Korzár logo Korzár
Sobota, 28. máj, 2022 | Meniny má Viliam

Horoskop na týždeň od 14.1. do 20.1.2005.

Barani sa dostanú do sporov so svojím svedomím. Aj keď sú známi svojou čestnosťou, občas musia klamať a nie vždy im to padne ľahko. Nemajú radi

neúprimnosť a intrigy, neznášajú utajovanie a klebety, no vedia, že dnešný svet bez falošnoti nemôže existovať. Oni sami sa ale neradi zúčastňujú na takýchto zastieracích manévroch, preto budú tento týždeň trpieť. Skúste sa na vašu situáciu pozrieť z iného uhla, ak by ste to neboli vy, bol by to niekto iný a aj vy by ste mohli doplatiť na svoju zásadovosť. Podnikajúcim Baranom sa vďaka jednému známemu podarí vyhnúť sa ťažkostiam v novom obchode, dokážu aj získať zaujímavú zakázku, ale pozor na sľuby, ktoré dostanete. Ak nebudú zmluvne podchytené, nemôžete s nimi rátať. Zamilovaným Baranom nebude šťastie priať, so svojou láskou sa nestretnú v správny čas a nakoniec sa dostanú do zlého svetla.

Býk

Býci sa môžu pustiť do nových podujatí, majú na to, aby svoje ciele dosiahli. Iste, ich zdravie nie je najpevnejšie, ani pokiaľ ide o ich sebadôveru, nie je to ružové, no aj tak majú dostatok síl na to, aby svoje šťastie pevne chytili do rúk. Nesmú však váhať, ani premýšľať o tom, ako sa v ich živote všetko zamotáva. Vy sami by ste mali svoje váhanie skončiť skôr, ako si sami privodíte neúspech. Prečo by ste sa mali podceňovať? Veď len stačí dôkladné plánovanie, aby ste dosiahli váš cieľ. Aj v láske, aj v práci by ste nemali váhať, ak sa naskytne príležitosť, snažiť sa o jej privlastnenie. Mladším Býkom hviezdy ponúknu aj jednu cestu mimo domova, môžu sa pripraviť na prekvapenia, ktoré ich síce zaskočia, ale prinesú im len výhody. Starším Býkom by sa mohlo stať, že ich rodina sa postaví proti nim, ak nebudú ochotní sa zhovárať so svojimi blízkymi, ako s rovnocennými.

Blíženci

Snažíte sa vysvetľovať vaše zámery, všetko objasniť a uviesť na pravú mieru, no už je neskoro. Primnoho ľudí ste zmiatli a teraz ste sa dostali do nezávideniahodného postavenia. Neovládli ste svoju túžbu po utajovaní a teraz za to platíte vysokú cenu. Nemali by ste sa príliš snažiť napraviť to, nechajte, nech čas zahladí vaše omyly. Podnikajúci Blíženci by však mali byť korektnejší a dodržiavať termíny, nikto s nimi nebude jednať v rukavičkách, ak zavinia meškanie. Takisto aj v súkromí by ste mali byť opatrnejší a nesľubovať to, čo nemôžete splniť, ak vzbudíte vo svojich blízkych priveľké očakávania, neodpustia vám vaše klamstvo. Je teda jasné, že počas celého týždňa by ste mali byť otvorenejší, úprimnejší a uznať si svoj diel viny na nedorozumeniach, ktoré ste spôsobili.

Rak

Raci si môžu klásť podmienky a ich okolie ich musí akceptovať. Konečne ste sa dostali do pozície, keď budete mať posledné slovo. Vaše pracovné vzťahy sa upravili, na tom ale máte zásluhu len vy sami, keby ste neboli aktívni, ešte stále by ste boli na tom istom mieste. Mladším Rakom ponúknu postup, povýšenie síce prinesie novú zodpovednosť a dostanú sa aj k dôležitejším úlohám, no vyplatí sa im to. Nemali by ste váhať, ak si myslíte, že na to nemáte, nechajte si pochybnosti sami pre seba. K tomu, čo vás čaká, pristupujte odvážne, veď stačí krátky čas, aby ste našli spôsob, ako splniť očakávania vašich nadriadených. Podnikajúci Raci sa tiež môžu tešiť na postup vpred, rozšírenie ich obchodných plánov, no pozor na to, s kým sa dajú dokopy, vyhnúť by sa mali Strelcom, Váham a Vodnárom.

Lev

Levom tento týždeň prinesie trochu lepšie udalosti, ako v minulých dňoch. Nebojte sa, všetky vaše minulé problémy sa dostanú pod vašu kontrolu, nebude to s vami a vaším postavením také zlé, ako sa obávate už dlhší čas. Všetko nakoniec dobre dopadne, len musíte stále veriť v dobrý koniec a pracovať na tom, aby sa vám znovu podarilo dosiahnuť zlepšenie vašej pozície. Aj keď v mnohom máte o sebe vysokú mienku, tentokrát by ste sa mali na seba pozrieť tak, ako vás vidia iní a hlavne si priznať svoje zlé stránky. Uberte z vašej citlivosti a buďte menej úprimní voči tým, ktorí úprimnosť nevedia znášať, najmä tú vašu.

Panna

Premýšľate, ako by sa dal váš život riadiť výhodnejšie a najmä bezpečnejšie. Máte pravdu, ak si myslíte, že ste už dlho žili v napätí a v nebezpečnom tempe. Sami to môžete zmeniť, ak chcete, môžete byť radikálnejšie aj keď podnikáte, nemusíte predsa za každú cenu byť najlepší, stačí, ak budete neustále medzi prvými. Podnikajúce Panny sa nesmú vyhýbať dvom rozhovorom so svojimi známymi, ak chcú, aby ich práca nevyšla nazmar. Ak uprednostníte niečo iné, ako svoje pracovné povinnosti, potom musíte rátať s neúspechom a krachom vášho plánu. No ani vy by ste sa nemali nechať zvábiť k novým obchodom, práve naopak, zastavte sa, keď ukončíte jednania a doprajte si pauzu. Osamelým Pannám jedna zimná prechádzka môže zmeniť pustý život na vzrušujúci, len je nutné konať originálne.

Váhy

Váhy sa môžu tešiť na nové úspechy. Čakajú ich nielen v práci, no aj v súkromnom živote. Minulé dni ich presvedčili, že to s nimi nie je zlé, ale ani dobré - sú teraz v akomsi strednom pásme, no je pravda, že mnohí ich ešte potrebujú. S dobrou vierou vo vlastné sily sa Váham podarí tento týždeň uskutočniť všetky dôležité plány. Len sa držte pri zemi a nesnívajte, pretože sa vám podarí realizovať iba to, čo je vo vašej kompetencii, nanajvýš len tie aktivity sa ukončia dobre, ktoré si nevyžadujú dlhý čas. V láske sa ešte stále nečrtá nič nové, alebo úspešné, no pokiaľ ide o medziľudské vzťahy a vzťahy v rodine, tu môžete očakávať výrazné zlepšenie.

Škorpión

Škorpióni čakajú na podporu od svojich blízkych, ale keďže im nič podrobnejšie nepovedali, ich očakávania sa nesplnia. Nemali by ste byť sklamaní, stačí, ak budete jasne formulovať vaše požiadavky a dostanete rovnako jasnú odpoveď. Nemali by ste však čakať priveľa, vaša rodina je už unavená z vašich nárokov, za ktoré vy nič neposkytujete, akoby ste si neuvedomovali, že aj vaši blízki majú nejaké oprávnené požiadavky. Slobodní a osamelí Škorpióni by mali využiť pozvanie do spoločnosti, aj keď sa pod vplyvom Saturnu necítia najlepšie a už vôbec sa im nechce niekoho "baliť". Ale vaše odmietavé stanovisko sa rýchle zmení, ak sa spoznáte s osobou opačného pohlavia, ktorá vás očarí a podmaní si vaše srdce bez toho, aby sa príliš namáhala. Ženy by však nemali dať najavo svoje nadšenie otvorene, ale využiť svoj šarm a dohodnúť si stretnutie na inokedy, muži, naopak, by mali zaútočiť bez zábran.

Strelec

Strelci sa už dlhší čas nevedia zaoberať problémami iných. Je pravda, že sami majú tých svojich až nad hlavu, no aj tak boli v minulosti viac súcitní a chápavejší. Ich známi a priatelia majú pocit, že sa k nim obracajú chrbtom a odmietajú im poradiť, keď ide o vážne otázky. Strelci by mali zmeniť svoje správanie a vysvetliť svojim blízkym, ako zle sa cítia a ako im chýba sila a vôbec chuť do života. Možno by spoločnými silami vyriešili, to čo ich trápi, ak budú Strelci na všetko sami, nikdy sa im nepodarí niečo zmeniť k lepšiemu. Starším Strelcom niekto chystá pascu, ak si nedajú pozor, môžu ľahko prísť o svoje financie. Dokážte, že ste prezieraví a ak samostatne podnikáte, mali by ste byť odvážnejší a nenechať sa ponižovať závistlivými poznámkami.

Kozorožec

Kozorožci sa nemôžu sťažovať, ich život sa dostal do správnych koľají, všetko sa akosi samo od seba usporiadalo a aj keď nie sú úplne šťastní, je to s nimi oveľa lepšie, než v minulosti. Nemôžete však mať všetko, to viete, už ste prišli na to, že sa vám darí alebo v práci, alebo v súkromí, nedarí sa vám mať úspech v oboch sférach. Mladším Kozorožcom tento týždeň ponúkne príležitosť na usporiadanie domácich problémov, zaujmite stanovisko, ktoré vám umožní v niečom povoliť a v niečom nie, pamätajte ale na to, aby ste boli spravodliví a nežiadali niečo nesplniteľné. Vžite sa do situácie a myslenia vášho partnera, či partnerky a uznajte, že s vami osobne sa ťažko jedná. Nie je ľahké sa vám prispôsobiť, keďže vy máte radikálne životné názory a neviete odpúšťať chyby, či omyly, ale sami vyžaduje od svojho okolia ohľaduplnosť a pochopenie.

Vodnár

Vodnári sa necítia dobre, nielen v prostredí, kde žijú a pohybujú sa, ale aj vo vlastnej koži. Akoby na vás niečo liezlo, choroba, problémy, zlé správy - to všetko sa ku vám blíži od chrbta a vy to podvedome cítite. Je to pravda, ste teraz oslabení a všetko, čo ste doteraz vládali držať od seba, teraz na vás padá. Ale vďaka vašej húževnatosti dokážete každý problém eliminovať a koncom týždňa budete znovu s prehľadom riešiť každú vašu záležitosť. Výnimkou ale budú vaše city, vaše lásky a túžby, ktoré často skrývate aj sami pred sebou, sa vám nepodarí dostať do normálu. No nevadí, aspoň to, na čom vám najviac záleží - práca, bude v poriadku. Mladším sa môže podariť aj jeden výlet mimo obvyklé prostredie, spolu s novými ľuďmi nájdu aj vlastné nové uplatnenie.

Ryby

Ryby cítia okolo seba prázdno, nevedia nájsť spoločnú reč so svojimi milovanými a ani v práci sa nemôžu o nikoho oprieť. Vaše pocity osamelosti vás ale môžu motivovať k lepším výkonom, pracovným, kariérnym, finančným, ak budete ochotní viac pracovať, aj viac získate. Bolo by pre vás skutočne výhodnejšie, keby ste sa dokázali zamerať na to, čo vás živí a prestali sa trápiť pre to, čo nemôžete zmeniť, alebo čo závisí od niekoho druhého. Ste až príliš spoločensky založení, to vám prináša viac problémov, ako výhod, skúste sa zamyslieť nad tým, či by nebolo lepšie, keby ste zmenili okruh vašich známych. V láske a citoch sa bude dariť viac starším Rybám, ako mladším, oni budú vedieť správne odhadnúť situáciu a vybrať tú najvhodnejšiu stratégiu. Mladšie Ryby by si mali dať pozor na svoje zdravie, to by ich mohlo zradiť v najmenej vhodnej chvíli.

Najčítanejšie na Korzár

Inzercia - Tlačové správy

 1. Kali, Tina, Yael i Spievankovo vandrujú po slovenských vodách
 2. Top jedenásť pláží na Baleárskych ostrovoch: ktorú si vyberiete?
 3. Odliv mozgov pokračuje. Ako dostať mladých domov?
 4. Kúpele sú liečivý celok, Thermia jeho kráľovná!
 5. Leto v Rakúsku: Keď vás cisár pozve k stolu
 6. Bratislavský realitný trh oživí GALVANIA rezidencie
 7. Lenivá kuchárka: Zdravý obed či večeru uvaríte za pár drobných
 8. Slovenských tridsiatnikov láka zakladanie fondov
 1. Poškriabali vám auto, keď ste niekde parkovali?
 2. Ako si vyberať pohodlnú obuv nielen do práce? Toto sú naše tipy!
 3. Agresívne brzdenie alebo poistný podvod? Mal palubnú kameru!
 4. Darček na Deň detí? Repasovaný telefón môže byť skvelou voľbou
 5. Zdravé zateplenie za jeden deň: čo neviete o fúkanej izolácii
 6. Wüstenrot minulý rok úspešne naštartoval nový obchodný model
 7. Dve zľavy na jedného: Toto predĺženie v PLANEO je vaša šanca!
 8. Top jedenásť pláží na Baleárskych ostrovoch: ktorú si vyberiete?
 1. Lenivá kuchárka: Zdravý obed či večeru uvaríte za pár drobných 14 392
 2. Leto v Rakúsku: Keď vás cisár pozve k stolu 6 306
 3. Odliv mozgov pokračuje. Ako dostať mladých domov? 5 515
 4. Top jedenásť pláží na Baleárskych ostrovoch: ktorú si vyberiete? 5 222
 5. Stovky hodín výcviku. Stať sa gondolierom je zaslúžená prestíž 2 424
 6. Ako umocniť svoju lásku k Chorvátsku? Vlastným apartmánom! 2 007
 7. Kali, Tina, Yael i Spievankovo vandrujú po slovenských vodách 1 756
 8. Zodpovedné nakupovanie chráni biodiverzitu pre budúce generácie 1 303

Blogy SME

 1. Kristína Behúňová: Bikepacking po španielsky: Z Valencie cez Castilla-La Mancha
 2. Štefan Vidlár: Navrácený syn
 3. Jano Richter: Motoristické hody tohoto víkendu - Indy500, Monako, Nordschleife24 ...
 4. Anton Kovalčík: Mimochodom, rasizmus ...7. Operácia Zebra.
 5. Ján Škerko: Viktor Orbán je rozbíjač európskej jednoty a trieska pod nechtom
 6. Pavol Návrat: Kliatba Tisovej voľby
 7. Anna Miľanová: Pre radosť 1,2... 2022
 8. Robert Štepaník: diel 69 - rubrika: moje najhranejšie v apríli 2022 - časť 1
 1. Juraj Kumičák: Ako Rusi veľkú vojnu vyhrali... (časť III) 9 477
 2. Ján Valchár: Bitka pri Cušime, Admirál Kuznecov alebo dve frašky ruskej flotily 7 341
 3. Monika Kusendová: Malofatranská hrebeňovka alebo 4-dňové sólo dobrodružstvo s ruksakom po horách 4 785
 4. Monika Nagyova: Výhody emočného prejedania sa 4 135
 5. Ján Valchár: Odvaha plukovníka Chodarjonoka alebo ako to nie je o odvahe 3 393
 6. Slovenské národné stredisko pre ľudské práva: Kam až zájdu návrhy na obmedzovanie prístupu k interrupciám? 2 774
 7. Jana Melišová: G.Bush označil inváziu do Iraku za „neoprávnenú a brutálnu", než sa opravil, že mal na mysli ruskú inváziu na Ukrajinu 2 654
 8. Juraj Kumičák: Ako Rusi veľkú vojnu vyhrali... (časť I) 2 639
 1. Lívia Hlavačková: Je Ajurvéda naozaj taká prastará, ako vravia?
 2. Jiří Ščobák: Bude nový II. pilier lepší? Dožijeme sa exodu z dlhopisových fondov?
 3. Monika Nagyova: Výhody emočného prejedania sa
 4. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 39. - Arktída - Letecká expedícia Amundsena s Ellsworthom na severný pól -1925
 5. Jiří Ščobák: Víte, co je Gerasimova doktrína?
 6. Jiří Ščobák: Vydrží Rusko dlhú ekonomickú vojnu? Nevyčerpajú sa spojenci?
 7. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 38. - Arktída - Amundsenova expedícia na lodi Maud (1918 - 1925)
 8. Jiří Ščobák: Mohu zemřít, ale nebudu žít jako otrok
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Hlavné správy zo Sme.sk

Čerpacia stanica Mol v maďarskej Rajke

Boli sme sa pozrieť v Maďarsku, kde zaviedli dve ceny a kontroly značiek na autách.


20 h
Ivan Korčok.

Maďarsko nás pri šiestom balíku sankcií zablokovalo, hovorí minister.


26. máj
Cvičenia Slovak Sheelds 2022 sa zúčastnili aj príslušníci americkej armády.

Stalo sa tak v rámci cvičenia Slovenský štít 2022.


2 h
Ukrajinské armádne vozidlá prechádzajú okolo vraku ruského tanku na severe Charkova.

Vojna na Ukrajine pokračuje 94. deň.


a 3 ďalší 10 h

Blogy SME

 1. Kristína Behúňová: Bikepacking po španielsky: Z Valencie cez Castilla-La Mancha
 2. Štefan Vidlár: Navrácený syn
 3. Jano Richter: Motoristické hody tohoto víkendu - Indy500, Monako, Nordschleife24 ...
 4. Anton Kovalčík: Mimochodom, rasizmus ...7. Operácia Zebra.
 5. Ján Škerko: Viktor Orbán je rozbíjač európskej jednoty a trieska pod nechtom
 6. Pavol Návrat: Kliatba Tisovej voľby
 7. Anna Miľanová: Pre radosť 1,2... 2022
 8. Robert Štepaník: diel 69 - rubrika: moje najhranejšie v apríli 2022 - časť 1
 1. Juraj Kumičák: Ako Rusi veľkú vojnu vyhrali... (časť III) 9 477
 2. Ján Valchár: Bitka pri Cušime, Admirál Kuznecov alebo dve frašky ruskej flotily 7 341
 3. Monika Kusendová: Malofatranská hrebeňovka alebo 4-dňové sólo dobrodružstvo s ruksakom po horách 4 785
 4. Monika Nagyova: Výhody emočného prejedania sa 4 135
 5. Ján Valchár: Odvaha plukovníka Chodarjonoka alebo ako to nie je o odvahe 3 393
 6. Slovenské národné stredisko pre ľudské práva: Kam až zájdu návrhy na obmedzovanie prístupu k interrupciám? 2 774
 7. Jana Melišová: G.Bush označil inváziu do Iraku za „neoprávnenú a brutálnu", než sa opravil, že mal na mysli ruskú inváziu na Ukrajinu 2 654
 8. Juraj Kumičák: Ako Rusi veľkú vojnu vyhrali... (časť I) 2 639
 1. Lívia Hlavačková: Je Ajurvéda naozaj taká prastará, ako vravia?
 2. Jiří Ščobák: Bude nový II. pilier lepší? Dožijeme sa exodu z dlhopisových fondov?
 3. Monika Nagyova: Výhody emočného prejedania sa
 4. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 39. - Arktída - Letecká expedícia Amundsena s Ellsworthom na severný pól -1925
 5. Jiří Ščobák: Víte, co je Gerasimova doktrína?
 6. Jiří Ščobák: Vydrží Rusko dlhú ekonomickú vojnu? Nevyčerpajú sa spojenci?
 7. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 38. - Arktída - Amundsenova expedícia na lodi Maud (1918 - 1925)
 8. Jiří Ščobák: Mohu zemřít, ale nebudu žít jako otrok

Už ste čítali?

SME.sk Minúta Najčítanejšie
SkryťZatvoriť reklamu