkom iste darí na profesnom poli. Hrám v muzikáloch Bedári, Galileo, Miss Saigon a v činohre. A asi som sa definitívne zbláznila, lebo namiesto toho, aby som oddychovala, som prijala rolu v novom muzikálovom projekte - Dr. Jackyll a Mr. Hyde. Okrem toho natáčam pokračovanie seriálu Pojišťovna štěstí."

Voľného času teda K. Brožová veľa nemá a ak si ho predsa len nájde, trávi s ho s dcérou. "Počas posledného leta Kačenke učarovalo rybárčenie. Vďaka môjmu otcovi, ktorý ma k tomu viedol, to bola vždy moja veľká záľuba a som rada, že sa to zapáčilo aj dcére. Nie sme však lovkyne, ktorým ide o to priniesť domov čo najviac rýb a čo najväčší úlovok. Spolu sa najviac tešíme, keď chytenú rybku púšťame späť do vody. Viac ako úlovok si vychutnávame to, že sme spolu v prírode, ďaleko od hluku."

Čo by si však K. Brožová priala, ak by sa na jej háčik raz ulakomila zlatá rybka? "Zdravie. Bez neho nič nefunguje. Moja mamka mala mozgovú mŕtvicu a pre mňa to bol hrozný šok. Vždy som žila presvedčení, že mojej mamke sa nikdy nič zlé nestane. Teraz býva u mňa, zotavuje sa a ide jej to. Vyzerá znovu skvelo. Rovnako by som si priala vnútorný pokoj, lebo som si povedala, že sa za nič na svete nenechám vytočiť. A mojim tretím prianím by bolo ďalšie dieťatko. Uvidím však, ako to bude v partnerskom živote..." dodala.

Dátum narodenia: 9. február 1968

Znamenie: Vodnár

Miesto narodenia: Praha

Ukončené vzdelanie: DAMU

Rodinný stav: rozvedená, dcéra Katarína

Relax: jazda na koni, rybárčenie

Televízna tvorba:

Švédská mísa

Dekameron

Rukama nevinnosti

Šplhající profesor

Princezna Duše

Úpis

Vzpomínka na Hamleta (Hříčky o královnách)

Život na zámku (seriál)

Znásilnění...

Pojišťovna štěstí (seriál)

Filmografia:

Stav ztroskotání (čes.)

Fantaghiro - Jaskyňa Zlatej ruže (tal.)

Aféra Dreyfus (fr.)

Kaspar Hauser (nem.)

Cracker Jack II. (kan - am.)

Mesto strachu (kan. - am.)

Ariana´s Quest (kan. - am.)

Muzikály:

Niekto to rád horúce

Sny z Nového Yorku

Anjel s diablom v tele

Galileo

Bedári

Noc na Karlštejne

Miss Saigon

Diskografia:

Zpívám si

Obyčejný příběh

Ráda se svlíkám

Dáša KIRAĽVARGOVÁ

Najčítanejšie na Korzár

Inzercia - Tlačové správy

 1. Vydavateľstvo Petit Press so štyrmi Novinárskymi cenami
 2. Stovky hodín výcviku. Stať sa gondolierom je zaslúžená prestíž
 3. Contact Center Hub a Ncontactcenter od NFON
 4. Volkswagen ID.5 prináša nový softvér aj pre staršie modely
 5. Do čoho sa oplatí investovať, aby ste ušetrili na energiách?
 6. Šprintérsky duel IONIQ 5 vs i30 N Performance má víťaza
 7. MS v hokeji: TV Tipsport + špeciálna kurzová ponuka!
 8. Obnovené lety do Marsa Alam. Po dvoch rokoch opäť víta turistov
 1. Prečo potrebujeme udržateľné riešenia v oblasti mobility?
 2. Gestačný diabetes mellitus
 3. Vydavateľstvo Petit Press so štyrmi Novinárskymi cenami
 4. Stovky hodín výcviku. Stať sa gondolierom je zaslúžená prestíž
 5. Do finále McDonald´s Cupu sa prebojovalo mužstvo z Víťaza
 6. Garmin vyrobil cykloradar Varia RCT715 s bezpečnostnou kamerou
 7. Obľúbená pracovná agentúra Work Service nezmizla
 8. Župné mestečko ovládne krajské mesto aj celý Abov. Už zajtra
 1. Obnovené lety do Marsa Alam. Po dvoch rokoch opäť víta turistov 7 069
 2. Do čoho sa oplatí investovať, aby ste ušetrili na energiách? 6 295
 3. Odišlo už štvrť milióna mladých ľudí. Má Slovensko budúcnosť? 5 243
 4. Stovky hodín výcviku. Stať sa gondolierom je zaslúžená prestíž 2 306
 5. Vydavateľstvo Petit Press so štyrmi Novinárskymi cenami 1 592
 6. Príliš veľa vitamínov škodí zdraviu, majte ich pod kontrolou 1 410
 7. Šprintérsky duel IONIQ 5 vs i30 N Performance má víťaza 1 143
 8. 5 najčastejších chýb pri zateplení fasády: zabráňte im 1 054

Blogy SME

 1. Anna Zemanová: Ruské tanky narazili
 2. Otilia Horrocks: "Urbex" na vstupe do Košíc
 3. Slovenské národné stredisko pre ľudské práva: Kam až zájdu návrhy na obmedzovanie prístupu k interrupciám?
 4. Roman Kebísek: Transport sestier Franklových z bratislavskej Patrónky do Osvienčimu r. 1942
 5. Ivan Beňovič: Význam osobného súkromia pre človeka a spoločnosť
 6. Marta Karchňáková: O tom, čo si odnášam
 7. Marta Karchňáková: About what I’m taking with me
 8. Denisa Tomíková: Radosť v krabičke
 1. Juraj Kumičák: Ako Rusi veľkú vojnu vyhrali... (časť I) 15 343
 2. Vladimír Benčík: Zvitky od Mŕtveho mora - boli napísané pred 2000 rokmi, predpovedajú apokalypsu? 11 098
 3. Jana Melišová: Pomalý pád na Wall Street sa zrejme ešte neskončil 9 744
 4. Juraj Kumičák: Ako Rusi veľkú vojnu vyhrali... (časť II) 4 879
 5. Ivan Beňovič: Sankcie voči oligarchom vojnu na Ukrajine nezastavia 4 099
 6. Jana Melišová: Skutočná cena za vojnu 3 964
 7. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 38. - Arktída - Amundsenova expedícia na lodi Maud (1918 - 1925) 3 143
 8. Ján Valchár: Odvaha plukovníka Chodarjonoka alebo ako to nie je o odvahe 2 868
 1. Jiří Ščobák: Víte, co je Gerasimova doktrína?
 2. Jiří Ščobák: Vydrží Rusko dlhú ekonomickú vojnu? Nevyčerpajú sa spojenci?
 3. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 38. - Arktída - Amundsenova expedícia na lodi Maud (1918 - 1925)
 4. Jiří Ščobák: Mohu zemřít, ale nebudu žít jako otrok
 5. Jiří Ščobák: Sú reformy Igora Matoviča (zvýšené prídavky na deti a daňové bonusy pre pracujúcich rodičov) dobrý nápad?
 6. Jiří Ščobák: Jaká je situace na linii dotyku? Pomůže Rusku mobilizace?
 7. Adam Valček: Pri čudnom zákroku na súde sa NAKA pokúšala zmocniť utajených dokumentov
 8. Jiří Ščobák: Sluha národa: Recenze 1. řady seriálu s Volodymyrom Zelenskym
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Blogy SME

 1. Anna Zemanová: Ruské tanky narazili
 2. Otilia Horrocks: "Urbex" na vstupe do Košíc
 3. Slovenské národné stredisko pre ľudské práva: Kam až zájdu návrhy na obmedzovanie prístupu k interrupciám?
 4. Roman Kebísek: Transport sestier Franklových z bratislavskej Patrónky do Osvienčimu r. 1942
 5. Ivan Beňovič: Význam osobného súkromia pre človeka a spoločnosť
 6. Marta Karchňáková: O tom, čo si odnášam
 7. Marta Karchňáková: About what I’m taking with me
 8. Denisa Tomíková: Radosť v krabičke
 1. Juraj Kumičák: Ako Rusi veľkú vojnu vyhrali... (časť I) 15 343
 2. Vladimír Benčík: Zvitky od Mŕtveho mora - boli napísané pred 2000 rokmi, predpovedajú apokalypsu? 11 098
 3. Jana Melišová: Pomalý pád na Wall Street sa zrejme ešte neskončil 9 744
 4. Juraj Kumičák: Ako Rusi veľkú vojnu vyhrali... (časť II) 4 879
 5. Ivan Beňovič: Sankcie voči oligarchom vojnu na Ukrajine nezastavia 4 099
 6. Jana Melišová: Skutočná cena za vojnu 3 964
 7. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 38. - Arktída - Amundsenova expedícia na lodi Maud (1918 - 1925) 3 143
 8. Ján Valchár: Odvaha plukovníka Chodarjonoka alebo ako to nie je o odvahe 2 868
 1. Jiří Ščobák: Víte, co je Gerasimova doktrína?
 2. Jiří Ščobák: Vydrží Rusko dlhú ekonomickú vojnu? Nevyčerpajú sa spojenci?
 3. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 38. - Arktída - Amundsenova expedícia na lodi Maud (1918 - 1925)
 4. Jiří Ščobák: Mohu zemřít, ale nebudu žít jako otrok
 5. Jiří Ščobák: Sú reformy Igora Matoviča (zvýšené prídavky na deti a daňové bonusy pre pracujúcich rodičov) dobrý nápad?
 6. Jiří Ščobák: Jaká je situace na linii dotyku? Pomůže Rusku mobilizace?
 7. Adam Valček: Pri čudnom zákroku na súde sa NAKA pokúšala zmocniť utajených dokumentov
 8. Jiří Ščobák: Sluha národa: Recenze 1. řady seriálu s Volodymyrom Zelenskym

Už ste čítali?

SME.sk Minúta Najčítanejšie
SkryťZatvoriť reklamu